CV Kasjer

0
5061

Znalezienie dobrej i stałej pracy w dzisiejszych czasach jest nie lada wyzwaniem. Jednym z najtrudniejszych etapów jej poszukiwania jest niewątpliwie przejście pierwszego etapu rekrutacji. Pomóc nam może w tym dobrze napisane, profesjonalne CV, które udowodni pracodawcy, że doskonale nadajemy się do pracy na danym stanowisku. Podpowiadamy więc w jaki sposób napisać CV, oraz na jakich jego elementach szczególnie się skupić jeśli zależy nam na dostaniu posady kasjera. Przykład CV oraz cenne rady sprawią, że stworzenie odpowiedniego dokumentu stanie się znacznie łatwiejsze.

Kasjer – mistrz obsługi i liczenia

Wiele osób myśląc o zawodzie kasjera nie ma zbyt wielu dobrych skojarzeń. To błąd. Zarówno wielkie sieci handlowe, jak i nieco mniejsze sklepiki dostrzegają bowiem jak ważną rolę odgrywa dobry, doświadczony i uprzejmy kasjer. Skutkiem tego zaczyna być to zawód, w którym można się zrealizować i zdobyć godne zarobki. I choć praca do najłatwiejszych nie należy coraz więcej, zwłaszcza młodych ludzi decyduje się na jej podjęcie. Co wchodzi w skład obowiązków kasjera? Obsługa kasy fiskalnej, przyjmowanie środków płatniczych, wydawanie reszty. Kasjer może również, (co zresztą coraz częściej czyni) zachęcać do skorzystania z promocji lub propozycji sklepu. Pisząc swoje CV na to stanowisko musimy więc uwzględnić obowiązki, które będziemy wykonywać i przekonać pracodawcę, że jesteśmy w stanie im sprostać.

Doświadczenie na stanowisku kasjera przede wszystkim

Pracodawcy w większości przypadków patrzą przede wszystkim na doświadczenie osoby, która aplikuje na posadę. Ważne jest również wykształcenie. Dlatego też w naszym CV powinny znaleźć się wszystkie epizody pracy w handlu, nawet jeśli nie było to stanowisko kasjera. Dobrze również napisać o ukończonych kursach – np. na obsługę kasy fiskalnej lub szkołach związanych z handlem, obsługą klienta lub matematyką. Takie informacje z całą pewnością będą dobrze postrzegane przez pracodawcę. Jeśli nie posiadamy doświadczenia w handlu warto wspomnieć chociażby o innych pracach, w których musieliśmy znosić presję czasu lub mieliśmy kontakt ze sporą ilością osób każdego dnia. Wśród posad tych może znajdować się obsługa klienta, bycie kelnerem czy telemarketing. Wszystko to zawody, podczas wykonywania których każdego dnia komunikujemy się ze sporą ilością osób i musimy działać nie tylko szybko, ale również i umiejętnie prowadzić rozmowy czy tonować emocje klientów. Takie doświadczenia również są znakiem, że poradzimy sobie w zawodzie kasjera. Warto więc zadbać o to by nie zapomnieć o umieszczeniu ich w swoim CV. Z całą pewnością będzie to bowiem nasz atut.

Kompetencje, które mogą pomóc kasjerowi

Poza doświadczeniem warto napisać o dodatkowych umiejętnościach i kompetencjach, które posiadamy, a które mogą stać się sygnałem dla pracodawcy, że jesteśmy odpowiednią osobą na dane stanowisko. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje z całą pewnością umiejętność obsługi kasy fiskalnej. Niezależnie więc od tego, czy nabyliśmy ją w trakcie zdobywania doświadczenia zawodowego, czy też na specjalnym kursie warto o niej wspomnieć. Poza tym przydatna może się okazać znajomość komputera czy programów biurowych, Kasjer nie korzysta z nich często jednakże zdarzają się sytuacje składania zamówień czy drukowania faktur lub metek z cenami. Dobrze jest więc zasygnalizować, że w takiej sytuacji z całą pewnością poradzimy sobie bez żadnego problemu.

Co nieco o osobowości kasjera w CV

Chcąc zajmować stanowisko kasjera musimy wyróżniać się kilkoma cechami osobowości, które mogą nam pomóc w rzetelnym wykonywaniu swoich obowiązków. Warto więc poznać je i dać im odrobinę miejsca w swoim CV. Dzięki temu pracodawca otrzyma sygnał, że nadajemy się do tej pracy.

Czym więc powinien charakteryzować się dobry kasjer? Przede wszystkim opanowaniem i cierpliwością. Wiadomo, że każdego dnia przez sklepy przewijają się tysiące ludzi, nie wszyscy są mili i uprzejmi – w takich sytuacjach musimy wiedzieć jak sobie poradzić w sposób grzeczny, ale stanowczy. Kolejnymi cechami, które mogą się przydać jest z całą pewnością skrupulatność, umiejętność skupienia się na pracy czy zdolności matematyczne. Choć w dzisiejszych czasach to kasy obliczają wydawanie reszty warto jednak mieć świadomość, że nie popełniamy błędów. Tym bardziej, że wielu kasjerów odpowiada za nie z własnej kieszeni. Przydaje się również umiejętność pracy zespołowej oraz zaangażowanie w pracę. Nie da się bowiem ukryć, że za funkcjonowanie sklepu odpowiadają wszyscy kasjerzy i muszą oni razem współdziałać.

Jeśli więc posiadamy któreś z tych cech warto o nich wspomnieć. Będzie to bowiem dodatkowy plus, który może przesądzić o naszym sukcesie i dostaniu wymarzonej pracy.

Podsumowując, napisanie CV na stanowisko kasjera nie musi być trudne. Wystarczy jedynie pamiętać o tym by zastosować nasze wskazówki i wypunktować swoje najmocniejsze strony, które są świadectwem, że bez trudu poradzimy sobie w handlu. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nasza kandydatura zostanie pozytywnie oceniona przez rekrutującego pracodawcę.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]