CV Sprzedawcy interentowego

0
9272

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób dokonuje zakupów przez internet. Powstaje więc wiele sklepów, które potrzebują pracowników. Ogłoszenia firm poszukujących sprzedawcy internetowego pojawiają się bardzo często. Jeśli chcemy na nie aplikować warto dowiedzieć się jakie kompetencje musi posiadać osoba zajmująca takie stanowisko. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie nam napisać CV, które przypadnie do gustu pracodawcy. Podajemy więc przydatne informacje oraz zamieszczamy przykład CV, który powinien pomóc w stworzeniu idealnej kandydatury.

Sprzedawca internetowy – czyli kto

Sprzedawca internetowy to stosunkowo młody zawód. Skutkiem tego wiele osób niezbyt dokładnie orientuje się w kompetencjach jakie powinien posiadać taki pracownik, oraz w zakresie obowiązków. Postaramy się więc je przybliżyć.

Sprzedawca internetowy odpowiada za aktualizowanie oferty a więc dodawanie produktów i ich opisów do oferty. Jego zadaniem jest również prowadzenie kontaktów z klientami poprzez emalie i telefony. Nierzadko odpowiada również za monitorowanie potrzeb rynku, przyjmowanie reklamacji, nadzór nad stanem magazynowym oraz za wysyłanie paczek. Jak więc widać jest to praca, która może zajmować sporo czasu. Jednocześnie jednak jest to zajęcie, które daje sporo satysfakcji oraz pewne, dobre zarobki. Nic więc dziwnego, że chętnych na objęcie tego typu posad jest naprawdę sporo. Warto więc wiedzieć jak napisać CV bez trudu pokonać konkurencję i zdobyć zainteresowanie pracodawcy.

Przede wszystkim doświadczenie w sprzedaży

W przypadku sprzedawcy internetowego nie konieczne jest posiadanie specjalnego kierunku studiów. Nie da się jednak ukryć, że pracodawcy sporą uwagę przywiązują do doświadczenia kandydatów. Nie musi ono oczywiście dotyczyć jedynie pracy w sklepie internetowym. Plusem jest posiadanie doświadczenia w kontaktach z klientem oraz ich obsługą, w tradycyjnej sprzedaży, pracy biurowej oraz telemarketingu. Dodatkowym atutem jest doświadczenie w tworzeniu lub edytowaniu stron internetowych – choć nie jest to warunek konieczny do otrzymania posady. Podsumowując, jeśli zamieszczamy w CV swoje doświadczenie zawodowe warto skupić się zwłaszcza na elementach kariery, które dotyczą powyższych zagadnień. Z pewnością posiadanie doświadczenia w tych zawodach będzie plusem pozytywnie wpływającym na rozpatrzenie naszej kandydatury.

Idealne CV sprzedawcy interentowego. Co warto umieć?

Aby móc wywiązywać się z obowiązków sprzedawcy internetowego konieczna jest bardzo dobra znajomość obsługi komputera. Nie da się bowiem ukryć, że to właśnie on jest głównym narzędziem naszej pracy. Pod pojęciem obsługa komputera mieści się bardzo wiele – dobry sprzedawca potrafi obsługiwać pocztę email, dodawać produkty do sklepu, korzystać z internetowych statystyk odwiedzin czy sprawnie poruszać się po środowisku internetowym. Warto sprawdzić czy posiadamy wszystkie te umiejętności, ponieważ są one absolutnie niezbędne. Dodatkowym atutem będzie również umiejętność tworzenia interesujących i rzetelnych opisów produktów, które nie tylko udzielą klientowi wszystkich niezbędnych informacji, ale również, poprzez właściwe użycie słów kluczowych pozytywnie wpłyną na pozycjonowanie sklepu w wyszukiwarkach internetowych.

Istnieją jeszcze kompetencje, których posiadanie nie jest co prawda obowiązkowa, ale bardzo się przydają i z pewnością zostaną docenione przez pracodawcę. Wśród nich wymienić możemy chociażby znajomość narzędzi do promocji i analizy danych, programów graficznych i do edycji zdjęć czy znajomość HTML / CSS. Mile widziana jest również znajomość języków obcych, ponieważ obecnie coraz więcej sklepów sprzedaje nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami.

Cechy i predyspozycje sprzedawcy internetowego, które warto posiadać

Dobry sprzedawca internetowy powinien nie tylko wyróżniać się doświadczeniem czy konkretną wiedzą, ale również cechami osobowości i predyspozycjami, dzięki którym wykonywanie zadań związanych z pracą w sklepie internetowym będzie dla niego łatwiejsze. Warto je poznać. Jeśli posiadamy któreś z nich możemy zaakcentować to w swoim CV pokazując jednocześnie pracodawcy, że nadajemy się do objęcia tego stanowiska. Wśród cech tych wymienić należy przede wszystkim dobre zorganizowanie i terminowość – bez tego trudno będzie dopilnować chociażby terminów nadawania paczek dla klientów. Przydaje się również zdolność analitycznego myślenia, która ułatwia analizę rynku oraz odpowiadanie na potrzeby klienta. Ważną cechą jest również komunikatywność. Nie da się bowiem ukryć, że każdy dzień pracy sprzedawcy internetowego to liczne kontakty z klientami i odpowiadanie na ich zapytania. Trzeba wiedzieć jak zrobić to by zachęcić klienta do zakupu i przedstawić mu korzyści płynące z oferty.

Podsumowując, zdobycie posady sprzedawcy internetowego nie musi być trudne jeśli tylko posiadamy odpowiednie doświadczenie oraz umiejętności. Warto wtedy jednak przyłożyć się do napisania CV tak, by dały się one zauważyć pracodawcy. Z naszymi wskazówkami nie powinno to jednak być trudne o czym przekonało się już wiele osób, którym udało się znaleźć pracę.

[Głosów:10    Średnia:2.7/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCV Sprzedawca
Następny artykułCV Grafik