Jak działa reklama internetowa?

0
1474

W dzisiejszych czasach niemal każdy człowiek korzysta z zasobów internetu, a podczas poznawania tego wynalazku często napotyka na swojej drodze marketing internetowy.

Reklama internetowa przyciąga uwagę użytkownika, ponieważ jest dostosowana do jego zainteresowań. Obecnie ten rodzaj reklamy jest na tyle rozwinięty, że zna człowieka lepiej niż mu się wydaje, a różne zagrywki psychologiczne sprawiają, że przeciętny użytkownik internetu klika w wyświetlaną reklamę.

Marketing w internecie często skłania człowieka do dokonania zakupu, który niekoniecznie jest mu niezbędny. Otóż widząc reklamy produktów, których kiedyś szukaliśmy zapewne ulegniemy jej wpływowi, a przechodząc na stronę sklepu prawdopodobnie skorzystamy z okazji.

Nie od dziś wiadomo, że duża część społeczeństwa jest wzrokowcami, co powoduje, że agencje reklamowe jak http://www.mmarketing.com.pl/, czy też sklepy internetowe doskonale wiedzą na czym się skupić tworząc reklamę swojej marki, a użytkownik internetu często daje się nabrać. Przykładem są fałszywe zdjęcia produktów, których sklep nie posiada w asortymencie, ale mogą one zainteresować wielu potencjalnych klientów. Zainteresowani internauci klikają w link sklepu z nadzieją, że odnajdą produkt ze zdjęcia, jednak są zmuszeni do przejrzenia całej oferty sklepu bez efektu. Ale czy przeciętny użytkownik internetu po przejrzeniu całej oferty sklepu nie wypatrzy produktu, który go zainteresuje? Z pewnością wiele takich poszukiwań kończy się zakupem innego produktu lub produktów, w przeciwnym razie sprzedawcy internetowi nie korzystaliby z takich form promowania marki.

W jaki sposób przeciętny użytkownik internetu może bronić się przed wpływem reklam internetowych? Oczywiście istnieją programy blokujące reklamy, jednak nie każdy internauta chce całkowicie się ich pozbyć, ponieważ czasami mogą one pozwolić na zakup produktu w korzystnej cenie. Ponadto reklamy występują nie tylko w takiej formie. Coraz częściej reklamy pojawiają się na portalach społecznościowych, np. w formie postów sponsorowanych. W takiej sytuacji warto sprawdzić komentarze pod postem, co pozwoli uniknąć fałszywego produktu oraz zwrócić uwagę czy podany jest link do konkretnego produktu. Oczywiście nie można demonizować reklam internetowych, ponieważ jak wszystko ma ona swoje plusy i minusy, a niewątpliwą zaletą marketingu w internecie jest jego zasięg.

Zobacz ofertę Mama Marketing i daj się poznać w internecie!

[Głosów:1    Średnia:5/5]