Kurs Excela online – który najlepszy?

0
28806

Excel – a dokładnie Microsoft Office Excel – jest arkuszem kalkulacyjnym produkowanym przez Microsoft i stanowiącym część bardzo popularnego pakietu Microsoft Office. Jest to aktualnie najpowszechniej stosowana aplikacja biurowa stosowana do przetwarzania danych liczbowych. Znajomość Excela jest w wielu przypadkach niezbędna.

Funkcjonalny arkusz kalkulacyjny Excela

Excel oferuje użytkownikom przeszło 200 rozmaitych funkcji, co czyni go wszechstronnym arkuszem kalkulacyjnym o szerokich możliwościach. Funkcje te obejmują swoim zakresem takie dziedziny jak m. in. matematyka, statystyka oraz logika, a ponadto umożliwiają także dokonywanie na tekstach czy bazach danych szereg operacji. Excel jest niezwykle pomocny w prowadzeniu rachunków zarówno domowych, jak i tych o wiele bardziej skomplikowanych wymagających bardziej zaawansowanych obliczeń.

Kurs Excela online

W kontekście zastosowań Excela należy w tym miejscu wspomnieć o takich aspektach jak m. in.:

 • sporządzanie baz klientów,
 • przygotowywanie do wydruku rachunków różnego typu,
 • tworzenie tabel, które mogą zostać wykorzystane zgodnie z indywidualnymi potrzebami użytkownika, np. do opracowania budżetu domowego bądź firmowego,
 • sporządzanie kart prac,
 • tworzenie zestawień rozmaitych kwot.

Jak więc zatem widać, w pewnym zakresie Excel spełnia funkcje programów księgowych, pozwalając prezentować dane w formie liczb oraz wykresów.

Oferowane przez Excel funkcje można pogrupować wedle takich kategorii jak np.:

 • funkcje finansowe,
 • funkcje zgodności,
 • funkcje tekstowe,
 • funkcje modułów,
 • funkcje wyszukiwania i odwołań,
 • funkcje statystyczne,
 • funkcje informacyjne,
 • i wiele innych.

Jak nauczyć się obsługi Excela?

Najlepszym sposobem na opanowanie podstaw Excela oraz rozwinięcie wiedzy na jego temat jest odpowiedni kurs. Aktualnie na brak takich ofert nie da się narzekać, przy czym z pewnością warto bliżej przyjrzeć się szkoleniom internetowym. Dlaczego opłaca się nimi zainteresować? Istnieje wiele powodów. Przede wszystkim ta forma szkolenia pozwala kursantowi na bardzo dużą swobodę, gdyż czas na naukę może on elastycznie dopasować do swojego rozkładu dnia i własnych preferencji. Ponadto kursy internetowe świetnie zdają egzamin w sytuacji, gdy nie ma możliwości skorzystania z kursu stacjonarnego, a dodatkowym ich atutem jest zwykle bardzo atrakcyjna cena.

Decydując się na zakup internetowego kursu Excela, trzeba w pierwszej kolejności odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiego konkretnie obszaru związanego z tym arkuszem kalkulacyjnym ma on dotyczyć. Oprócz tego istotne są także takie czynniki jak:

 • jakość kursu – powinien on zostać przygotowany w sposób profesjonalny przez doświadczonych fachowców posiadających rozległą wiedzę praktyczną i teoretyczną,
 • przystępność – aspekt ten odgrywa szczególnie ważną rolę w przypadku osób początkujących,
 • możliwość weryfikowania na bieżąco zdobytej wiedzy – a więc nie tylko teoria, ale też i ćwiczenia.

Popularne moduły kursów Excela

Internetowe kursy Excela są dostępne w wielu rozmaitych wariantach. Każda zainteresowana nimi osoba znajdzie zatem odpowiadającą jej opcję. Do najpopularniejszych na rynku modułów szkoleń zaliczają się m. in.

 • Kursy dedykowane różnym wersjom Excela – 2003, 2007, 2010, 2013.

Trzeba mieć zatem na względzie to, jak dokładnie wersja wchodzi w rachubę, przy czym poszczególne szkolenia kładą nacisk m. in. na omówienie zmian, jakie zaszły w porównaniu z poprzednią wersją. Poruszają również podstawowe zagadnienia, których znajomość jest niezbędna do sprawnego posługiwania się arkuszem.

Kurs Excel - tabele przestawne

Są one skierowane do osób pragnących w krótkim czasie opanować tworzenie i wykorzystanie tabel przestawnych – jednego z najważniejszych narzędzi Excela. Kursant poznaje tajniki tworzenia tabel, łączenia ich ze źródłem danych i dodawania do nich różnego rodzaju podsumowań. W ramach szkolenia poruszone zostają także tematy takie jak m. in.: techniki filtrowania i sortowania, formatowanie zawartości tabel przestawnych, szybkie oznaczanie wartości, zwiększanie funkcjonalności tabeli za pomocą makra, drukowanie zawartości tabeli.

Kurs Excel - zaawansowane techniki

Szkolenia te są przeznaczone dla osób mających doświadczenie w pracy z Excelem. Obejmują swym zakresem takie zagadnienia jak m. in.: techniki formatowania, sprawdzanie poprawności danych, techniki pracy z datami, techniki walidacji danych wprowadzanych do arkusza, bezpieczeństwo i udostępnianie skoroszytu, makra w praktyce, tworzenie wykresów, rozwiązywanie problemów, praca z funkcjami wyszukującymi, tworzenie formuł tablicowych etc.

Kurs Excel programowanie w VBA

Program Visual Basic pozwala zwiększyć funkcjonalność Excela. W kursach poruszone zostały w nim kwestie takie jak m. in.: podstawy, obiekty, zmienne i stałe, konstrukcje, funkcje, zdarzenia, tworzenie formularzy.

Kurs Excel w praktyce

Szkolenie umożliwia poznanie wielu sztuczek pomocnych podczas codziennej pracy z Excelem. Kurs poświecony jest wielu zagadnieniom takim jak np.: ustawianie pełnego menu, blokowanie wierszy oraz kolumn, tworzenie nowego paska narzędzi, ukrywanie wartości ujemnych, zastosowanie funkcji Convert etc.

[Głosów:11    Średnia:3.6/5]