Konta oszczędnościowe, które oferują najlepsze warunki

0
1887

Konta oszczędnościowe powinny zapewniać klientom dostęp do atrakcyjnego oprocentowania, aby mogli bez ryzyka zarabiać na odsetkach od pieniędzy, którymi dysponują. Często jednak wygląda to w ten sposób wyłącznie w teorii, a jak ktoś dokładnie sprawdzi warunki posiadanego konta, to okazuje się, że realne oprocentowanie jest bliskie zera. Trudno wówczas liczyć na jakikolwiek sensowny zysk, szczególnie że od tego należy jeszcze odjąć podatek.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby osoba niezadowolona z posiadanego konta po prostu otworzyła nowe, w innym niż dotychczas banku. Chociaż w Polsce wciąż wiele osób decyduje się związać z jednym bankiem na wiele lat, to takie podejście nie ma większego sensu. Warto więc czasami poszukać jakiejś alternatywy, chociażby po to, aby otrzymać dostęp do konta bez żadnych opłat i do tego lepiej oprocentowane konto konta oszczędnościowe.

Gdzie warto otworzyć konto oszczędnościowe?

Ze względu na stale zmieniające się oferty – co wynika z tego, że banki prześcigają się w proponowaniu dobrych warunków, aby zdobyć nowych klientów – trudno jest być na bieżąco ze wszystkimi atrakcyjnymi ofertami, zwłaszcza jeżeli ktoś nie zamierza poświęcać dużych ilości czasu na porównywanie proponowanych warunków. Na szczęście wcale nie trzeba robić tego samodzielnie, bo wystarczy skorzystać z propozycji dostępnych na stronie wktorymbanku.pl/konta-oszczednosciowe i w kilka minut sprawdzić wszystkie najlepsze konta oszczędnościowe. Warto również wspomnieć o możliwości otworzenia konta bezpośrednio ze wspomnianej strony, co przyśpiesza cały proces i tym samym pozwala uniknąć wizyty w banku. Po wypełnieniu wniosku o otworzenie konta umowę dostarczy kurier, a klient będzie mógł cieszyć się lepszymi warunkami bez potrzeby wychodzenia z domu.

Konta oszczędnościowe w popularnych bankach

Można również skupić się na ofertach popularnych banków, szczególnie jeżeli ktoś jest dla takiej instytucji finansowej nowym klientem i może liczyć na lepsze warunki. Przykładem jest konto oszczędnościowe w getin banku, którego aktualne oprocentowanie przekracza aż 3%. Tym samym jest to jedna z najlepszych ofert na rynku kont oszczędnościowych. Szczegółowych informacji na temat wszystkich promocji bankowych związanych z kontami oszczędnościowymi oraz kredytami można też zawsze znaleźć na stronie www.wktorymbanku.pl, gdzie oprócz zalet każdej z oferty wymienione są również jej ewentualne wady.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]