Jak zintegrować pracowników. Garść pomysłów na integrację.

0
7500

O tym, że integracja pracowników jest bardzo ważna, wie chyba każdy pracodawca. Dzięki wspólnym wyjazdom mogą zrelaksować się i odpocząć od trudów związanych z wykonywaniem obowiązków służbowych, zacieśnić łączące ich więzi, lepiej się poznać i podszkolić w grupowym działaniu np. uczestnicząc w zabawach zespołowych. To z kolei przekłada się na ich lepszą wydajność pracy i sprawia, że bardziej przywiązują się do firmy.

O tym, że integracja pracowników jest bardzo ważna, wie chyba każdy pracodawca. Dzięki wspólnym wyjazdom pracownicy mogą zrelaksować się i odpocząć od trudów związanych z wykonywaniem obowiązków służbowych, zacieśnić łączące ich więzi, lepiej się poznać i podszkolić w grupowym działaniu np. uczestnicząc w zabawach zespołowych. To z kolei przekłada się na ich lepszą wydajność pracy i sprawia, że bardziej przywiązują się do firmy. Wspólne spędzanie czasu powoduje również, że ludzie mocno się ze sobą zżywają, a to przekłada się na lepszą atmosferę w pracy i pomaga szybko i bez większych trudności rozwiązywać pojawiające się między nimi konflikty. Jak widać, lista zalet wyjazdów integracyjnych jest całkiem spora, więc warto je regularnie organizować. Jeśli nie masz pomysłu na to, co możecie wspólnie robić, to zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu, gdzie znajdziesz mnóstwo ciekawych pomysłów.

Na piknik czas

Piknik to doskonały pomysł na relaks na świeżym powietrzu, zwłaszcza jeśli połączy się go z różnego rodzaju zabawami. Możesz go zorganizować tylko dla pracowników lub zaprosić ich wraz z rodzinami. Oprócz posiłków i napojów, warto zadbać o interesujące atrakcje, które pozwolą zmierzyć się pracownikom w zdrowej rywalizacji i nie pozwolą im się nudzić. Na jakie z nich powinieneś się zdecydować? Świetnym pomysłem są popularne ostatnimi czasy quady, różnego rodzaju wyścigi, konkursy w strzelaniu z łuku, wiatrówki i procy, hokej na trawie czy układanie wież z ogromnych drewnianych klocków. Uczestnicy, którzy podzielą się na grupy muszą razem współpracować, bo tylko wtedy odniosą zwycięstwo nad przeciwnikami.

Jeżeli zaprosisz na wyjazd pracowników wraz z rodzinami, to nie możesz zapomnieć o dzieciach. Dla nich także powinieneś przygotować interesujące rozrywki. Ze swej strony polecamy wszelkiego rodzaju dmuchane zamki, suche baseny, zjeżdżalnie, place zabaw, kolejki, karuzele, tunele, trampoliny, mini bunge, aktywne centra i kule zorbing. Maluchom dostarczą mnóstwa frajdy, a rodzicom pozwolą nieco odetchnąć.

Naturalnie w przygotowaniu wszystkich powyższych atrakcji pomoże Ci profesjonalna firma, dla której organizacja imprez firmowych to chleb powszedni. Dysponuje ona odpowiednim sprzętem, który dostarczy w umówione miejsce i odbierze zaraz po skończonej imprezie. Koszt wynajmu urządzeń i skorzystania z pomocy fachowców nie jest wygórowany, a efekt warty zachodu.

Szkolenia integracyjne z dozą rozrywki

W większości przypadków szkolenia kojarzą się pracownikom z wielogodzinnym siedzeniem i słuchaniem wykładów. Jeżeli planujesz je zorganizować dla swojej kadry pracowniczej, to połącz je z elementami rozrywki. Niech wykłady przybiorą formę zabawy i ćwiczeń np. opracowywania strategii działań czy rozwiązywania problemów dotyczących realizacji projektu. Natomiast po skończonej „nauce”, powinien przyjść czas na relaks. Warto zorganizować wyjście na miasto, rozpalić grilla lub ognisko, zagrać w gry terenowe np. podchody, przygotować spotkanie z ważną osobistością, dancing lub koncert a także konkursy. Biorąc w nich udział pracownicy pozbędą się nadmiaru stresu i będą chętniej uczestniczyć w kolejnych spotkaniach doszkalających i rozwijających ich umiejętności.

Imprezy integracyjne – opcja na każdą kieszeń

Organizacja imprez firmowych to chyba najpopularniejszy sposób na integrację pracowników. Wystarczy zwykłe wyjście do klubu, aby potańczyć lub do knajpki, żeby coś zjeść i porozmawiać o czymś innym niż sprawach zawodowych. Oczywiście, jeśli chcesz, możesz zaplanować kilkudniowy wyjazd w góry bądź nad jezioro albo imprezę taneczną na sali balowej. Opcji jest mnóstwo, a wszystko zależy od Twojej inwencji twórczej i zasobności portfela! 
Artykuł powstał we współpracy z firmą Danmel, http://www.danmel.com.pl

Materiał promocyjny.

[Głosów:7    Średnia:2.9/5]