Kelner a własna firma

0
871

Czy kelner może prowadzić własną firmę? Jak najbardziej tak. Wiele osób pracujących w tym zawodzie posiada jednoosobową działalność gospodarczą, co z punktu widzenia pracodawców jest niemałym udogodnieniem, ponieważ ponoszą niższe koszty zatrudnienia takiej osoby. Mając zarejestrowaną działalność, o wiele łatwiej jest też nawiązać współpracę z agencjami wynajmującymi pracowników, np. firmom cateringowym obsługującym różnego rodzaju imprezy, gdzie pożądana jest obsługa kelnerska.

Założenie jednoosobowej działalności nie wiąże się z koniecznością dopełniania skomplikowanych formalności. Wystarczy wypełnić stosowny wniosek zgłaszający firmę do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Największym mankamentem omawianego rozwiązania jest obowiązek odprowadzania składek ZUS, chociaż w niektórych przypadkach przysługują stawki ulgowe.

Kurs Planowanie sklepu internetowego

Przeczytaj też:

Kurs Planowanie sklepu internetowego

Zarobki kelnera w Polsce
Co robi kelner w pracy?
Jak zostać kelnerem?

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zostać kelnerem?
Następny artykułNajlepsze sale konferencyjne nad morzem
Singielka z kilkuletnim doświadczeniem w obsłudze kadrowo-płacowej. Uwielbia czytać literaturę światową, a także książki o rozwoju osobistym. Dzień rozpoczyna od mocnej filiżanki kawy ;-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here