Brak energii życiowej – skąd ją czerpać?

0
6051

Pozytywna energia stanowi niezbędny składnik ludzkiej egzystencji. Istotnym podkreślenia jest fakt, że pozytywną (tj. cenną dla zdrowia i życia) energię, możemy czerpać wyłącznie z naszej podświadomości. Nikt nie rodzi się przegranym, nikt też nie przychodzi na świat zwycięzcą. Skoro wszyscy jesteśmy równi, możemy osiągnąć wszystko, wiele albo nic. Z jakich czynników należy czerpać energię? Czy istnieją metody, dzięki którym da się odzyskać siły do działania? Czy w każdym z nas drzemią pokłady pozytywnej energii? O tym przekonacie się z dalszej części artykułu.

Dlaczego jest nam smutno?

Stres, choroba, rodzinna tragedia – to wszystko sprawia, że człowiek traci grunt pod nogami. Gdy traumatyczne chwile spędzają nam sen z powiek, nie łatwo o pozytywne myślenie. Tymczasem – nawet w obliczu tak traumatycznych okoliczności – warto cieszyć się światem oraz szukać pozytywnych stron życia (nawet tam, gdzie inni nie są w stanie ich dostrzec).

Skąd czerpać energię do życia?

Istnieje kilka wypróbowanych metod:

 • Metoda numer jeden – żyj własnym życiem (aby człowiek mógł w pełni cieszyć się życiem, istotą jest pozytywne nastawianie; pod żadnym pozorem nie należy sugerować się zdaniem i opinią innych ludzi).
 • Metoda numer dwa – korzystaj z cudów, jakimi obdarowała Cię natura (obcowanie z naturą to doskonały sposób na poprawę samopoczucia; zamiast siedzieć w czterech ścianach domu, wyjdź na spacer, pojedź do lasu, wybierz się nad jezioro bądź pobiegaj z przyjaciółmi).
 • Metoda numer trzy – przebywaj z ludźmi, którzy pozytywnie wpływają na Twoje życie („wampiry energetyczne” – tak nazywa się osoby, które „wysysają” z innych dobrą energię; jeśli w swoim otoczeniu posiadasz jednostki o podobnych predyspozycjach, staraj się ich unikać bądź zupełnie wyeliminuj z życia).
 • Metoda numer cztery – spełniaj marzenia (odkładanie marzeń na później to domena każdego człowieka – „Może kiedyś, w przyszłości, jeszcze nie teraz”; istotnym podkreślenia jest fakt, że rezygnacja z marzeń, pragnień i celów, nigdy nie jest dobrym wyjściem z sytuacji; jeśli czujesz, że życie przecieka Ci między palcami, zacznij spełniać marzenia – zapisz się na kurs tańca, naucz się języka obcego, wyrusz w podróż marzeń, skocz ze spadochronem).
 • Metoda numer pięć – odpoczywaj w ciągu dnia (nikt z nas nie jest przysłowiową „maszynką do zarabiania pieniędzy”; ważne jest zatem, aby odpowiednio regenerować siły; sen stanowi lekarstwo na wszystkie bolączki świata, kluczem do sukcesu jest nie tylko sen w trakcie nocy, ale również regeneracja w ciągu dnia).
 • Metoda numer sześć – jedz regularne, pełnowartościowe posiłki (zamiast ciężkich, tłustych potraw, wybieraj owoce, warzywa, pełnoziarniste pieczywo, herbatki oraz przyprawy).
 • Metoda numer siedem – pij wodę (istotne jest, aby każdego dnia sięgać po 1,5 – 2 litry wody mineralnej, najlepiej – niegazowanej).
 • Metoda numer osiem – pozbądź się stresu. W jaki sposób? Na przykład – uprawiając wybraną dyscyplinę sportu.
 • Metoda numer dziewięć – sięgnij po aromaterapię (magiczna moc zapachów wykorzystywana jest od setek lat, w każdym możliwym miejscu na świecie; aby móc odzyskać energię do działania, wykorzystuj – w codziennym życiu – zbawienną moc kwiatów, ziół, olejków i przypraw).
 • Metoda numer dziesięć – korzystaj ze światła, ciepła oraz letnich dni.
 • Metoda numer jedenaście – nie odkładaj rzeczy na później (to, co masz zrobić jutro, koniecznie zrób dzisiaj).
 • Metoda numer dwanaście – bądź dobry/dobra dla innych ludzi (wrażliwość oraz chęć niesienia pomocy innym to cechy tych, dla których pozytywne myślenie to sposób na życie).

Wykaz czynników, które negatywnie wpływają na stan ludzkiej psychiki

1). Brak inicjatywy ze strony jednostki (im mniej pozytywnego myślenia w człowieku, tym więcej skrajnych, destrukcyjnych sytuacji w życiu).

2). Praca niezgodna z kwalifikacjami (im bardziej nienawidzisz swojej pracy, tym więcej negatywnych emocji krąży po Twojej głowie; zamiast narzekać i użalać się nad losem, spróbuj poszukać pracy zgodnej z indywidualnymi kwalifikacjami).

3). Złośliwi przyjaciele.

4). Toksyczny, niespełniony partner.

5). Ciekawscy sąsiedzi (zwłaszcza tacy, którzy wiedzą o Twoim życiu więcej, niż Ty sam).

6). Rodzina, która nie wspiera jednostki w działaniu (rodzice, rodzeństwo, ogółem – rodzina, która nie wspiera jednostki w działaniu, staje się czynnikiem negatywnie wpływającym na jej życie/podświadomość).

7). Izolowanie się od świata.

8). Zazdrość, gniew i frustracja (zawiść, rezygnacja, gniew oraz zazdrość to uczucia obce każdemu, kto wyznaje wiarę w pozytywne myślenie; jeśli nie chcesz popaść w niechęć i rutynę, pozbądź się negatywnych emocji).

9). Brak słońca oraz ciepła.

10). Zła dieta (ciężkie, nierzadko – tłuste jedzenie to czynnik wpływający na pogorszenie stanu psychicznego; aby odzyskać chęć do działania, spróbuj sięgać po zdrowe, wartościowe pokarmy).

Podsumowanie

Pozytywne myślenie to energia generowana z ludzkiej podświadomości. Im więcej konstruktywnych emocji, tym lepiej wykorzystane życie. Aby móc przejść przez świat z uśmiechem na twarzy, istotą jest pozytywne nastawienie do ludzi oraz otaczającej nas rzeczywistości.

[Głosów:12    Średnia:3.2/5]