Integracje dla emag z Sellintegro

Emag to popularna platforma sprzedażowa. Sellintegro to narzędzie pozwalające na skuteczną integrację e-commerce z systemem ERP. Aby zoptymalizować procesy zachodzące w firmie powinniśmy wykorzystać dostępne rozwiązania. Sprawdź ile kosztuje usługa integracji, na co zwracać uwagę i jakie korzyści z tego płyną.

Przesyłanie danych z e-commerce do świata ERP

Podstawowym zadaniem usług świadczonych przez Sellintegro jest integracja rozwiązań dla e-commerce z systemami do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ang. skrót ERP). Pozwalają one przyspieszyć rozmaite procesy związane z logistyką, magazynami czy wsparciem klienta. W ciągu kilku sekund kolejne działy mogą dowiedzieć się o zmianach w obrębie całego przedsiębiorstwa.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie integracji?

Na uwadze należy mieć trzy główne czynniki: szybkość, możliwości oraz niezawodność. Sellintegro to system bardzo rozbudowany, umożliwiający integrację z blisko 200 systemami. Przy każdym z nich otrzymujemy pakiet usług działających w dwie strony. Informacje możemy przesyłać na linii platformy e-commerce – ERP oraz ERP – platforma e-commerce. Wszystkie techniczne szczegóły, zmiany formatów, dostosowanie do baz danych wykonywane są automatycznie. Pozwala to znacząco zaoszczędzić na czasie i zająć się innymi szczegółami.

Jakie czynności upraszczają integracje Sellintegro?

Celem integracji Sellintegro jest przede wszystkim przyspieszenie żmudnych i powtarzalnych procesów. Mamy do czynienia z automatyzacją przesyłu danych z systemów online (e-commerce np. Emag marketplace) do systemów offline (ERP np. Comarch ERP Optima). W czym dokładnie możemy sobie pomóc?

  1. Łatwiej prześlemy dane nt. zamówień, produktów.
  2. Aktualizacja cen w jednym z systemów zostanie błyskawiczna odzwierciedlona w drugim.
  3. W masowym generowaniu FS/PAI z ZK.
  4. Przy aktualizacji stanów magazynowych.
  5. W synchronizacji statusów zamówień tzw. flag własnych.
  6. Przy tworzeniu i wysyłce faktur.

Integracje pomiędzy systemem e-commerce, a ERP to nie wszystko

Kluczowym elementem w prowadzeniu e-biznesu jest logistyka. Wysyłka kurierem to podstawa pozwalająca na skuteczne konkurowanie z innymi branżami. Sprawna komunikacja pomiędzy działem sprzedażowym, a magazynem pozwala przygotować towar do wysyłki tego samego dnia. Aby usprawnić proces jeszcze bardziej możemy wykorzystać integracje dla kurierów. Sellintegro umożliwia bezpośredni przesył informacji z platformy e-commerce do kurierów takich jak DHL, GLS, DPD, Fedex. Obsługiwana jest też paczka w ruchu, Poczta Polska, UPS oraz InPost.

Cennik usług integracji Sellintegro

Rozliczenie za integracje Sellintegro obowiązuje co miesiąc. Płacimy abonament za każdą z usług. Średnia cena za pojedynczą integrację wynosi od 10 do 50 zł. Jeśli zdecydujemy się na pakiet promocyjny, w którym znajdują się wszystkie podstawowe integracje (dla wybranej kombinacji) to zapłacimy niecałe 200 zł.

Inaczej wygląda sytuacja w przypadku integracji z kurierami – tutaj ceny wynoszą średnio 80 zł za jeden miesiąc.

Sellintegro umożliwia wypróbowanie dowolnej usługi na 30 dni za 0 zł.

Źródło: https://sellintegro.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]