Praca za granicą? Sprawdź gdzie najkorzystniej zmieniać walutę

0
3302

Szacuje się, że na emigracji przebywa około 2 mln Polaków. Jest to bardzo duża grupa osób, z których część systematycznie odwiedza kraj i dokonuje wymiany waluty. Warto zatem wiedzieć, w jaki sposób wykonać wymianę, aby była ona naprawdę opłacalna. Dzięki temu praca za granicą będzie w stanie przynosić jeszcze większe profity, ponieważ nie stracisz części pieniędzy przy samej wymianie. Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszymi propozycjami, jeżeli chodzi przewalutowanie.

Nie korzystaj ze standardowych rozwiązań

Nadal bardzo popularne, jeżeli chodzi o wymianę walut, są banki oraz kantory stacjonarne. Zwłaszcza dla osób starszych są to jedyne miejsca, gdzie decydują się dokonać przewalutowania. Naprawdę jednak miejsc, w których można wymienić walutę, jest znacznie więcej, a te wyżej przedstawione są obecnie najmniej opłacalne. Kursy w nich bowiem nie zachwycają. Dodatkowo w przypadku kantorów stacjonarnych wygoda wymiany również nie należy do najwyższych i wcale nie jest tak bezpieczna. Możesz zostać bowiem okradziony w drodze do kantoru lub otrzymać w nim podrobione banknoty. Placówki te nie posiadają zatem wielu zalet.

Nowoczesne rozwiązania prezentują się znacznie lepiej

Korzystna wymiana walut to obecnie korzystanie z nowoczesnych rozwiązań, takich jak kantory online oraz platformy do społecznościowej wymiany walut. Na chwilę obecną te dwa systemy proponują najlepsze kursy wymiany walut, mimo że działają na zupełnie innej zasadzie. Kantory online tak samo jak i stacjonarne posiadają tak zwany spread walutowy. Wynosi on w nich jednak jedynie ok. 1%, w przeciwieństwie do kantorów stacjonarnych, gdzie często sięga on nawet 5%.

Zupełnie odmiennym rozwiązaniem jest wymiana społecznościowa. W jej przypadku nie ma mowy o spreadzie walutowym, ponieważ kursy ustalają sami użytkownicy. Platforma nie ingeruje w ich propozycje ani niczego im nie narzuca. W przypadku największego tego typu serwisu: https://www.walutomat.pl/ , pobierana jest jedynie prowizja wynosząca 0,2% wartości dokonanej transakcji. Przy wymianie pieniędzy pochodzących z pracy zagranicą wystarczy jedynie znaleźć korzystną ofertę jakiegoś użytkownika, a wymiana będzie jeszcze bardziej opłacalna niż w kantorach online.

Duża wygoda

Wymiana pieniędzy w sieci to również bardzo duża wygoda dla użytkownika. Umożliwia ona bowiem przewalutowanie z każdego miejsca na ziemi. Wystarczy jedynie dostęp do internetu oraz konta bankowego.

Podsumowanie

Jeżeli zatem pracujesz zagranicą i chciałbyś przewalutować walutę po najlepszym kursie, to powinieneś postawić na rozwiązania dostępne w sieci. Są one bardzo wygodne i przede wszystkim opłacalne. Zaoszczędzisz dzięki nim naprawdę dużo pieniędzy. Zwłaszcza gdy wymieniasz systematycznie duże kwoty. Gorąco zachęcamy zarówno do zapoznania się z kantorami online jak i społecznościowymi platformami wymiany walut, które są naprawdę interesującymi propozycjami dla każdej osoby.

[Głosów:1    Średnia:5/5]