Kurs Prestashop – który najlepszy?

0
8614

Przy zakładaniu sklepu internetowego jednym z najważniejszych aspektów jest wybór odpowiedniego oprogramowania. W obszarze tym jest wiele opcji do wyboru – zarówno w zakresie komercyjnych, jak i darmowych oprogramowań. Do tych drugich zaliczany jest m. in. Prestashop. Jakie posiada zalety i jak nauczyć się jego obsługi?

Kurs Prestashop

Zalety Prestashop

Prestashop jest otwartym oprogramowaniem sklepu internetowego udostępnianym na podstawie licencji Open Software License w wersji 3.0. Cieszy się bardzo dużą popularnością na całym świecie – w tym także w Polsce, a do jego największych zalet należy zaliczyć:

 • prosty i intuicyjny w obsłudze panel administracyjny,
 • dobre wsparcie techniczne – także w języku polskim,
 • rozbudowaną funkcjonalność – dla osób początkujących oraz średniozaawansowanych ilość darmowych funkcji powinna okazać się w zupełności wystarczająca, a wiele dodatkowych opcji jest dostępnych nieodpłatnie,
 • sporą wydajność nie wymagająca dużych zasobów serwera,
 • łatwość dokonania modyfikacji szaty graficznej – zajmuje się tym wielu programistów, gdyż oprogramowanie wykorzystuje znany system szablonów Smarty.

Generalnie rzecz biorąc, Prestashop to platforma, która doskonale sprawdzi się w przypadku sklepów internetowych rozpoczynających działalność. Poradzi sobie z obsługą sklepu wyposażonego nawet w dużą ilość produktów, przy czym nie wpłynie to na obniżenie jego wydajności.

Kurs online – najlepszy sposób na naukę obsługi Prestashop

Najlepszym sposobem na opanowanie obsługi Prestashop jest odpowiedni kurs. Na brak tego typu ofert nie można obecnie narzekać, a z propozycji tych skorzystać mogą zarówno osoby planujące uruchomić sklep internetowy w oparciu o omawiany skrypt, jak i firmy, które tworzą strony sklepów online na zlecenie klientów. Dobrym rozwiązaniem jest kurs internetowy – ta forma szkolenia pozwala zdobyć cenną wiedzę i umiejętności szerokiemu gronu użytkowników. Warto z niej skorzystać z wielu powodów:

 • to niedrogi sposób na przyswojenie informacji niezbędnych przy prowadzeniu sklepu internetowego we własnym zakresie,
 • internetowe szkolenia Prestashop są wygodne, ponieważ każdy kursant może dopasować tempo nauki do swoich indywidualnych potrzeb i możliwości.

Jak wybrać odpowiedni kurs?

Wybierając internetowy kurs Prestashop, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii takich jak m. in.:

 • cena – wbrew pozorom, dobry kurs wcale nie musi być drogi, na co dowodem są liczne szkolenia udostępniane w cenach na każdą kieszeń,
 • przystępność – jasny i czytelny przekaz w pełni zrozumiały dla osób początkujących to podstawa,
 • profesjonalizm – szkolenie powinno być przygotowane i prowadzone przez doświadczonych ekspertów,
 • możliwość zweryfikowania zdobytej wiedzy – np. poprzez różne ćwiczenia i testy,
 • opinie – warto dowiedzieć się, co na temat poszczególnych kursów mają do powiedzenia użytkownicy, którzy już z nich skorzystali,
 • dostępność bez ograniczeń – kursant sam decyduje o tym, kiedy chce przeznaczyć czas na naukę,
 • ukierunkowanie na różne obszary związane z obsługą sklepu internetowego zbudowanym na oprogramowaniu Prestashop.
Popularne moduły kursu Prestashop

Ostatni z wymienionych powyżej podpunktów należy przy tej sposobności rozwinąć. Internetowe kursy Prestashop są realizowane w różnych wariantach, przy czym na szczególną uwagę zasługują omówione poniżej moduły dotyczące takich zagadnień jak:

Jak założyć sklep internetowy Prestashop

Dzięki tym szkoleniom użytkownik dowiaduje się, w jaki sposób zbudować kompletny sklep online poprzez wdrożenie systemu Prestashop oraz dostosowanie go do konkretnych potrzeb i preferencji. W ramach kursu omawianych jest szereg tematów, m. in.:

– rozbudowywanie funkcjonalności sklepu za pomocą wielu dodatków,

– sposoby na przyciągnięcie i utrzymanie klientów,

– metody wysyłki towarów,

– konfiguracja walut i stawek podatku,

– budowanie bazy adresów emailowych,

– edytowanie szablonu,

– dokonywanie modyfikacji w szacie graficznej sklepu.

Kurs Prestashop - tworzenie i zarządzanie sklepem

Kursy tego typu wprowadzają użytkowników w tajniki funkcjonowania sklepu, a także podpowiadają, w jaki sposób radzić sobie z potencjalnymi problemami, z którymi można się zetknąć podczas tworzenia sklepowej strony. w ramach szkolenia omówione zostają dokładnie podstawy, a następnie opisane wszystkie czynności związane z obsługą klientów dokonujących w sklepie zakupów. W tym zakresie pojawiają się takie kwestie jak m. in.:

– przyjmowanie zamówień,

– metody płatności i wysyłki,

– zarządzanie kontami klientów,

– zarządzanie kontami pracowniczymi,

– zniżki i rabaty,

– tworzenie sklepu wielojęzycznego,

– wdrażanie systemu komentarzy i oceny,

– pozycjonowanie sklepu i statystyki,

– zbieranie bazy newslettera.

Uwaga: bardzo ważne jest to, by przy wyborze odpowiedniego kursu sprawdzić, pod którą wersję Prestashop został on przygotowany. Jest w tym momencie oczywiste, że zawsze powinna być to aktualna wersja oprogramowania, ponieważ w porównaniu ze starszymi wersjami, wprowadzonych do niej zostaje wiele istotnych zmian wpływających na jakość obsługi sklepu i wygodę zarządzania nim.

[Głosów:8    Średnia:3/5]