Specjalista ds. Zakładowej Kontroli Produkcji w zakładach budowlanych

0
2948

Zakłady produkujące wyroby budowlane coraz częściej poszukują specjalistów do spraw systemu  Zakładowej Kontroli Produkcji. Aby rzetelnie wykonywać pracę na takim stanowisku należy dobrze się do tego przygotować zarówno pod względem merytorycznym, jak i praktycznym.

Jak pozyskać odpowiednie kwalifikacje?

Świetnym sposobem na zdobycie odpowiedniej wiedzy jest udział w specjalnym szkoleniu. Wyspecjalizowane jednostki organizują regularnie kursy doszkalające w tym temacie. Podczas zajęć kandydaci zapoznają się w pierwszej kolejności z regulacjami prawnymi między innymi rozporządzeniem CPR 305/2011 dotyczącego nowych regulacji w zakresie wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych. Kolejne ważne zagadnienie to normy horyzontalne i zharmonizowane dotyczące wyrobów budowlanych oraz metodyka budowania dokumentacji systemu Zakładowej Kontroli Produkcji oraz planu badań. Osoby biorące udział w takim szkoleniu poznają też podstawy audytowania systemu Zakładowej Kontroli Produkcji. Część zajęć jest prowadzona w formie ćwiczeń praktycznych, tak aby kandydatów dobrze przygotować do pełnienia wszystkich obowiązków. Więcej o takim szkoleniu można przeczytać na stronie: http://www.szkolenia.bureauveritas.pl/tematyszkolen/budownictwo/pelnomocnik-ds-zakladowej-kontroli-produkcji/ 

Na czym polega praca specjalisty ds. systemu Zakładowej Kontroli Produkcji?

Osoba na tym stanowisku zajmuje się całościowo kontrolą produkcji wyrobów budowlanych. Do jej zadań należy planowanie, przygotowywanie oraz przeprowadzanie audytu wewnętrznego w tym zakresie. Specjalista zajmuje się także przygotowywaniem wszelkiej dokumentacji np. ksiąg, procedur i instrukcji. Rolą audytora wewnętrznego w zakresie Zakładowej Kontroli Produkcji jest weryfikacja, czy spełniane są wszystkie założenia systemu. W razie wystąpienia niezgodności opracowywane i wdrażane są działania korygujące, aby jak najszybciej przywrócić stan prawidłowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]