CV Grafik

0
6141

W dzisiejszych czasach większość firm przykłada ogromną uwagę do odpowiedniej formy reklamy i promocji. Najczęściej ma ona formę graficzną. Nic więc dziwnego, że ogłoszenia o poszukiwaniu grafika zdarzają się coraz częściej. Jeśli jednak chcemy na takie oferty aplikować warto zdać sobie sprawę z tego, co może okazać się przydatne na tym stanowisku. Posiadanie takiej wiedzy pozwoli nam napisać CV, które będzie pozytywnie odebrane przez pracodawcę. Poniżej zamieszczamy więc garść przydatnych porad oraz przykład CV. Dzięki temu stworzenie idealnego CV na stanowisko grafika nie powinno już stanowić problemu.

Grafik, czyli kto?

Grafik komputerowy jest osobą, która odpowiedzialna jest między innymi za tworzenie i przygotowywanie różnego rodzaju materiałów reklamowych i publikacji. Do jego głównych obowiązków należy między innymi projektowanie kreacji marketingowej a więc banerów, ulotek, grafik wykorzystywanych w social mediach i na stronach internetowych czy spójnej identyfikacji wizualnej firmy. Grafik odpowiada również za poprawność materiałów, które przygotowywane są do druku. To od jego pomysłów, doświadczenia i kreatywności zależy bardzo często powodzenie kampanii marketingowej firmy. Jak więc widać jest to odpowiedzialna praca, które wymaga sporo zaangażowania i wiedzy. Daje jednak możliwości realizowania się i wykorzystywania swojej kreatywności. Nic więc dziwnego, że marzy o niej wiele osób. Podpowiadamy co powinno znaleźć się w CV osoby aplikującej na to stanowisko by mogła swoje marzenia spełnić.

Doświadczenie w CV grafika bywa konieczne

Nie da się ukryć, że grafik komputerowy musi dyspnować dość specjalistyczną wiedzą dotyczącą chociażby korzystania z odpowiedniego oprogramowania komputerowego. Dlatego też doświadczenie w tym zawodzie ma ogromne znaczenie, podobnie zresztą jak ukończenie odpowiednich studiów lub kursów. Warto jednak zaznaczyć, że doświadczenie w zawodzie grafika komputerowego nie musi oznaczać jedynie pracy na etacie. Z powodzeniem możemy opisać zlecenia, które realizowaliśmy jako freelancer lub zaprezentować przykłady wykonanych przez nas grafik. Dlatego też pisząc CV na stanowisko grafika warto dołączyć do niego portfolio (w formie cyfrowej lub papierowej). Nie da się bowiem ukryć, że pracodawca, który ma wgląd w nasze prace może szybko i łatwo ocenić, czy nasze realizacje odpowiadają jego potrzebom. Warto wymienić jak najwięcej doświadczeń związanych z wykonywaniem grafiki. Większośc firm chce bowiem zatrudnić specjalistów, którzy będą w stanie poradzić sobie z każdym wyzwaniem.

Umiejętności w CV, które grafik powinien mieć

Jeśli zależy nam na tym, by pracować jako grafik komputerowy konieczna jest znajomość wielu programów komputerowych, wśród których wymienić możemy między innymi chociażby te najpopularniejsze takie jak Corel Draw czy Adobe Photoshop. Jeśli znamy również inne narzędzia tego typu warto odnotować to w swoim CV. Bardzo często bowiem okazuje się, że im wszechstronniejszy grafik tym lepiej jest w stanie poradzić sobie z wyznaczonymi mu zadaniami. To jednak nie wszystko. Konieczna może okazać się również znajomość HTML, CSS, Javascript, narzędzi webmasterskich czy technologii Flash. Znajomość najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych to również dodatkowy atut, który może stanowić o naszej sile. Słowem, grafik musi być dobrze obeznany we wszystkich dostępnych narzędziach oraz oprogramowaniach. Nie da się bowiem ukryć, że sam talent w tym zawodzie to odrobinę za mało. Na szczęście wielu grafików korzysta z tych narzędzi na co dzień. Nie powinni więc mieć problemu z ich zastosowaniem w pracy.

Predyspozycje i cechy osobowości, które mogą się przydać

Specjalistyczna wiedza to jedno. Nie da się jednak ukryć, że dobry grafik, który ma szansę na długoterminową współpracę to taki, który posiada przydatne cechy osobowości pozwalające mu rzetelnie i terminowo wywiązywać się ze swoich obowiązkó. Warto je poznać i jeśli takowe posiadamy zamieścić w swoim CV. Będzie to bowiem sygnał dla pracodawcy, że doskonale spełnimy się na stanowisku grafika.

Kiedy myślimy o cechach dobrego grafika na pierwszy plan z całą pewnością wysuwa się wysokie poczucie estetyki oraz kreatywność. Nie da się bowiem zaprzeczyć, że są to cechy, które powinien posiadać każdy grafik. To jednak nie wszystko. Wysoce ceniona jest również terminowość, umiejętność pracy pod presją czasu, samodzielność, dokładność a nawet perfekcjonizm. Wszystkie te cechy sprawiają bowiem, że współpraca grafika z firmą przebiega wzorowo. Warto więc zastanowić się, czy posiadamy choć niektóre z nich. Jeśli tak, szanse na zdobycie wymarzonej pracy rosną znacząco.

Podsumowując, grafik komputerowy to zawód przyszłościowy, na który wciąż jest bardzo duże zapotrzebowanie. Decydując się na aplikowanie na taką posadę musimy jednak pamiętać o tym jak ważne w tym zawodzie jest posiadanie odpowiedniej wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Są to wymagane cechy, bez których trudno będzie znaleźć nam posadę. Warto więc dokładnie przeanalizować swoje umiejętności oraz przyjrzeć się portfolio.

[Głosów:2    Średnia:3/5]