Skompletuj niezbędniki do nowej kuchni: czajnik, opiekacz, blender

0
2221

Przeprowadzasz się do własnego mieszkania i chcesz skompletować zestaw urządzeń niezbędnych w kuchni? Odpowiednie AGD to połowa sukcesu. Mówi się, że sprzęt nie wykona całej pracy za nas, ale dobrze dobrany – na pewno pomoże, ułatwi i przyspieszy wykonywanie wielu czynności. Jakie wyposażenie do kuchni będzie potrzebne na początek? Sprawdź, w co lepiej zainwestować, a które z dobrych przyrządów kupisz w niskiej cenie.

Czajnik do każdej kuchni

Bez czajnika nie obędzie się nawet osoba stroniąca od gotowania i pieczenia. Sięgamy po niego co najmniej dwa razy dziennie, szczególnie w okresie jesieni i zimy, kiedy ciepłe napoje przeważają nad chłodnymi. Czajnik to najczęściej pierwszy sprzęt, jaki kupujemy do nowej kuchni. Pomaga nie tylko szybko przygotować kawę i herbatę, ale też przyspieszyć gotowanie wielu potraw przez dodanie do nich gorącej wody.

Jak wybrać najlepszy czajnik? Zwróć uwagę na pojemność – tradycyjne mają najczęściej większą niż elektryczne. Z kolei w czajniku elektrycznym wodę zagotujesz zdecydowanie szybciej. Jeśli zdecydujesz się na czajnik elektryczny – sprawdź też jaką ma moc. Im wyższa, tym krócej będziesz czekał na gorącą wodę. W droższych modelach znajdziesz też dodatkowe funkcje, takie jak możliwość zagotowania wody do konkretnej temperatury czy automatyczne wyłączenie po zdjęciu z podstawy.

Blender do zadań specjalnych

Jak wyposażyć kuchnię, kiedy nie jesteś pasjonatem gotowania, ale chciałbyś uczyć się nowych potraw? Wtedy nieoceniony będzie blender. Na początek całkowicie wystarczy blender ręczny, który możesz kupić samodzielnie lub w zestawie z dodatkowymi elementami, takimi jak kielich do ubijania większej liczby składników, wymienne ostrza do siekania i cięcia na plastry czy mieszadło do ugniatania ciasta.

Blender może być więc urządzeniem niezwykle wielofunkcyjnym. Użyjesz go nie tylko go przyrządzenia zupy krem, ale również do ubicia piany z białek, zrobienia puree warzywnego czy zblendowania owoców na gładki mus. Przed zakupem blendera koniecznie zwróć uwagę na jego moc, ale też liczbę poziomów obrotów. Już moc silnika rzędu 750W w modelu o kilku poziomach obrotów będzie wystarczająca do sprawnego działania przyrządu.

Opiekacz do śniadań i przekąsek

Opiekacz do kanapek to kolejny sprzęt małego AGD, którego nie powinno zabraknąć w nowej kuchni. Dlaczego? Bo za pomocą tego niepozornego urządzenia przygotujesz co najmniej kilka rodzajów dań. Opiekacz kojarzy się przede wszystkim z możliwością ekspresowego zrobienia kanapek, ale wystarczy odrobina fantazji, by przyrządzić w nim również dania obiadowe, a nawet słodkie przekąski! Do takich eksperymentów w kuchni przyda się opiekacz z wymiennymi płytami: najczęściej grillową i do gofrów.

Wtedy ogranicza nas tylko wyobraźnia. Na płycie grillowej przygotujemy zdrowe mięsa z grilla, ryby, a także warzywa. Z kolei płyta do gofrów może posłużyć nie tylko do przyrządzenia tych słodkich smakołyków. Bezpośrednio do opiekacza możesz np. wbić jajko, aby po kilku minutach wyjąć oryginalne jajko sadzone. W ten sam sposób możesz postąpić z masą na omlet. Dobrego opiekacza do kanapek nie powstydzi się żadna studencka kuchnia. Takie wielofunkcyjne urządzenia można znaleźć już w naprawdę okazyjnych cenach, a dzięki nim zrobimy nie tylko szybkie śniadanie, ale też ciekawe potrawy na cały dzień.

Urządzenia niezbędne do nowej kuchni znajdziesz na https://www.neo24.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]