Feng Shui w pracy – jak wzmocnić strefę kariery?

0
17546

Wiele osób boryka się z licznymi problemami zawodowymi. Jedni nie potrafią znaleźć pracy, inni nie są zadowoleni ze swojego stanowiska, jeszcze inni nie radzą sobie z obowiązkami. Aby zmienić taki stan rzeczy i pozbyć się wszelkich kłopotów związanych z karierą należy wzmocnić strefę kariery.

Feng Shui poprawi twoją strefę kariery

Jest to starożytna praktyka planowania przestrzeni, dzięki czemu możemy osiągnąć zgodność i harmonię ze środowiskiem naturalnym. Feng shui odnosi się do rozmaitych stref, także do kariery. Według chińskich mistrzów, jeśli wierzymy we własne siły, to jesteśmy w stanie pokonać wszystkie przeciwności losu i uporać się ze wszelkimi kłopotami. Niektórym ciężko jest uwierzyć, że odpowiednia aranżacja przestrzeni mogą wpłynąć na człowieka i jego życie, choć badania dowodzą, że faktycznie to działa.

Wzmacniamy naszą sferę kariery dzięki Feng Shui

Najważniejszą zasadą feng shui jest porządek. Należy wiedzieć, iż strefa kariery znajduje się na wprost drzwi wejściowych do mieszkania lub domu, ważne jest zatem, aby to miejsce przyciągało dobrą energię.

Przede wszystkim musi znajdować się w nim porządek. Czystość mieszkania przenosi się również na ład w naszej głowie – jeśli w pomieszczeniu panuje bałagan, nie mamy co liczyć na pozytywne zmiany. Wysprzątajmy więc przestrzeń, która odpowiada za strefę kariery, a nasz umysł oczyści się i będzie mógł czerpać wyłącznie pozytywną energię. Mawia się, że osoby, które mają bałagan w głowie, nie są godne zaufania i ciężko powierzyć im odpowiedzialne sprawy. Może przekładać się to na stosunek pracodawcy lub współpracowników do naszej osoby.

Jaki kolor w Feng Shui ma strefa kariery?

Według zasad feng shui ten obszar ma barwę ciemnoniebieską, szarą, a także czarną. Kolory te związane są z wodą, jest to naturalne, a więc dobrze, jeśli dominują w tej strefie. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie w tym miejscu obrazu, który przedstawia wodę – może to być ocean, morze, jezioro, czy wzburzone może, najlepiej jednak zadziała rwąca rzeka – symbolizuje to ciągły rozwój kariery.

Nie możemy jednak przesadzić: niektórzy sądzą, że skoro można powiesić obraz, przedstawiający wodę, to jeszcze lepiej będzie wtedy, kiedy postawimy tam na przykład akwarium. Nie jest to dobra decyzja, ponieważ akwarium jest symbolem bogactwa. Nie poleca się także wieszania luster w tym obszarze, ponieważ ciągłe zderzanie się ze swoim odbiciem działa niekorzystnie na naszą duszę.

Skupmy się na pracy

Jeśli mamy miejsce, poza obrazem przedstawiającym wodę możemy umieścić tam przedmiot lub zdjęcie, które symbolizuje pracę, najlepiej tą, o której marzymy. Obok umieśćmy wszelkie dyplomy czy certyfikaty, które zdobiliśmy w swoim życiu – „ściana sukcesu” w strefie kariery zadziała na nas bardzo motywująco, nasze samopoczucie psychiczne poprawi się i podniesiemy swoją wartość.

Nie zapominajmy o innych strefach

Sfera kariery to tylko jedna ze stref, która składa się na nasze życie, wraz z nią muszą także współgrać sfera sławy, a także sfera przyjaznych nam ludzi:

  • wszystkie te sfery są ze sobą ściśle związane i nie powinny istnieć osobno,
  • sfera przyjaźni znajduje się po prawej stronie sfery kariery, natomiast sfera sławy na wprost niej,
  • sfera sławy ma kolor czerwony, natomiast sfera przyjaźni charakteryzuje się barwą szarą, a wręcz stalową, jeśli więc umieścimy przedmioty w tych kolorach w pobliżu sfery kariery, możemy spodziewać się samych sukcesów i harmonii w naszym życiu,
  • posiadając taką wiedzę, można połączyć ze sobą wszystkie sfery: w miejscu, gdzie styka się ze sobą strefa kariery oraz strefa przyjaźni umieśćmy ramkę na zdjęcie w kolorze stalowym i umieśćmy w niej zdjęcie przedstawiające wodę.

Feng shui a praca

Aby stale wzmacniać sferę naszej kariery musimy także zadbać o nasze miejsce pracy, w tym celu warto zastosować pewne zasady feng shui. Zacznijmy od pozycji, w jakiej siedzimy: nie powinniśmy siedzieć tyłem do wejścia, ponieważ zachęca to inne osoby do „wbicia symbolicznego noża w plecy”, najlepiej więc siedzieć przodem do drzwi.

Jeśli nasze stanowisko pracy znajduje się tyłem do okna, oznacza to brak oparcia. Może to oznaczać, że zostaniemy zdradzeni lub opuszczeni przez naszych współpracowników.

Zwróćmy też uwagę na kolory, które dominują w naszym pomieszczeniu: jeśli są neutralne, pastelowe oznacza to spokój i harmonię, natomiast żywe, intensywne kolory będą powodować w nas uczucie dyskomfortu.

Wiele osób posiada rośliny w pokojach, w których pracuje. Ważne jednak, aby odpowiednio o nie dbać, ponieważ nie służą one wyłącznie ozdobie. Żywa roślinność wspiera karierę, dlatego należy dbać o nią regularnie, podlewając i ewentualnie podcinając lub przesadzając. Gdy kwiaty zaczynają więdnąć może to oznaczać, że nasza kariera nie idzie w tym kierunku, w którym byśmy chcieli.

Według zasad feng shui nie powinniśmy pracować ani w całkowitej ciszy, ani w nadmiernym hałasie. Należy wypośrodkować to, włączając na przykład niezbyt głośno radio, które będzie grało w tle – nie powinno zakłócać naszych myśli, puszczona muzyka natomiast powinna być dosyć żywa, by dodać nam energii.

[Głosów:40    Średnia:2.7/5]