Jak zostać modelką?

0
6674

Praca modelki, choć w mediach wygląda bardzo atrakcyjnie, w rzeczywistości jest złożona przede wszystkim z ciężkiej pracy. Wykonywanie tego zawodu związane jest z  samodyscypliną i wyrzeczeniami. Wymaga zaangażowania maksymalnej ilości czasu i uwagi, zdecydowania, konsekwencji i odporności na stres. Oprócz wyglądu, który w tej pracy jest najważniejszy, istotne są również cechy osobowościowe. Przed podjęciem wyzwania, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jesteś na tyle pewna siebie i wierzysz w swój sukces? Dopiero po takiej analizie sprawdź sobie predyspozycje do prac modelki.

Dobrą modelkę powinien charakteryzować wygląd. Najistotniejsze cechy pożądane u modelki to: gładka cera, naturalne, zdrowe włosy, równe zęby, długa szyja, szczupłe ciało, proporcje nóg do reszty ciała.  Jednym z kluczowych czynników, które są szczególnie ważne, jest wzrost powyżej 170cm. Jeśli nie masz idealnej sylwetki, pomyśl o regularnym treningu. Pomimo tego, że w modzie zawsze jest klasyka, duże oczy, mały nos, to często zachwycają także charakterystyczne typy urody. Nieoczywista uroda, nie dla wszystkich zachwycająca także potrafi zrobić ogromną karierę.

Kolejnym etapem jest znalezienie agencji. W internecie jest wiele agencji, wybierz te, które zrobiły na Tobie wrażenie. Upewnij się na forach internetowych, że są warte zaufania. Do wybranych agencji wyślij swoje zdjęcia. Ważne, aby przedstawiały Twoje predyspozycje i nie zaginęły wśród setek innych. Twoje zdjęcia nie muszą być profesjonalne. Nie potrzebujesz drogiego sprzętu i studia. Do wykonania zdjęć wybierz proste tło, ścianę bez obrazów. Zadbaj o oświetlenie, najlepsze będzie naturalne światło dzienne. Skorzystaj z pomocy kogoś, kto dobrze wykadruje zdjęcie. Przygotuj się przed wykonaniem fotografii. Wskazane jest wykonanie zdjęć bez makijażu i skomplikowanej fryzury. Istotne, by zdjęcia były naturalne i pokazywały Twoje rysy twarzy. Jedno ze zdjęć powinno by portretem na wprost. Postaraj się rozluźnić, ogranicz mimikę. Kolejne zdjęcie możesz wykonać z naturalnym uśmiechem. Jeżeli Twoje włosy są długie, dołącz również zdjęcie ze związanymi włosami. Powinno obrazować kształt twarzy i głowy. Bardzo ważne jest zdjęcie sylwetki, najlepiej w dwuczęściowym stroju kąpielowym. Powinno w pełni pokazywać Twoją figurę i sylwetkę. Wyprostuj się, ściągnij łopatki i lekko rozluźnij ciało. Zdjęcia nie powinny być edytowane graficznie ani w żaden sposób ulepszane. Większość agencji na swoich stronach umieszcza wymagania co do zdjęć.

Do spotkania w agencji przygotuj się odpowiednio. Możesz zostać poproszona o zaprezentowanie Twoich możliwości. Przejrzyj magazyny i spróbuj naśladować modelki przed lustrem. Przećwicz okazywanie różnych emocji za pomocą mimiki twarzy. Na spotkaniu w agencji pobierane są również wymiary od kandydatek.

Bądź pewna siebie, powinnaś być przekonana o swoich zaletach i świadoma swoich wad. Zaakceptuj siebie, taką, jaka jesteś. Nie myl jednak pewności siebie z bezczelnością. W tym zawodzie bardzo ważny jest rozwój osobisty, a to wymaga pokory. Słuchaj uważnie osób bardziej doświadczonych, pracujących w branży. Nie zawsze musisz się z nimi zgadzać, ale wyciągaj wnioski z tego, co mówią. Bądź naturalna, nie ubieraj się wyzywająco i rób wyłącznie delikatny makijaż.

Jako początkująca modelka wielokrotnie możesz usłyszeć nieprzyjemne komentarze, dotyczące Twojej urody, pracy. Odniesiesz niejedną porażkę, ale to nie powinno Cię zniechęcać. Zawód modelki wymaga wiele wytrwałości i determinacji. Musisz być cierpliwa i nie bać się ciężkiej pracy. Decyzje, które podejmiesz na początku swojej kariery, będą miały wpływ na Twoją przyszłość. Podejmując je, pamiętaj o swoich celach i marzeniach.

Zawód modelki związany jest z modą. To nie tylko prezentowanie się na wybiegach i przed obiektywem. Powinnaś orientować się także w aktualnych trendach, znajomości świata mody. Czytaj gazety, oglądaj pokazy i bądź na bieżąco.

Punktualność  jest podstawą. Zdarza się, że modelki są wzywane na krótko przed wydarzeniem, dlatego powinnaś być dyspozycyjna. Przychodź zawsze punktualnie, szanuj czas innych. Nie grymaś za kulisami, choć tempo bywa bardzo frustrujące. Często będziesz musiała pracować wiele godzin w niewygodnych ubraniach lub źle dopasowanym obuwiu.

Staraj się być powściągliwa w wygłaszaniu opinii. Nie krytykuj koleżanek po fachu i współpracowników. Swoje opinie zachowaj dla siebie. Wchodzenie w konflikt nie pomoże Ci w karierze. Okazywanie życzliwości  może zaprocentować, jeśli kiedyś będziesz potrzebować pomocy.

Jako początkująca modelka powinnaś chodzić na możliwe najwięcej castingów. Dokładnie sprawdzaj, gdzie się wybierasz. Jeżeli masz wątpliwości, zapytaj inne modelki. Osobie nieletniej powinna towarzyszyć osoba dorosła na castingach. Jeśli gdzieś wyjeżdżasz na casting lub sesję, informuj o tym kogoś z rodziny lub znajomych.

Innym sposobem jest zgłoszenie się do konkursów modelek, które są organizowane przez duże agencje. Są one intensywnie promowane i cieszą się bardzo dużo popularnością. Laureatki takich konkursów mogą liczyć na międzynarodową karierę. To również jest dobry sposób na zaistnienie w świecie modelingu.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]