Woski Yankee Candle – feeria zapachów na wyciągnięcie ręki

0
7732

Pachnące woski są prostym w użyciu, a zarazem efektywnym rozwiązaniem dla miłośników upiększania wnętrz za pomocą zapachów. Wybór produktów Yankee Candle oferuje sporą wygodę, gdyż woski tej firmy wyjątkowo łatwo się kruszą, ułatwiając mieszanie czy też umieszczanie substancji w miseczce kominka. Bez żadnych problemów można z nich korzystać w różnych rodzajach naczyń, w zależności od preferencji lub od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

Przeznaczenie wosków zapachowych Yankee Candle

Woski zapachowe wykorzystywane są w aromaterapii, niektórych kuracjach medycznych, a także bardzo powszechnie do celów relaksacyjnych. Jak można wywnioskować z dużego zainteresowania tym rodzajem produktów, zalety uzyskiwanych dzięki nim woni są niezastąpione w walce z codziennym stresem, a ewentualne wady okazują się znikome albo też wcale nie istnieją. Żeby móc cieszyć się fascynującymi zapachami w swoim domu, niezbędne jest posiadanie specjalnego naczynia – albo kominka, albo też podobnego rozwiązania służącego do łatwego nasycenia wnętrza wybraną wonią. Woski przeważnie nie wymagają aż tak wysokiej temperatury podgrzewania, by wydzielały olejki zapachowe, więc wyszukane pojemniki można czasami zastąpić czymś dostępnym w każdym domu. Wskazane jest unikanie metalowych miseczek lub innych form, gdyż wosk w nich może zbyt mocno się nagrzewać – a to, jak wynika z opinii użytkowników, często powoduje uzyskiwanie niezbyt optymalnego zapachu.

Zalety wosków Yankee Candle

Woski Yankee Candle bardzo szybko zdobyły zainteresowanie miłośników aromaterapii i zabiegów relaksacyjnych z udziałem zmysłu węchu. Dostępne są w niewielkich, poręcznych porcjach, określanych przez kupujących jako podobne do tart lub małych ciasteczek, oczywiście szczelnie zapakowanych. Dzięki temu wosk może zostać użyty w odpowiedniej porcji, a do czasu pozbycia się opakowania zawartość zachowuje optymalną jakość. Kolejną z ewidentnych zalet tego typu wosków jest ich kruchość, dzięki czemu wyjęty z torebki wosk można dowolnie porcjować. Ma to kilka możliwości wykorzystania, na przykład kruszenie przed włożeniem do kominka pomaga uzyskać lepszy efekt zapachowy przy podgrzewaniu. Połamanie wosku na kilka części to także sposób na zachowanie go w celu wielokrotnego użycia bez strat świeżości. Trzecia opcja to dzielenie w celu wymieszania z innymi woskami – dzięki temu uzyskać można niesamowite kompozycje zapachowe. Ta opcja nierzadko jest przyczyną tak wysokiej popularności wosków Yankee Candle.

Wybierając produkt taki jak wosk zapachowy, trzeba mieć na uwadze efekty zastosowania go, indywidualne dla każdego organizmu. Chodzi oczywiście o kwestie związane z aromaterapią. Podobnie jak inne kosmetyki czy preparaty o intensywnej woni, źle dobrany wosk zamiast relaksu wywoła uczucie znużenia, a nawet spowoduje ból głowy. Po raz kolejny ukazuje się tutaj zaleta wosków Yankee Candle, mianowicie niewielkie porcje tego wosku znakomicie ułatwiają próbowanie, czy dany zapach będzie nam pasował, bez konieczności wydawania większej gotówki na inny produkt pakowany w większe pojemniki.

Różnorodność zapachów zamkniętych w woskach Yankee Candle

Kompozycje zapachowe to jedne z najbardziej ulotnych, a zarazem najmocniej oddziałujących na organizm bodźców. Można zaryzykować stwierdzenie, że każdy człowiek mógłby wskazać jakąś ulubioną woń różniącą się od wyborów pozostałych ludzi, co wskazuje na ogromną różnorodność „dostępnych” zapachów. Woski Yankee Candle bazują na tym założeniu i choćby przez wspomniany już fakt dużej kruchości produktu premiują własną kreatywność użytkowników przy tworzeniu indywidualnych mieszanin zapachów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by na jednorazową sesję aromaterapii korzystać z pojedynczego opakowania wosku. Oferta jest bardzo rozbudowana; łatwo zauważyć, że liczną grupę stanowią woski pachnące bardzo „smakowicie”, owocowo bądź jakimś produktem spożywczym, np. przyprawami. Taki rodzaj synestezji zapewnia o wiele więcej pozytywnych doznań i wywołuje miłe skojarzenia z inną bardzo lubianą czynnością – jedzeniem. Poszczególne woski z oferty różnią się kolorystyką i oczywiście wonią, choć niektóre z nich wydają się być rozwinięciem już znanych zapachów. Bazują na miłych, słodkich lub słonych kompozycjach i są to np. Strawberry Buttercream – o zapachu truskawek z nutą maślaną lub Paradise Spice, w którym wyczuć można banany i wanilię.

