Kantor internetowy Fritz Exchange

0
7800

Z roku na rok otwiera się coraz więcej kantorów internetowych. To pokazuje wzrost zaufania do tego rodzaju instytucji, a także to, że takie usługi są coraz bardziej poszukiwane. Wybierając kantor internetowy warto postawić na sprawdzoną markę obecną na rynku już od wielu lat.

Przykładem może być tutaj grupa finansowa Fritz Group S.A., w skład której wchodzi internetowy kantor Fliz Exchange.

Jak działa kantor internetowy?

Z usług kantorów internetowych mogą korzystać zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne. Do skorzystania z takiej usługi konieczne jest posiadanie dwóch kont – walutowego i złotówkowego. Jeżeli mamy już te dwa konta możemy zarejestrować się na stronie kantoru internetowego – podajemy dane, w tym wspomniane wyżej numery kont bankowych, a także wybieramy login i hasło. Po potwierdzeniu rejestracji można praktycznie od razu zlecać wykonanie określonej transakcji walutowej. Transakcja odbywa się bezgotówkowo – pieniądze przelewane są z konta na konto, co znacznie przyśpiesza przebieg wymiany walut.

Jakie są zalety korzystania z kantorów internetowych?

Jako jedną z najważniejszych zalet należy wymienić szybkość transakcji. Jak to zostało wyżej wspomniane, wymiana odbywa się bezgotówkowo, całkowicie online. Dzięki temu może się zakończyć już nawet w kilkanaście minut. Dodatkowo nie trzeba wychodzić z domu, aby wymienić pieniądze, co również pozwala na zaoszczędzenie czasu. Jednak jako największą zaletę tego rozwiązania podaje się możliwość zaoszczędzenia sporych kwot. Przy dużych transakcjach może to być od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Jest to możliwe dzięki temu, że spready oferowane przez kantory internetowe są znacznie niższe, w porównaniu z tymi, które oferują kantory stacjonarne czy też inne instytucje finansowe, w tym banki. A dodatkowo przy dużych i częstych transakcjach można negocjować wysokość spreadu dla danej transakcji, co pozwala na jeszcze większe oszczędności, co jest ważne szczególnie dla osób spłacających kredyty w obcej walucie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]