Zegarek dla ludu – Citizen

0
2353

Ciężko określić, który producent zegarków jest tym najwybitniejszym w swoich dokonaniach, jednak marka Citizen zdecydowanie plasuje się w ścisłym top 3. Japoński producent w swoim asortymencie posiada wiele urządzeń, jednak to właśnie czasomierze są flagowymi produktami, które pozwoliły osiągnąć światową rozpoznawalność. Dzisiaj zegarki Citizen nosi się na wszystkich kontynentach, a urządzenia są wzorem dla wielu firm z branży, które dopiero rozpoczynają swoją działalność.

Szereg zalet technicznych

Firma wypuściła na rynek bardzo wiele linii zegarków Citizen i większość z nich została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez specjalistów z branży, jak i zwykłych użytkowników zegarków na rękę. Jedną z zalet zegarków Citizen jest bez wątpienia ich długowieczność. Bateria jest w stanie wytrzymać nawet do 7 lat, a sam mechanizm opakowany w trwałą obudowę pozostaje uber odporny na uszkodzenia oraz zniszczenia mechaniczne. Wśród wszystkich zalet technicznych nie można zapominać również o tych wizualnych. Wśród zegarków Citizen, ciężko znaleźć model, który uznalibyśmy za brzydki. W zależności od stylistyki zazwyczaj są to albo bardzo eleganckie i szykowne czasomierze dla wielbicieli klasyki, albo niezwykle designerskie i nowoczesne wzory dla wszystkich tych, którzy wybrali taki styl.

Czas pod wodą liczy się tak samo?

Jako ciekawostkę dotycząca zegarków Citizen warto podać fakt, że legendarna już na ten monet wytrzymałość urządzeń od japońskiego producenta została potwierdzona w najlepszy możliwy sposób. Pewnego razu morze wyrzuciło na brzeg zegarek Citizen, który był już swego rodzaju skamieliną (dookoła niego zaczęła tworzyć się rafa koralowa). Wg specjalistów spędził w słonej wodzie od 2 do 3 lat. Co ciekawe wyłowiony artefakt nadal działał i co więcej, wskazywał odpowiednią godzinę. Urządzenie wytrzymało w tak trudnych warunkach tyle czasu, głównie dzięki specjalnym technologiom oraz ultra szczelnej budowie. Czy można sobie wymarzyć lepszą reklamę niż szum, który zrobił się wokół tej sytuacji?

Niezależnie od tego, na który z zegarków Citizen się zdecydujemy, z pewnością możemy mieć poczucie, że będzie to solidny czasomierz, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Kupując zegarek Citizen, warto jednak zwrócić uwagę na jego stylistykę wizualną. Trzeba zastanowić się, do jakiego typu ubioru będziemy go nosić. Jeżeli szukamy zegarka na co dzień, warto zdecydować się na jeden z uniwersalnych modeli, który będzie pasował do większości ubiorów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]