Co zamiast depilacji w salonie kosmetycznym? 5 najlepszych kosmetyków do depilacji

0
1766

Gładkie, pozbawione zbędnego owłosienia ciało zalicza się do kanonów współczesnej urody. Jeśli ktoś nie chce wydawać fortuny na profesjonalne zabiegi przeprowadzane w gabinetach kosmetologicznych, może sięgnąć po akcesoria i kosmetyki do depilacji, których z powodzeniem można użyć w domowym zaciszu.

We współczesnym świecie depilacja to oznaka dbania u siebie – pięknie ciało powinno być nie tylko ładnie ukształtowane i nawilżone, ale również idealnie gładkie. Standardem jest depilacja nóg czy pach, dla wielu kobiet, zwłaszcza w okresie letnim, nieodzowna jest depilacja rąk i okolic bikini. Zbędnego owłosienia coraz częściej pozbywają się również panowie, zwłaszcza jeśli dość bujnie występuje u nich np. na klatce piersiowej czy plecach, będąc powodem kompleksów i zaniżonej samooceny.

Akcesoria i kosmetyki do depilacji

Oczywiście aby usunąć zbędne owłosienie można udać się do salonu kosmetycznego, kosmetologicznego czy medycyny estetycznej i poddać się profesjonalnym zabiegom z wykorzystaniem np. lasera. Są to jednak dość czasochłonne i – nie ma co ukrywać – kosztowne procedury. W niektórych przypadkach istnieją także przeciwwskazania do ich wykonywania. Dlatego warto zorientować się, jakie akcesoria i kosmetyki do depilacji można bez problemu wykorzystać w domu.

  • Maszynka do golenia – to najprostsze akcesorium do usuwania zbędnego owłosienia, łatwe w użyciu, ale dające jednocześnie najkrótsze efekty. Najlepiej jest wybierać maszynki z trzema ostrzami oraz paskiem nawilżającym, do depilacji nóg czy bikini sprawdzi się maszynka z ruchomymi ostrzami.
  • Depilator elektryczny – poprzez wyrywanie włosów wraz z cebulkami zapewnia gładką skórę przez około dwa tygodnie. Jest metodą dość bolesną oraz pozostawiającą na skórze zaczerwienienia. Zdarza się również, że włoski wrastają, więc wskazane są częste peelingi i masaże przy pomocy szorstkiej rękawicy.
  • Krem do depilacji – to kosmetyk, który ma w praktyce rozpuścić strukturę włosa, a także nawilżać i zmiękczać skórę. Depilacja kremem jest zupełnie bezbolesna, można ją stosować na różne partie ciała. Kremy często posiadają dodatek substancji pielęgnacyjnych, np. aloes, czy olejek migdałowy.
  • Plastry do depilacji – przed użyciem należy je rozgrzać, np. w ciepłej wodzie, a następnie przykleić do danej partii ciała. Wosk oblepia włoski, a po jego zaschnięciu trzeba zdecydowanym ruchem odkleić plaster od skóry, w kierunku pod włos. W sklepach znaleźć można np. plastry do depilacji rąk czy twarzy, do skóry wrażliwej i suchej (1).
  • Pasta cukrowa – składa się z wody, cukru, gliceryny oraz soku z cytryny. Aby depilacja z jej użyciem była skuteczna, włoski powinny mieć około 5 mm długości. Ponieważ są usuwane wraz z cebulkami, efekt utrzymuje się przez około miesiąc (2).

Więcej na temat depilacji przeczytasz na adamed.expert

Przypisy

  1. Ciwis-Lepiarczyk A. Depilacja laserowa – to się opłaca. Źródło: http://www.estetiklaser.com/2BeStyle_porownanie-depilacja2.pdf/ Dostęp: 18.10.2018 r.
  2. Chromicz E. Depilacja cukrowa – fakty i mity. Źródło: http://prestizszczecin.pl/magazyn/92/zdrowie-i-uroda/depilacja-cukrowa-fakty-i-mity Dostęp: 18.10.2018 r.
[Głosów:1    Średnia:5/5]