Poszukiwania pracy w internecie

0
668

W ciągu ostatnich lat świat wyraźnie przyspieszył i zmienił się nie do poznania. Czasy, w których człowiek przez całe życie pracował w jednym miejscu, nierzadko na jednym – dwóch stanowiskach, odeszły w zapomnienie. Dzisiaj elastyczność okazuje się być nie tylko plusem dla pracodawcy, ale wręcz obowiązkiem i koniecznością. Mówi się, że pokolenie dzisiejszych dwudziestolatków zmieni zupełnie pracę 7 razy w ciągu swojego życia. Aby jednak tego dokonać, potrzebne jest miejsce, w którym można by tę pracę znaleźć.

Gazety, które były głównym miejscem szukania pracy, już dość dawno temu odeszły na drugi plan. Idąc do urzędu pracy mamy szansę na znalezienie jedynie niskopłatnych ofert. Najczęściej poszukiwani są tam pracownicy fizyczni. Ogłoszenia wywieszane w różnych miejscach umożliwiają znalezienie czegoś, ale raczej na zasadzie „złotego strzału” – nie nadają się do metodycznego poszukiwania nowego miejsca zatrudnienia. Z pomocą przychodzi nam jednak jeden z najważniejszych wynalazków w historii ludzkości – internet.

Gdzie szukać pracy w internecie?

To pytanie nie jest wcale bezzasadne, gdyż korzystając z sieci mamy do czynienia z wieloma możliwościami. Pierwszą z nich stanowią grupki na social mediach. Od kilku lat wyraźnie dostrzega się zmianę zachowań internautów. Nasz czas w internecie najczęściej spędzamy właśnie w social mediach a podstawowym urządzeniem do pozyskiwania informacji stał się smartfon. Grupki m.in. na niebieskim portalu charakteryzują się przede wszystkim dużym zróżnicowaniem, również w zakresie specjalizacji. Można trafić na wielkie grupy, w których często pojawia się nawet kilkanaście ofert w ciągu godziny. Łatwo też znaleźć takie, w których można trafić na aktualne oferty pracy z danego miasta. Mamy także grupy branżowe – korzystanie z nich pomaga znacznie zmniejszyć ilość materiału do przejrzenia, gdyż od razu, z automatu odrzuca oferty niezwiązane z naszą branżą.

Drugą najpopularniejszą formą szukania pracy w internecie są specjalnie dedykowane do tego serwisy. Oferty pracy w https://fast-service.com.pl/uk/vakansiy/ wydają się być tutaj dobrym przykładem. Tego typu strony mają znaczącą przewagę nad grupkami jeżeli chodzi o intuicyjność i łatwość wyszukiwania informacji. Jako przykład weźmy stronę fast-service. Wchodząc na oferty pracy od razu można posegregować je ze względu na rejon, firmę, czy to, dla kogo jest ona zalecana. Jeśli znamy numer oferty, która nas interesuje, możemy dostać się do niej od razu po wpisaniu tego numeru w odpowiednim miejscu. Oferty same w sobie mają jasno określoną stawkę godzinową, to czy jest ona brutto, czy netto, oraz występowanie i ewentualną wysokość miesięcznego bonusu. Po kliknięciu w dane ogłoszenie przechodzimy do jego podstrony, na której można znaleźć numer telefonu, pod którym można uzyskać więcej informacji, a także zakres obowiązków, wymagane kwalifikacje, czy dokładniejsze informacje dotyczące stawek. Nie brakuje też danych dotyczących godzin pracy, ewentualnego zakwaterowania czy dodatkowych informacji, dotyczących np. pomocy w załatwieniu wymaganych dokumentów dla pracowników z zagranicy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]