Optymalne wykorzystanie wosków YC

Woski zapachowe to produkty o określonej trwałości, więc odpakowanie kupionego preparatu zmusza do raczej szybkiego użycia. Oczywiście możliwe jest porcjowanie, a doświadczeni użytkownicy wspominają, że dłuższą świeżość zapachu umożliwia wkładanie niezużytych jeszcze części wosku do lodówki lub ogólnie przechowywanie w niskiej temperaturze (dobrze jest też zadbać o jakiś szczelny pojemnik). Wosk użyty „w całości” wydziela woń przez mniej więcej osiem godzin. Czas ten można wykorzystać jednorazowo lub podzielić na sesje. Co w sytuacji, gdy do kominka bądź innego pojemnika został włożony cały produkt na raz? Tu również poleca się włożenie go do lodówki. Jeśli podczas podgrzewania wosk roztopił się i utworzył gładką masę, po ponownym zastygnięciu jest dość łatwy do wyjęcia z miseczki. Również można go wtedy schować w lodówce aż do kolejnej sesji.

Inhalacje i sesje zapachowe

Korzystanie z dobrodziejstw wosków zapachowych umożliwiają wszelkiego rodzaju kominki i podgrzewacze. W odróżnieniu od świec uwalniających zapach, opakowanie wosku nie ma żadnego knota czy też innego elementu, który można by zapalić. W celu wywołania pozytywnych bodźców dla zmysłu węchu wosk trzeba po prostu podgrzać do optymalnej temperatury korzystając z zewnętrznego źródła ciepła. Dostępne w ofercie woski Yankee Candle można dzielić lub wkładać w całości do miseczki kominka bądź podgrzewacza, zwłaszcza jeśli takie rozwiązanie jest również tej samej firmy (opakowanie wosku mieści się tam bez najmniejszych problemów). Kominki i podgrzewacze posiadają miejsce do włożenia np. świeczki, dzięki czemu miseczka z woskiem jest przez cały czas delikatnie podgrzewana. Optymalny efekt uzyskuje się przy miseczkach porcelanowych, szklanych itd., gdyż zapach uwalniany jest powoli. Wyższa temperatura może w niektórych przypadkach powodować niezbyt korzystne wrażenia węchowe. Kominek będzie czynny przez wspomniane ok. 8 godzin. Po tym czasie przeważnie da się wyczuć, że w wosku zostało już niewiele olejków eterycznych i należy skorzystać z innego opakowania.

Woski Yankee Candle dla każdego?

Woski zapachowe firmy Yankee Candle zdają się mieć bardzo wiele zalet. Nie oznacza to jednak, że każdy potencjalny użytkownik będzie nimi zachwycony – wrażliwość na zapachy to kwestia wyjątkowo indywidualna, stąd brak jest reguły, która woń się komu spodoba, która nie i z jakiego powodu. Na pewno dobór odpowiedniego pachnącego wosku ułatwia duża ich różnorodność. Jeśli mimo wypróbowywania poszczególnych odmian nic nam nie pasuje, można spróbować tworzenia własnych kompozycji z woskowych okruchów. To prosta i przyjemna „zabawa”, gdyż nawet niewielkie różnice ilościowe potrafią zmienić ogólny zapach mieszanki. Problematyczna może okazać się losowość, gdyż najprawdopodobniej kolejnym razem nie uda się już odtworzyć procentowego składu mieszaniny, więc najpiękniejszy zapach po wykorzystaniu dostępnego czasu okaże się tylko przyjemnym wspomnieniem.

Woski Yankee Candle są dostępne prawie wyłącznie przez internet – firma ma niewiele stacjonarnych punktów sprzedaży. Jest to zarazem bardzo wygodne, gdyż można zaopatrzyć się w niemalże dowolne woski zapachowe w interesującej ilości. Z drugiej strony trzeba pokrywać spore koszty wysyłki, więc najbardziej opłacają się większe zamówienia. Jest to niezbyt wygodne dla osób, które dopiero zaczynają przygodę ze światem zapachów i nie wiedzą jeszcze, jaki wosk im się spodoba.

Do zakupu różnych ciekawych propozycji od Yankee Candle na pewno nie trzeba zachęcać tych, którzy uwielbiają zabawę zapachami i często wykorzystują pachnące świeczki czy woski. Są one też dość dobrym pomysłem do sprawdzenia dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z aromaterapią, gdyż występują w dużej różnorodności i można je dowolnie mieszać.

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]