CV Pracownik biurowy

0
15468

Choć sytuacja na polskim rynku pracy stale się poprawia, wciąż by zdobyć upragnioną posadę musimy przejść przez sito rekrutacji, które niejednokrotnie odsiewa nawet kilkuset kandydatów. Jak to zrobić? Podstawą jest napisanie dobrego CV, które wyraźnie zaakcentuje wszystkie nasze kompetencje, które mogą przydać się na stanowisku, na które aplikujemy. Nie zapominajmy bowiem, że CV to nasza wizytówka i często jedyna szansa na to, by zaprezentować się z jak najlepszej strony. Podpowiadamy więc jak stworzyć idealne CV jeśli aplikujemy na stanowisko pracownika biurowego.

Pracownik biurowy – wirtuoz dokumentacji

Stanowisko pracownika biurowego to dość pojemne pojecie, w którym może mieścić się tak naprawdę wiele różnych zadań. Pewnym jest jednak, że osoba taka pracuje na komputerze, sporządza dokumentacje, pisze pisma, obsługuje urządzenia biurowe i zajmuje się korespondencją. Jest to więc zawód odpowiedzialny, przeznaczony bardziej dla osób, które lubią jasno wyznaczone zadania do wykonania. Dlatego też pisząc CV warto przedstawić się jako taka właśnie osoba i zaakcentować swoje cechy, doświadczenie oraz kompetencje, które potwierdzają nasze słowa. Dzięki temu pracodawca otrzyma jasny sygnał mówiący o tym, że nie tylko doskonale wiemy na czym polegać będą nasze obowiązki, ale również mamy pewność, że się w nich sprawdzimy.

Doświadczenie i wiedza – czyli to, co liczy się najbardziej u pracownika biurowego

Nie da się ukryć, że posiadane przez nas wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe to coś co przykuwa uwagę w pierwszej kolejności. Zapoznanie się z tymi rubrykami pozwala bowiem szybko zweryfikować czy mamy pojęcie o pracy w danym zawodzie. Co więc powinno się w nich znaleźć? Jak pokazuje przykład CV warto wymienić przede wszystkim to, co wiąże się ze stanowiskiem na jakie aplikujemy. Mogą więc to być studia związane z administracją czy rachunkowością, ale mile widziany będzie również kurs dotyczący pracy biurowej czy komputerowy. Jeśli zaś chodzi o doświadczenie warto skupić się przede wszystkim na zajęciach wykonywanych w biurach – nawet jeśli nie było to stricte zajęcie pracownika biurowego. Takie przedstawienie swojego doświadczenia pozwoli nam przedstawić się jako osoba, która doskonale zna i rozumie realia biurowej pracy. Jeśli oczywiście posiadamy doświadczenie na takim samym stanowisku również warto je zaakcentować – to spory plus, który może mieć kluczowe znaczenie w dalszym etapie rekrutacji.

CV na stanowisko pracownika biurowego

Kolejną rzeczą, którą powinniśmy wymienić w swoim CV jest z całą pewnością lista nabytych przez nas umiejętności. Powinny znaleźć się tam między innymi bardzo dobra obsługa komputera, programów i urządzeń biurowych – nie da się bowiem ukryć, że są to podstawowe narzędzia pracy na tym stanowisku. Brak tej informacji może więc sprawić, że zostaniemy skreśleni na starcie – lepiej nie ryzykować. Kolejną rzeczą, którą warto się „pochwalić” jest z całą pewnością znajomość języków obcych z językiem angielskim na czele. Nie da się bowiem ukryć, że w dzisiejszych czasach coraz więcej firm nawiązuje współpracę z zagranicznymi wspólnikami i klientami. Pracownik biurowy musi więc liczyć się z tym, że spotka go konieczność rozmowy telefonicznej lub napisania korespondencji w innym języku. Niezwykle ważnym jest jednak by pisząc o stopniu znajomości języka obcego trzymać się prawdy. Można to bowiem bardzo łatwo zweryfikować a na tym stanowisku uczciwość jest bardzo pożądana – było nie było pracownik ma dostęp do ważnych często firmowych dokumentów.

Kompetencje i cechy osobowości pracownika biurowego

Jeśli o uczciwości mówimy – warto zdać sobie sprawę, że coraz częściej w CV zamieszcza się również kilka informacji na temat swoich cech charakteru oraz tzw. „kompetencji miękkich”. Pozwala to bowiem zaakcentować swoje zalety w czasach, w których wielu pracodawców zwyczajnie nie ma czasu na czytanie listów motywacyjnych. Jakie więc cechy warto wymienić starając się o posadę pracownika biurowego?

Przede wszystkim sumienność, dobrą organizację, rzetelność i prawdomówność. Przyda się również wysoka kultura osobista oraz zdolności analityczne. Przykład CV zawiera również często takie cechy jak radzenie sobie z presją czasu czy umiejętność pracy zespołowej. Jeśli posiadamy któreś z wyżej wymienionych cech charakteru warto zasygnalizować to w CV. Dzięki temu pracodawca będzie wiedział, że jesteśmy osobami, które bez obaw można zatrudnić do tego typu pracy.

Podsumowując, zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje o tym, jak wyglądać powinno dobre CV pracownika biurowego, oraz czego wymaga się od osób, które takie stanowisko chcą objąć. Zastosowanie się do tych kilku prostych rad to prosty i skuteczny sposób na to by zwrócić na siebie uwagę pracodawcy i przekonać go, że sprawdzimy się na stanowisku pracownika biurowego. Dlatego też polecamy zweryfikowanie swojego CV i zamieszczenie w nim informacji, które jak widać mogą być bardzo pomocne. Przekonało się o tym zresztą wiele osób, które dzięki dobrze skonstruowanemu i napisanemu CV odniosły skutek i dostały wymarzoną pracę.

[Głosów:9    Średnia:2.6/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCV Kelner
Następny artykułCV Kasjer