Nowoczesna firma – motywowanie pracownika do lepszej pracy, czyli jak wybrać szkolenie

0
1724

Nie jest tajemnicą, że obecnie dla wielu pracowników wynagrodzenie otrzymywane za wykonaną pracę jest wprawdzie nadal niezwykle ważne, ale nie jest już jedynym czynnikiem wpływającym na ocenę danego miejsca pracy. Coraz częściej liczą się także otrzymywane benefity i możliwość dalszego rozwoju – w tym opcja brania udziału w szkoleniach i warsztatach. Pracodawcy nie tylko finansują kursy swoich pracowników, ale starają się wybrać takie, które przyniosą korzyści obu stronom – właśnie tak powinna działać nowoczesna firma.

Szkolenie jako forma motywacji

Obecnie większość pracowników podchodzi niezwykle ambitnie do rozwoju swojej kariery zawodowej. Nie są już tak mocno przywiązani do jednego miejsca pracy, chcą natomiast mieć zapewnione warunki, które umożliwią im dalszy rozwój zawodowy. Coraz więcej pracodawców zdaje sobie z tego sprawę; jednocześnie zależy im nie tylko na zatrzymaniu pracownika, ale także zmotywowaniu go do jak najlepszej pracy. Udział w kursie lub szkoleniu podnoszącym kompetencje może być zatem formą nagrody dla pracownika. Wystarczy, że pracodawca  przygotowuje plan szkoleń dla najlepszych pracowników, który zostanie sfinansowany przez firmę.

Jak wybrać kurs?

Ważne jest, by finansowany przez pracodawcę kurs odpowiadał na rzeczywiste potrzeby – zarówno pracowników, jak i samej firmy. W niektórych przypadkach ciężko jest jednak znaleźć szkolenie, które będzie zgodne z preferencjami obu stron. Alternatywą może być szkolenie in company, czyli niemal całkowicie dostosowane do życzeń klienta. Takie rozwiązanie jest oferowane np. przez Wyższą Szkołę Bankową, która umożliwia firmie wybór miejsca i czasu szkolenia, a także, co bardzo ważne, tematyki. Warto zaznaczyć, że w ofercie WSB znajdują się również biznesowe kursy językowe. Uczestnicy takiego szkolenia mogą nie tylko podnieść swoje kompetencje komunikacyjne, ale także poznać terminologię charakterystyczną dla świata biznesu. Na sfinansowanie takiego szkolenia dla swoich pracowników powinni zdecydować się m.in. przedsiębiorcy, którzy planują ekspansję na rynki międzynarodowe. O szkoleniach organizowanych przez WSB można przeczytać więcej na stronie https://www.wsb.pl/kandydaci/szkolenia.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]