O tym musisz pamiętać, wybierając krzesło do biura

0
1094

Wybór krzesła biurowego wcale nie jest prosty. Podczas zakupu, należy wziąć pod uwagę nie tylko wygląd i cenę, ale przede wszystkim parametry techniczne. Krzesło biurowe musi być właściwie dopasowane, dlatego, że zazwyczaj spędzamy na nim kilka godzin dziennie.

Parametry fotela biurowego

Pierwszym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę jest oparcie. Krzesło powinno być odpowiednio wyprofilowane i dopasowywać się do kształtu pleców użytkownika. Dobry produkt posiada ruchome podparcie lędźwi. Tylko ergonomiczne krzesło może zapewnić odpowiednie podparcie dla kręgosłupa i zapobiec bólom pleców po wielogodzinnej pracy siedzącej. Ważne, by fotel posiadał odchylane oparcie, które pozwala odciążyć kręgosłup, podczas przerwy. Trzeba dopasować produkt do wzrostu użytkownika. Po podniesieniu siedziska, kolana użytkownika powinny pozostawać zgięte pod kątem 90 stopni.  Następnie, należy sprawdzić regulację podłokietników. Najlepszym rozwiązaniem są modele z ruchomymi podłokietnikami, które będą podtrzymywać ręce przez cały czas, a nie tylko podczas przerwy w pracy. Warto również zwrócić uwagę na wentylację. Krzesło posiadające otwory wentylacyjne jest bardziej komfortowe w użytkowaniu. Oczywiście, trzeba także dopasować głębokość siedziska. Jego parametry zależą od preferencji użytkownika. Zbyt głębokie siedzisko sprawi, że będziemy pochylać się do przodu, a zbyt płytkie, spowoduje bóle pleców. Na rynku dostępnych jest mnóstwo foteli do biura. Bez problemu można znaleźć krzesła biurowe w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie czy Łodzi.

Podstawa fotela biurowego

Podstawa krzesła biurowego nie wpływa na jego ergonomię, ale warto dobrać ją do własnych potrzeb. Do dyspozycji mamy fotele na kółkach i na płozach. Materiał wykonania kół wpływa na siłę tarcia i komfort użytkowania. Gumowe kółka nie rysują powierzchni i dobrze sprawdzają się na różnego rodzaju posadzkach. Poza tym, fotelem na kółkach łatwo jest manewrować. Alternatywą są krzesła na płozach. Nie posiadają one centralnej podstawy, więc często są wygodniejsze. Można je łatwo przenosić .

Krzesła gamingowe do biura

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się fotele gamingowe, dla graczy. Są to produkty dostosowane do wielogodzinnego siedzenia. Posiadają one bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa i wiele regulowanych elementów: zagłówek, podłokietniki, oparcie, siedzisko. Takie fotele świetnie sprawdzą się w biurze. Nie da się jednak ukryć, że ich cena jest widocznie wyższa, niż tradycyjnych foteli biurowych. Mimo wszystko, zakup takiego produktu jest inwestycją w zdrowie. Fotele gamingowe służą wiele lat i sprawiają, że praca siedząca nie jest uciążliwa dla kręgosłupa.

Wybierając krzesło biurowe warto również zwrócić uwagę na jego ogólny wygląd. Do dyspozycji są fotele tapicerowane, z różnych materiałów. Przykładowo, fotel skórzany wygląda niezwykle elegancko i świetnie sprawdzi się np. w kancelarii albo gabinecie. Można zauważyć, że użytkownicy przywiązują obecnie wagę do wyglądu fotela. Nie może on być zwyczajny, pełni przecież funkcję użytkową i dekoracyjną w pomieszczeniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]