Ile zarabia kelner? Zarobki w Polsce

0
6924

Praca w charakterze kelnera cieszy się bardzo dużą popularnością zwłaszcza wśród osób szukających zajęcia w sezonie wakacyjnym. Są jednak i takie osoby, które decydują się pozostać w tej profesji na stałe. W jednym i w drugim przypadku warto pamiętać o paru istotnych sprawach.

Ile zarabia kelner w Polsce?

Zarobki kelnerów w Polsce są bardzo zróżnicowane – wszystko w tym momencie zależy przede wszystkim od miejsca zatrudnienia, ale nie bez znaczenia w tym kontekście są również i inne czynniki takie jak np. osobowość kelnera i jego podejście do obowiązków. Przeciętne wynagrodzenie na tym stanowisku kształtuje się w granicach 2100 zł brutto. Mnóstwo osób zarabia mniej niż 1800 zł brutto, ale z drugiej strony nie brakuje i takich, które mogą liczyć na uposażenie od 2600 zł brutto wzwyż.

Ogólnie rzecz biorąc, nie są to wysokie kwoty, aczkolwiek dużym atutem prezentowanego zawodu jest możliwość uzyskiwania napiwków, które są niekiedy niczym druga pensja. Klienci są hojni szczególnie wtedy, gdy jedzenie im smakuje, atmosfera w lokalu jest przyjemna, a kelner jest zaangażowany w obsługę. Nie bez powodu zatem wiele osób decydujących się na podjęcie pracy w zawodzie kelnera najpierw robi rozeznanie w sytuacji na danym rynku, chcąc w ten sposób uzyskać jak najwięcej informacji na temat wybranych lokali.

Przeczytaj też:

Kelner a własna firma
Co robi kelner w pracy?
Jak zostać kelnerem?

[Głosów:5    Średnia:1.8/5]