26 maja – prezent dla mamy?

0
2379

Pomimo tego, że Dzień Matki obchodzony jest niemal na całym świecie, to nie wszędzie ma to miejsce w tej konkretnej dacie – w wielu krajach sprzężone jest to po prostu z Dniem Kobiet. Niezależnie jednak od daty obchodzenia Dnia Matki, liczy się przede wszystkim pamięć o mamie, która dała nam życie i wychowała pokazując cały świat i ucząc nas po prostu życia. Jaki prezent na Dzień Matki warto jej zrobić?

Już w tym momencie warto rozdzielić dwa typy prezentów – robione „na ostatnią chwilę”, kiedy to już nie mamy czasu i funduszy na przygotowania, jak również te, które są prezentami przemyślanymi i idealnie dopasowanymi do naszej mamy i jej upodobań. Skupmy się na propozycjach właśnie tych drugich prezentów, które z całą pewnością pokażą naszej mamie, że jest dla nas jedną z najważniejszych osób pomimo upływu czasu.

Album ze zdjęciami na Dzień Matki

Jednym z tego typ prezentów może być album ze zdjęciami. Kluczową rzeczą w tym przypadku nie jest sam album, ale jego zawartość, która powinny stanowić wyselekcjonowane zdjęcia wszystkich dzieci wraz z mamą. Taki album ma być dobrą pamiątką, która będzie przypominała mamie o wszystkich dobrych wydarzeniach związanych z jej macierzyństwem. Będzie pamiątką, do której w każdej chwili będzie mogła sięgnąć i wrócić wspomnieniami do tamtych chwil.

Fotokalendarz

Podobnym prezentem może być fotokalendarz, który wymaga wybrania przez nas zaledwie 12 zdjęć z wspólnego życia mamy oraz nas, jej dzieci. Będzie to jednak prezent, który przez cały rok będzie widoczny wisząc na ścianie i z którego mama będzie mogła korzystać każdego dnia. Stare przysłowie mówi, że podobno szczęśliwi ludzie czasu nie mierzą i nie potrzebują kalendarza ani zegarka, to jednak we współczesnym świecie nie sposób bez nich żyć!

Kubek z nadrukiem

Indywidualnym prezentem na dzień matki, który kupimy już za kilkanaście złotych, może być również kubek z nadrukiem. W sklepach typu empik kupimy bez większego problemu kubki dedykowane na Dzień Matki, jak również w wielu punktach możemy zlecić wykonanie kubka z naszym indywidualnym nadrukiem – napisem, zdjęciem lub ich połączeniem. Możemy tym samym sprawić, że codzienna poranna kawa będzie się mamie kojarzyła właśnie z nami za sprawą takiego kubka! Tego typu prezenty znajdziesz w Goodiesowym sklepie: www.goodies.pl/373-prezenty-na-dzien-matki

Podsumowując, przygotowanie indywidualnych prezentów na Dzień Matki wymaga rozpoczęcia myślenia o upominku znacznie wcześniej niż w w samym Dniu Matki. Album ze zdjęciami czy fotokalendarz wymagają czasu nie tylko na wybór odpowiednich zdjęć, ale również na ich złożenie oraz wydrukowanie. Jeżeli chcemy zatem sprawić naszej mamie tego typu prezent na tegoroczny Dzień Matki, to warto zacząć interesować się tematem już kilka tygodni wcześniej – zawsze coś może wypaść, a my nie będziemy się nadto stresowali, że nie zdążymy z upominkiem dla mamy.

Jeżeli jednak przypomnimy sobie o Dniu Matki w ostatniej chwili, to nie wszystko stracone – możemy podarować jej chociażby kubek z napisem „Dla najlepszej mamy na świecie”. Co prawda tego typu kubki dostępne są w ciągłej sprzedaży przez cały rok, to jednak w okolicach Dnia Matki będzie nam najłatwiej je kupić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]