Szukasz kserokopiarki do biura? Podpowiadamy!

0
1539

Biuro bez kserokopiarki, nawet najmniejsze, nie ma racji  bytu. Jest to urządzenie najczęściej wielofunkcyjne, za pomocą którego można drukować, skanować, kopiować różnego typu dokumenty. Sprzęty najnowszej generacji znacznie ułatwiają pracę – są szybkie, wydajne i ekonomiczne.

Dopasuj drukarkę do firmy

Nie zawsze potężne kombajny drukujące są niezbędne w konkretnym biurze. Czasami takim ogranicznikiem jest przestrzeń, innym razem po prostu nie ma zapotrzebowania na takie urządzenie. Kserokopiarka O mniejszych gabarytach nie będzie miała tylu funkcji, być może i jakość drukowania będzie trochę gorsza, ale to już zależy od producenta. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem kserokopiarki do swojego biura lub firmy, zrób dokładny przegląd dostępnych modeli w interesującym cię przedziale cenowym.

Jakie funkcje wybrać?

To zależy, co ci jest tak naprawdę niezbędne do pracy. Zdarzyć się może, że nawet drogie urządzenie może być uboższe w dany parametr, na którym będzie ci akurat mocno zależało. Może to być funkcja obustronnego druku bez przekładania papieru, dodatkowy podajnik na papier lub zszywanie dokumentów. Niektóre drukarki pozwalają też na pracę w sieci, co jest często funkcją poszukiwaną przez kupujących. Warto tez rozważyć, czy będzie ci potrzebny druk dokumentów w formacie A4. Nie każdy też wybiera drukarki kolorowe, ponieważ nie ma zapotrzebowania na takie dokumenty. W wielu przypadkach urządzenie monochromatyczne w zupełności wystarczy

Droższe znaczy wydajniejsze

Niestety, droższe i szybsze drukarki są najlepsze. Nie da się tutaj zaoszczędzić, bo i tak zapłacisz więcej za eksploatację. Kupując sprzęt zawsze zorientuj się co do kosztów tuszu. Często jest tak, że tania drukarka wymaga zakupu drogich tonerów. Rozwiązanie jest jedno – inwestycja w dobrej jakości sprzęt lub zakup sprzętu poleasingowego. Gdzie go szukać? Najprościej w Internecie. Jednym z miejsc, gdzie znajdziesz tego typu urządzenia, jest ta strona https://www.forcopy.com.pl/kserokopiarki-poleasingowe, oferująca spory wybór asortymentu po kusząco niskich cenach. Są to urządzenia odkupione od firmy po czasie zakończenia okresu leasingu, czyli często po dwóch czy trzech latach. Dzieje się tak dlatego, ze przedsiębiorstwa szukają już czegoś nowszego, o lepszych parametrach. Co zyskujesz? Tani sprzęt wielofunkcyjny do twojego biura, który jest szczegółowo sprawdzany przed sprzedażą. Bardzo często są to klasowe marki, jedne z lepszych na rynku. Jeśli w  twoim biurze nie drukuje się tysiąca kartek tygodniowo, ale kilkadziesiąt lub nawet kilkanaście, po co inwestować w bardzo drogą kserokopiarkę? Za znacznie niższą cenę możesz uzyskać taki sam sprzęt do codziennej pracy, który jest w stu procentach sprawny i nie wyeksploatowany.  Po przejściu procesu konserwacji i regeneracji kserokopiarka biznesowej klasy trafia znów na rynek.

Jeśli marzysz o takim urządzeniu, a nie masz jeszcze odpowiedniej sumy na zakup nowego, kserokopiarki poleasingowe na pewno spełnia twoje oczekiwania co do jakości i funkcjonalności.

[Głosów:1    Średnia:5/5]