Dlaczego warto śledzić swoje przesyłki? Korzyści dla klientów i sprzedawców

0
462

Robienie zakupów w sklepach online jest proste i przyjemne, pozwala wygodnie odebrać przesyłkę oraz dostosować sposób dostawy do swoich preferencji. Firmy kurierskie, które obsługują sklepy internetowe, dają możliwość śledzenia przesyłek. To duża korzyść dla klienta, ponieważ pozwala mu zaplanować czas i miejsce odbioru.

Jakie możliwości daje śledzenie paczek?

Paczki oraz przesyłki można śledzić przez aplikacje lub strony internetowe. Zwykle podczas składania zamówienia otrzymuje się indywidualny i niepowtarzalny numer przesyłki. Po wpisaniu numeru pojawiają się aktualne dane dotyczące śledzenia przesyłki. Po każdym etapie następuje automatyczna zmiana statusu. Dzięki temu widać, kiedy przesyłka została odebrana od dostawcy lub sklepu oraz przekazana do kolejnych oddziałów. Śledzenie przesyłki pozwala sprawdzać aktualne położenie pojedynczej paczki, ale też całej palety lub dostawy. Opcja dostępna jest dla wysyłek krajowych, ale też dla międzynarodowych. Sprawdzanie lokalizacji oczekiwanej przesyłki pozwala ułożyć harmonogram dnia. Orientacyjna godzina doręczenia paczki sprawia, że można z łatwością zaplanować wyjście z domu. Program do śledzenia często daje możliwości przekierowania dostawy pod inny adres. Takie rozwiązanie jest bardzo elastyczne i znacznie ułatwia pracę kurierom oraz użytkownikom.

Jak śledzić paczkę — na co zwrócić uwagę?

Większość firm kurierskich pozwala na śledzenie przesyłki klientom indywidualnym bez konieczności zakładania konta. Wystarczy posiadać unikalny numer paczki, który wpisuje się do specjalnego formularza. Program szybko lokalizuje przesyłkę i podaje jej aktualny status. Istnieją też globalne systemy, które pozwalają sprawdzać status paczek od różnych kurierów oraz firm transportowych. To doskonałe rozwiązanie dla firm oraz osób indywidualnych, które często robią zakupy online. Programy są bardzo intuicyjne, mają prosty interfejs, czytelne grafiki i działają bardzo sprawnie.

Jakie korzyści ze śledzenia przesyłek mają sprzedawcy?

Śledzenie przesyłki zapewnia bezpieczeństwo klientowi, ale też sprzedawcom. W każdej chwili można sprawdzić lokalizację ważnej przesyłki i w razie potrzeby podjąć odpowiednie kroki. Dzięki temu paczki terminowo trafiają do klientów. To dedykowane rozwiązanie dla właścicieli sklepów internetowych, którzy codziennie wysyłają mnóstwo paczek. Programy do śledzenia przesyłek pomagają rozpatrywać reklamacje oraz odpowiadać na pytania klientów. Udostępnianie kupującym numerów przesyłek usprawnia pracę w biurze obsługi klienta i ogranicza ilość zapytań.

[Głosów:0    Średnia:0/5]