Kurs WordPressa – który najlepszy?

0
13542

WordPress to obecnie jeden z najbardziej popularnych systemów zarządzania treścią. Platforma ta powstała przede wszystkim z myślą o obsłudze blogów, niemniej jednak jest coraz częściej wykorzystywana do tworzenia zwykłych stron internetowych. WordPress posiada wiele zalet, a z uwagi na ogromne nim zainteresowanie warto poznać mechanizmy jego działania.

kurs wordpressa

Dlaczego warto stworzyć stronę na WordPressie?

Wymienić można wiele powodów, dla których stronę internetową warto stworzyć w oparciu o WordPressa. W kontekście tym zwykle pojawiają się następujące argumenty:

 • jako system zarządzania treścią WordPress posiada panel administracyjny, za pomocą którego wprowadzane są zmiany na stronie, co nie jest skomplikowaną czynnością,
 • omawiana platforma nieustannie się rozwija i jest aktualizowana,
 • dzięki szerokiej gamie wtyczek – zarówno darmowych, jak i płatnych – stronę stworzoną na WordPressie można wyposażyć w funkcjonalności dostosowane do indywidualnych preferencji,
 • użytkownik ma do wyboru mnóstwo szablonów dostępnych nieodpłatnie oraz za odpłatnością, co daje duże możliwości w zakresie nadania stronie pożądanej oprawy graficznej,
 • WordPress posiada dobre wsparcie techniczne – również w języku polskim,
 • WordPress jest rozpowszechniany na licencji GNU General Public License – czyli open source, co oznacza dla użytkownika m. in. modyfikowanie kodu strony wedle własnych potrzeb.

Internetowe kursy WordPressa – różnorodna oferta

Osobom zainteresowanym poznaniem WordPressa oraz zgłębianiem wiedzy na jego temat są polecane są różnego rodzaju kursy, w zakresie których oferta jest aktualnie bardzo bogata i zróżnicowana. Adresowana jest do początkujących i zaawansowanych programistów, a kolejną niewątpliwą zaletą tych szkoleń jest to, że są one dostępne m. in. jako kursy internetowe. Umożliwiają nie tylko opanowanie podstaw WordPressa, ale również są zorientowane na pozyskiwanie informacji i zdobywanie umiejętności ukierunkowanych na konkretne obszary związane z obsługą WordPressa, co pomaga w uporządkowaniu i poszerzaniu wiedzy.

Warto przy tej sposobności wspomnieć o rozmaitych modułach, w ramach których realizowane są internetowe kursy WordPressa. Oto kilka przykładów:

Kurs WordPress - Twój blog

Dziś prowadzenie bloga jest niezwykle popularnym zajęciem – to idealny sposób na dzielenie się z innymi swoimi pasjami, myślami i spostrzeżeniami, a także na zarabianie pieniędzy. Blogosfera niczym magnes przyciąga coraz więcej osób, a pierwszym krokiem do stworzenia własnego bloga jest znalezienie dobrej platformy. Tu często pada wybór na WordPressa. Dzięki szkoleniom użytkownik dowiaduje się m. in.:

– w jaki sposób zainstalować WordPressa i jak go skonfigurować,

– jak zmieniać wygląd szaty graficznej,

– jak dodawać posty na bloga,

– jak skutecznie zarządzać systemem komentarzy,

– na co zwracać uwagę przy pozycjonowaniu bloga itp.

Kurs WordPress - tworzenie motywów

Nowoczesne, funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie szablony na WordPressa są poszukiwanym „towarem”. Kursy obejmują takie zagadnienia jak m. in.:

– podstawy tworzenia motywów,

– tworzenie stron startowych,

– tworzenie stopki, nagłówka, menu i paska widgetów,

– tworzenie struktury strony itp.

Przy korzystaniu z tego typu szkoleń zwykle jest wskazana znajomość  podstaw HTML5, CSS3, PHP i jQuery.

Kurs tworzenie stron z WordPress

Szkolenia te są skierowane do osób pragnących tworzyć strony internetowe z systemem WordPress – zarówno na użytek indywidualny, jak i na potrzeby klientów. Dotyczą wszelakich kwestii związanych z obsługą WordPressa, a zatem: instalacji, administracji, posługiwania się rozmaitymi narzędziami niezbędnymi na co dzień etc. Skorzystają z nich użytkownicy początkujący oraz zaawansowani, a także profesjonaliści poszukujący skutecznych i efektywnych rozwiązań pomagających zmodernizować bądź ulepszyć już istniejącą stronę. Istotnym aspektem poruszanym przy tej sposobności jest proces przenoszenia gotowych stron na serwer i przygotowanie pełnego pakietu hostingowego dla WordPressa.

Jak wybrać odpowiedni kurs wordpressa?

Kursy są dostępne w wielu wariantach, w związku z czym każdy znajdzie opcję adekwatną do poziomu swej wiedzy i umiejętności. Na co zwracać uwagę przy wyborze szkolenia? Pojawia się tutaj kilka kwestii takich jak m. in.:

 • Zakres tematyczny – osoba zainteresowana kursem powinna wiedzieć, jakie ma względem niego oczekiwania. Czy chce poznać podstawy WordPressa, czy też wyspecjalizować się w jakimś konkretnym obszarze? Oczywiście, znajomość podstaw to priorytet, więc jeśli ktoś stosownej wiedzy nie posiada, od tego powinien zacząć.
 • Cena – ważne jest, by określić budżet, który można przeznaczyć na wykupienie kursu. Dobra wiadomość jest taka, że obecnie profesjonalne kursy są dostępne w atrakcyjnych cenach.
 • Forma kursu – wykłady, filmy instruktażowe czy może artykuły? Najlepiej, by kursant miał możliwość zapoznania się ze wszystkimi czynnościami krok po kroku.
 • Przystępność – język, którym przekazane są informacje, ma duże znaczenie. Szczególnie w przypadku osób początkujących, które mogą łatwo pogubić się w fachowej terminologii.
 • Opinie innych użytkowników – warto sprawdzić, co na temat kursów oferowanych przez daną firmę piszą ci, co z nich już skorzystali.
[Głosów:5    Średnia:2.6/5]