Czego potrzebuje fryzjer przy otwarciu salonu fryzjerskiego?

1
1999

Chcesz założyć własny salon fryzjerski? To oczywiście znakomity pomysł na biznes. Jednak już na samym początku trzeba liczyć się z koniecznością pewnych inwestycji. Nie tylko trzeba wynająć odpowiedni lokal, ale także zadbać o jego wyposażenie. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, co powinno znaleźć się w każdym nowym salonie fryzjerskim.

Chcesz założyć własny salon fryzjerski? To oczywiście znakomity pomysł na biznes. Jednak już na samym początku trzeba liczyć się z koniecznością pewnych inwestycji. Nie tylko trzeba wynająć odpowiedni lokal, ale także zadbać o jego wyposażenie. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, co powinno znaleźć się w każdym nowym salonie fryzjerskim.

Funkcjonale meble fryzjerskie

Pamiętaj, że bardzo ważne jest pierwsze wrażenie, jakie Twój salon robi na klientach. I choćby z tego względu opłaca się zainwestować w estetyczne, a przy tym funkcjonalne meble fryzjerskie w atrakcyjnej dla oka kolorystyce. Niezależnie od tego, czy chcesz swój salon urządzić nowocześnie czy też bardziej klasycznie, na pewno uda Ci się znaleźć odpowiednią kolekcję mebli. Zachęcamy do zakupu mebli uznanych na rynku fryzjerskim marek, np. Ayala lub Panda, ponieważ są to meble wykonane z wysokiej jakości materiałów, w pełni przystosowane do warunków panujących w salonie fryzjerskim, których utrzymanie w czystości nie jest zbyt skomplikowanym zadaniem. W tym miejscu warto wspomnieć o internetowej hurtowni fryzjerskiej gdzie można zobaczyć ofertę ponad 2 tys mebli fryzjerskich https://www.fryzomania.pl/category/meble-fryzjerskie (fotele, myjnie, konsole, recepcje i wiele innych). Ważne: ceny w sieci są średnio 40% niższe niż w stacjonarnych hurtowniach!

Bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego salonu jest odpowiedni fotel fryzjerski. Musi być on wygodny dla klienta i jednoczenie umożliwiać fryzjerowi komfortową pracę. Dobrym rozwiązaniem są wygodne fotele z podłokietnikami i podnóżkiem, a także z hydrauliczną regulacją wysokości.

Profesjonalne narzędzia i urządzenia fryzjerskie

Wybór odpowiednich narzędzi fryzjerskich jest bardzo ważny. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że profesjonalny salon fryzjerki musi zainwestować w wysokiej klasy nożyczki, szczotki do modelowania włosów, brzytwy fryzjerskie oraz grzebienie antystatyczne. Te narzędzia w doświadczonych rękach pozwolą na wyczarowanie fryzur, które zachwycą Waszych klientów.

Nie zapominajcie, że istotny jest także wybór sprzętu fryzjerskiego, który wytrzyma codzienne dość intensywne użytkowanie. Niezbędne do funkcjonowania salonu są: suszarki, lokówki, prostownice, falownice, maszynki do strzyżenia, suszarki hełmowe. Coraz więcej profesjonalnych salonów, które chcą oferować swoim klientom jak najbardziej kompleksową obsługę, inwestuje także w infrazony, sauny oraz nawilżacze.

Akcesoria przydatne w salonie fryzjerskim

Warto pamiętać o zakupie odpowiednich fryzjerskich akcesoriów. To detale, które z pozoru nie są zbyt ważne, jednak mają bardzo duży wpływ na to, jak przebiega praca fryzjera. W dobrym salonie fryzjerskim nie może zabraknąć spryskiwaczy, klipsów, przyborów do farbowania, wałków, papilotów, wałków na rzepy, czepków do robienia pasemek, fartuchów i peleryn fryzjerskich.

Wysokiej klasy kosmetyki fryzjerskie

Profesjonalny salon fryzjerki musi używać wysokiej jakości fryzjerskich kosmetyków, które mają tę przewagę nad ogólnodostępnymi marketowymi produktami, że cechują się o wiele wyższą koncentracją substancji pielęgnujących i odżywczych. Obecnie w internetowych hurtowniach fryzjerskich można znaleźć wysokiej jakości szampony, odżywki, maski i produkty stylizacyjne przeznaczone do różnych typów włosów. Warto od razu zamówić większą ilość kosmetyków, ponieważ przy codziennym użytkowaniu w salonie mogą dość szybko się skończyć.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

1 KOMENTARZ

  1. to jest prawda, że stacjonarne hurtownie są dużo droższe niż internetowe. Ale trzeba wziąć pod uwagę, że przedstawiciel przyjeżdża i daje Ci produkty pod nos i to kosztuje.

Comments are closed.