Gdzie dostaniesz najwięcej za konto firmowe?

0
1825

Banki prześcigają się między sobą w różnych promocjach, aby przyciągnąć klienta. Cenny jest dla nich zwłaszcza przedsiębiorca. Jak bardzo?

Bonus w postaci zwrotów za ZUS

Najbardziej popularną promocją do tej pory była okresowa akcja promocyjna mBanku, który zwracał co miesiąc premie za opłacanie składek do ZUS (obecnie do 30 czerwca 2016 również można skorzystać z kolejnej edycji tej promocji).

Przez 12 miesięcy do „odzyskania” jest 600 złotych – wystarczy przynajmniej jeden przelew do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na kwotę 250 złotych (warunek spełni zatem w zasadzie każdy przedsiębiorca). W danym miesiącu zostaje za taką operację przyznana premia w wysokości 50 złotych.

Idea Bank – krok dalej

Podobną strategię stosuje Idea Bank. Jednak w odróżnieniu od mBanku, opłacanie ZUS-u jest tylko jedną z możliwości otrzymania w danym miesiącu premii. Wynagradzane jest również korzystanie z systemu Idea Cloud, przelew do Urzędu Skarbowego, czy dokonanie wpłaty we wpłatomacie. Premia uzyskana w ciągu 12 miesięcy może wynieść nawet 741 złotych.

Wejście Smoka Alior Banku

Nowy rachunek firmowy w Aliorze, iKonto Biznes, przebija konkurencję. Tutaj łączne bonusy finansowe mogą sięgnąć 1500 złotych (przez pierwszy rok). Oczywiście wykonanie wszystkich warunków jest trudne, jednak wystarczy spełnić kilka z nich, aby móc co miesiąc zyskiwać kwotę w okolicy nawet 100 złotych. Jakie działania są wynagradzane?

Oprócz przelewów do ZUS i US, Alior premiuje między innymi wykonanie przelewu SEPA, przelewu natychmiastowego, czy uzyskanie obrotu kartą na co najmniej 500 złotych. Osobno jest wynagradzane również saldo na koncie – nawet do 60 złotych bonusu.

Można jednak śmiało postawić tezę, iż nie było dla przedsiębiorców do tej pory tak atrakcyjnej akcji – własna działalność to sporo wydatków na różne cele – gest premii finansowych ze strony banku jest miłą odmianą.

Pamiętaj o opłatach

Niezależnie od tego jak bardzo atrakcyjna jest promocja rachunku firmowego, warto pamiętać iż jest ona ograniczona czasowo. Potem nie ma co liczyć na specjalne względy i tak hojne bonusy. Dlatego istotne jest dobre przeanalizowanie ofert pod względem pobieranych prowizji za różne operacje – można to zrobić korzystając z rankingu rachunków biznesowych na kontomania.pl.

Materiał promocyjny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]