10 najważniejszych narzędzi dla domowego majsterkowicza

0
2027

W każdym domu lub mieszkaniu warto mieć skrzynkę z narzędziami, w której znajdą się przedmioty niezbędne do wykonania podstawowych napraw w domu. Wzywanie fachowca nie zawsze okazuje się konieczne, dlatego zakup kilku akcesoriów sprawi, że uporanie się z domowymi awariami stanie się szybkie i przyjemne.

Oto 10 najważniejszych narzędzi dla domowego majsterkowicza!

1. Kombinerki

Bardzo ważnym narzędziem, które musi znaleźć się w domowej skrzynce z narzędziami, są kombinerki. To niezwykle uniwersalny sprzęt, gdyż za jego pomocą możliwe jest chwycenie, podtrzymanie oraz dociągnięcie wybranych elementów, jak na przykład cieknący zawór, czy w przypadku naginania blach. Kombinerki przydają się także wówczas, kiedy chcemy wyjąć gwóźdź lub przeciąć metalowe druty. Warto pamiętać o zakupie kombinerek wraz z izolacją ochronną, co pozwoli na uchronienie się od porażenia prądem.

2. Miara

To wręcz podstawowy element wyposażenia skrzynki każdego domowego majsterkowicza. Można zdecydować się na zakup miarki elektrycznej, drewnianej, zwijanej lub wielu innych rodzajów. Należy jednak zadbać o to, aby jej długość miała około 5 metrów. Krótsze miary mogą okazać się nieprzydatne.

3. Śrubokręty

Wkręcanie śrub to częsta czynność, jaka wykonywana jest w domowym zaciszu. Śrubokręt niezaprzeczalnie sprawdzi się więc w przypadku przykręcania śruby do lampy, stojaka na telewizor, czy do przykręcenia zawiasu w szafce kuchennej. Warto zadbać o zakup zestawy śrubokrętów, gdyż zupełnie inny jego rodzaj potrzebny będzie do wkręcenia dużej śrubki, a zupełnie inny do wkręcenia małej śrubki. Szerokość śrubokręta uzależniona jest od rodzaju śruby. 

4. Młotek

To niezastąpione narzędzie w przypadku prac naprawczych w domu. Najlepiej sprawdzi się model o wadze nieprzekraczającej 200 gram. Warto zainwestować w model zawierający antypoślizgową gumę, dzięki której zyskamy pewność, iż młotek nie wyślizgnie się z dłoni.

5. Poziomica

To niezastąpione urządzenie do określenia pionu ściany lub odpowiedniego poziomu podłogi. Przydatna podczas kładzenia płytek lub wykańczania ścian. 

6. Klucze

Podobnie do śrubokrętu, w każdej skrzynce narzędziowej musi znaleźć się też zestaw kluczy. W zestawie znajdują się klucze nasadowe, płaskie, oczkowe i wiele innych. Pomocne w przypadku dokręcania śrub i mocowania rur.

7. Wiertarka

Przydatna w przypadku samodzielnych prac wykończeniowych i remontowych. Należy jednak pamiętać o dokupieniu różnego rodzaju wierteł np. do drewna, metalu itd.

8. Nóż

Nóż przydatny może okazać się do przecinana pianki montażowej, kartonów, sznurów i taśm. 

9. Wkrętarka

Dla osób, które nie przepadają za śrubokrętem, zalecane jest stosowanie wkrętarki. Takie urządzenie ułatwia składanie mebli oraz wkręcanie gwoździ na przykład na zdjęcia.

10. Szpachelka

Służy do nakładania i wyrównywania gipsu. Dodatkowo szpachelką można także zdzierać starą tapetę oraz oczyszczać ścianę z nierówności i substancji, które zostały do niej przyklejone. 

Dlaczego warto mieć skrzynkę z narzędziami w domu?

Posiadanie własnej skrzynki z narzędziami ma wiele zalet, pośród których wymienić można:

  • Możliwość wykonania szybkich napraw,
  • oszczędność pieniędzy z powodu braku konieczności zatrudniania fachowca,
  • możliwość wykonania prostych prac wykończeniowych w domu lub mieszkaniu

Poradę dostarczył sklep z narzędziami tooles.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]