Jak odzyskać dane z dysku?

0
2160

Chyba każdemu z nas zdarzyło się, że utraciliśmy pamiątkowe zdjęcia, czy też dokumenty oraz notatki na studia. Często tego przyczyną były błędy w zapisie, ich przypadkowe usunięcie. Oczywiście również awarie sprzętów takie jak tablety i komputery powodowały utratę danych. Jeżeli zdarzyła Ci się taka sytuacja, nie musisz się martwić, możesz samodzielnie je odzyskać bez konieczności inwestowania w drogie programy czy też oddawania sprzętu do serwisu komputerowego.

Darmowe programy, które pomogą odzyskać utracone dane

Odzyskiwanie danych nie musi wiązać się z drogimi programami, można ściągnąć darmowe wersje, dzięki czemu przywrócimy kopie zapasowe całego systemu oraz wszystkie utracone dane. Na uwagę zasługuje Redo Backup and Recovery. Jego wersja jest 32 bitowa, ale współpracuje też z systemami 64 bitowymi. W tym przypadku wystarczy tylko pobrać plik ISO, a następnie nagrać go na dowolny nośnik danych np. USB czy płytę CD. Zatem w przypadku awarii już po kilku minutach odzyskamy wszystkie dane. Nie jest to czasochłonne. Małą wadą tego programu jest angielska wersja językowa, więc aby z niego korzystać poprawnie należy znać język angielski, a przynajmniej rozumieć polecenia tego programu. Innym programem, który zasługuje na uwagę jest Recuva. Służy on głównie do odtwarzania danych, które zostały usunięte z dysku twardego, karty pamięci czy też kosza systemowego. Ten program umożliwia odzyskanie danych, które usunęliśmy samodzielnie, a także które zostały usunięte przez wirusy. Program jest bardzo łatwy w obsłudze i aby z niego korzystać nie trzeba posiadać sprzętu o bardzo dużych parametrach technicznych.

odzyskiwanie.danych.warszawa.pl

Zatem dostępne są darmowe programy, które umożliwią nam odzyskanie danych z dysku bez konieczności zostawiania sprzętu u specjalistów. Programy można bez problemu znaleźć i je pobrać. Są one również na bieżąco aktualizowane i dostosowywane do potrzeb użytkowników. Dostępne są programy zarówno w języku angielskim, jak i polskim, które mają bardzo prosty interface i nawet laik informatyczny poradzi sobie z ich obsługą.

[Głosów:2    Średnia:5/5]