Jakie badania zrobić w czasie kursu na prawo jazdy?

0
2938

Prowadzenie samochodu osobowego to umiejętność przydatna w życiu każdego człowieka. Można w ten sposób łatwiej znaleźć pracę oraz mieć możliwość szybkiego transportu. Zanim kupimy nasze pierwsze auto, należy zdać państwowy egzamin na prawo jazdy. Aby do niego przystąpić, należy znaleźć odpowiednią szkołę jazdy i zapisać się na kurs.

Aby móc uczestniczyć w egzaminie państwowym na prawo jazdy kat. B, należy mieć ukończone 18 lat. Jednakże, chcąc przystąpić do kursu, można to zrobić na 3 miesiące przed osiemnastymi urodziny. Z tej opcji korzysta wiele młodych osób, przez co można spotkać bardzo wielu młodych kierowców, którzy niestety często mają udział w zdarzeniach na ulicy.

Przed rozpoczęciem kursy, kandydat na kursanta musi donieść do szkoły jazdy komplet dokumentów, które są podstawą do utworzenia internetowego Profilu Kandydata na Kierowcę. Jest to profil, gdzie umieszczane są wszystkie informacje na temat postępu danej osoby w jego kursie. Za pomocą PKK można również zapisać się na dany termin kursu i dokonywać opłat.

Zanim rozpoczniemy kurs, należy poddać się badaniom. Badanie kierowców jest niezbędne do uzyskania orzeczenia lekarskiego, którego należy przedłożyć w danej szkole przed rozpoczęciem kursu. W ten sposób szkoła ma pewność, że kursant może zostać uprawniony do prowadzenia samochodu i jego zdrowie fizycznie i psychiczne nie będzie źródłem potencjalnego zagrożenia na drodze.

Badania kierowców można przeprowadzić w siedzibie szkoły (jeżeli ta organizuje spotkania z lekarzem) lub w wyspecjalizowanej przychodni. Jedną z nich można znaleźć w internecie na stronie https://www.badania-kierowcow.warszawa.pl/. Chcąc mieć pewność, że badania zostały przeprowadzone rzetelnie, warto wybrać przychodnię, która oferuje usługi z zakresu badań lekarskich dla kierowców.

Przed rozpoczęciem kursu na prawo jazdy konieczne jest dopięciu kilku formalność. O ile uzyskanie dokumentów nie powinno być trudne, o tyle poddanie się badaniom lekarskim musi być wykonane przez odpowiedniego lekarza.

[Głosów:7    Średnia:2.9/5]