Kucharz na swoim, czyli pomysł na własną firmę

0
916

Sporo osób pracujących w zawodzie kucharza decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. To, jaką konkretnie formułę ona przybierze, jest uzależnione od indywidualnych planów. Równie dobrze może być to punkt gastronomiczny, co i firma cateringowa obsługująca rozmaite imprezy. Zanim jednak firma zostanie zgłoszona do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej należy opracować biznesplan uwzględniający wszelakie aspekty omawianego przedsięwzięcia. W związku z tym trzeba podjąć szereg istotnych decyzji dotyczących m.in. zatrudnienia pracowników, zakupu odpowiedniego sprzętu, wynajęcia lokalu, promocji, pozyskania niezbędnych środków finansowych etc.

Kurs Planowanie sklepu internetowego

Bardzo ważna w tym kontekście jest gruntowna znajomość rynku oraz działań podejmowanych przez konkurencję. Chcąc ruszyć z gastronomicznym przedsięwzięciem, trzeba się upewnić, że będzie ono miało rację bytu i że jego istnienie w danym miejscu jest uzasadnione. Sprawa jest naprawdę poważna – jeśli nie zostanie przemyślana, jej efektem będą nieprzyjemne konsekwencje finansowe.

Przeczytaj też:

Kurs Planowanie sklepu internetowego

Ile zarabia kucharz?
Czym zajmuje się kucharz?
Jak zostać kucharzem?

[Głosów:4    Średnia:3.3/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zostać kucharzem?
Następny artykułIle zarabia kelner? Zarobki w Polsce
Singielka z kilkuletnim doświadczeniem w obsłudze kadrowo-płacowej. Uwielbia czytać literaturę światową, a także książki o rozwoju osobistym. Dzień rozpoczyna od mocnej filiżanki kawy ;-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here