Tania kuchenka z piekarnikiem – jak wybrać najlepszą?

0
2497

Nie każdy z nas może pozwolić sobie na zakupienie drogiej kuchenki z piekarnikiem do kuchni. Gdy twój budżet jest ograniczony, sprawdź razem z nami, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwania najlepszego modelu, który będzie mógł spełnić wszystkie twoje oczekiwania.

W sklepach czekają najróżniejsze modele kuchenek wolnostojących, a także płyt i piekarników do zabudowy, które kupuje się oddzielnie. Przy poszukiwaniach taniej kuchenki warto przede wszystkim skupić się na tych pierwszych, jako że oddzielne AGD dedykowane jest do montażu w meblach na zamówienie, które również kosztują dość dużo.

Ranking najniższych cen zdecydowanie wygrywają gazowe kuchenki z piekarnikami. Najtaniej za modele tego rodzaju zapłaci się około 600 złotych, ale średnio to około 1000 złotych, dlatego też nie jest to spory wydatek, ponieważ za kuchnię z piekarnikiem do zabudowy trzeba będzie zapłacić zwykle dwa razy więcej, nie licząc kosztów montażu.

Kuchenki tego rodzaju są dość proste w konstrukcji i nie zachwycają wieloma funkcjami, ale jak najbardziej nadają się do przyrządzania rozmaitych potraw. Kuchnie gazowe produkowane są w dwóch wariantach – z piekarnikami gazowymi oraz elektrycznymi. Gdy lubisz piec ciasta i przyrządzać innego rodzaju pieczone potrawy, warto zdecydować się przede wszystkim na model z piekarnikiem elektrycznym. Chociaż jest on droższy, to posiada znacznie szerszą gamę funkcji, między innymi pieczenie od góry i od dołu jednocześnie czy funkcję termoobiegu. W piekarniku elektrycznym łatwiej utrzymać też jednolitą temperaturę, co ma bardzo duże znaczenie w przypadku przygotowywania w nim ciast.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy poszukiwaniu taniej kuchenki? Dobra kuchnia z piekarnikiem powinna być również wyposażona zapalarkę do gazu – chociaż palniki można zapalać zapałkami czy ręczną zapalarką, to jednak te w pokrętłach są znacznie wygodniejsze. Urządzenie powinno mieć również zabezpieczenia przeciw wypływaniu gazu. W droższych modelach stosuje się też teleskopowe prowadnice w piekarniku, funkcję grilla czy specjalną funkcję oczyszczania piekarnika, dlatego jego mycie od środka jest znacznie łatwiejsze.

[Głosów:2    Średnia:5/5]