Studia MBA – atrakcyjny kierunek studiów

0
2514

Podyplomowe studia Master of Business Administration to kierunek przyszłościowy zgodnie z aktualnymi potrzebami rynku, gdyż bazuje na aktualnie dostępnie i stale rozwijanej wiedzy z zakresu zarządzania i przedsiębiorczości. Studia MBA dają możliwość dalszego kształcenia zawodowego wszystkim absolwentom uczelni wyższych. Studia podyplomowe pozwalają podnieść kwalifikacje zawodowe, uzupełnić i uporządkować posiadaną wiedzę, rozwinąć poszczególne umiejętności menedżerskie oraz zdobyć nowe kompetencje, które pozwolą na rozwój zawodowy i awans. Obecnie studia MBA cieszą się ogromnym powodzeniem wśród wielu osób ze względu na fakt, że zapewniają kompleksowe szkolenie z zakresu przedsiębiorczości i zarządzania, a przede wszystkim możliwość udziału w wielu międzynarodowych projektach. Poza tym umożliwiają dostęp do aktualnych światowych trendów w biznesie i gospodarce, a także do najnowszej wiedzy dotyczącej zarządzania firmą oraz możliwości dokonywania analiz strategii działania konkretnych przedsiębiorstw.

Jak wybrać odpowiednie studia MBA?

Studia MBA są cenione nie tylko przez studentów, ale także przez pracodawców, którzy często poszukują pracowników o odpowiednich kompetencjach wśród absolwentów tego kierunku. Okazuje się, że przy wyborze studiów podyplomowych decydujące znaczenie ma prestiż danej uczelni, który przekłada się na dobrze wyszkolonych wykładowców, a tym samym wysoki poziom kształcenia. Studia MBA w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego zapewniają zdobycie kolejnych kompetencji. Podobnie jak wiele innych kierunków studiów podyplomowych trwają dwa lata i mają ściśle sprecyzowany program umożliwiający uzyskanie dyplomu MBA. Ponadto uczelnia przyciąga studentów możliwościami współpracy w międzynarodowym środowisku, a także daje szansę znalezienia pracy w nowoczesnej i efektywnie zarządzanej firmie.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie https://emba-warszawa.pl/

Studia MBA – dla kogo?

Studia MBA to najlepsza propozycja dla przedsiębiorczych, ambitnych osób, które zamierzają zająć się biznesem lub podjąć pracę w międzynarodowej firmie na stanowisku kierowniczym. Takie studia stanowią dobrą inwestycją na przyszłość, gdyż sprzyjają awansom oraz rozwojowi kariery zawodowej. Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na ten kierunek studiów powinny przedstawić dokument potwierdzający ukończenie uczelni oraz dyplom studiów wyższych.

Przebieg studiów podyplomowych – zajęcia teoretyczne, case study i gry symulacyjne

Formuła studiów podyplomowych MBA zakłada cykliczne spotkania z wykładowcami, którzy są ekspertami dysponującymi szeroką wiedzą teoretyczną oraz doświadczeniem praktycznym. Studia podzielone są na dwa lata nauki i cztery semestry, Podczas zajęć omawiane są poszczególne zagadnienia tematyczne, które łączy się również z przedstawieniem i analizą danych przedsiębiorstw w oparciu o konkretne przykłady. Wykładowcy pokazują również rozmaite case studies oraz wprowadzają elementy gier symulacyjnych. Dzięki połączeniu teorii z praktyką studenci mają pełne ujęcie poszczególnych zagadnień i możliwość starannej analizy każdego przypadku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]