Jawny rejestr dłużników pozwoli Ci sprawdzić kontrahenta przed podjęciem współpracy

0
1180

Współpraca i relacje biznesowe są niezwykle ważne dla każdego przedsiębiorstwa. Wpływają one między innymi na rozwój firmy, renomę i zarobki. Dzięki nim firma może prawidłowo funkcjonować i zachowywać płynność finansową. Dobra relacja przynosi zyski, natomiast interesy z nierzetelną osobą mogą firmie bardzo zaszkodzić. Dlatego ważne jest, aby wszelkie współprace biznesowe dobierać ostrożnie. Co warto wiedzieć przed podjęciem współpracy? Jak sprawdzić rzetelność kontrahenta?

Po co sprawdzać kontrahenta przed podjęciem współpracy?

Współpraca powinna być przede wszystkim korzystna dla obu stron i opierać się na uczciwości. Obie strony powinny wzorowo wywiązywać ze swoich obowiązków. Nierzetelny kontrahent może bowiem zaszkodzić Twojej firmie i wpędzić ją w poważne problemy finansowe.

Żaden przedsiębiorca nie chciałby trafić na kontrahenta, który uchyla się od obowiązku płacenia za wykonaną usługę lub notorycznie spóźnia się z płatnościami. Takie działania niekorzystnie wpływają na przepływy pieniężne w firmie i mogą zaburzyć cały system płatności. Przedsiębiorstwo potrzebuje wpływów, aby sprostać wydatkom – to proste. Bardzo często jeden nieterminowy kontrahent hamuje przepływy w kilku innych firmach – działa to na zasadzie domina. Jak się okazuje, aż 99% przedsiębiorców doświadcza zaległości w spływie należności od kontrahentów.

Tylko 1 na 10 firm otrzymuje płatności w terminie, podczas gdy reszta boryka się z opóźnieniami sięgającymi około dwóch miesięcy! Są również firmy, które w ogóle nie mogą odzyskać swoich należności. Nikt nie chciałby się znaleźć w takiej sytuacji. Najlepiej byłoby w ogóle nie rozpoczynać interesów z takim kontrahentem, ale… skąd mamy wiedzieć, która firma jest rzetelna, a która nie? 

Dlaczego zwykłe opinie o kontrahencie nie wystarczą?

Zanim zdecydujesz się na współpracę z daną firmą, możesz sprawdzić opinie na jej temat. Niestety jest to zwykle czasochłonne zajęcie i jeśli chciałbyś w ten sposób sprawdzać każdego kontrahenta, musiałbyś pewnie zatrudnić pracownika! Pamiętaj też, że nie wszystkie opinie w internecie będą wiarygodne… Zazwyczaj ocenę może wystawić każdy, a informacje nie są w żaden sposób weryfikowane. Czasem wystarczy małe nieporozumienie lub jeden niezadowolony klient, aby w sieci pojawiła się fala negatywnych opinii pod adresem wartościowej firmy! Zdarzają się również najwyższe oceny, tylko dlatego, że właściciel jest bardzo lubiany i ma duże grono przyjaciół. Jeśli zależy Ci na wiarygodnych informacjach, korzystaj ze sprawdzonych źródeł!

Jeśli chcesz mieć pewność, że dane, które uzyskałeś o kontrahencie, zostały zweryfikowane i są wiarygodne, to korzystaj z jawnego rejestru dłużników! To oczywiste, że nie wszystkie bazy o zadłużeniach finansowych będą jawnie dostępne dla każdego, ale są platformy, na których szybko i łatwo znajdziesz istotne dla firmy dane o kontrahentach.

Dlaczego warto korzystać z internetowej giełdy długów? 

Platforma System 3000 to internetowa giełda długów, która skupia wierzycieli, sprzedających swoje należności i firmy, które gotowe są je odkupić. Nawet jeżeli nie jesteś zainteresowany ani sprzedażą, ani zakupem długu, to i tak znajdziesz tam coś dla siebie! Z giełdy długów często korzystają banki, leasingodawcy i przedsiębiorcy, ponieważ jest to doskonała baza danych! Możesz tam ocenić rzetelność potencjalnych klientów.

Internetowa giełda długów dostarczy Ci cennych informacji o Twoich kontrahentach – zarówno obecnych, jak i przyszłych. Jeśli zamierzasz podjąć współpracę biznesową, przejrzyj jawne listy dłużników znajdujące się w systemie i sprawdź, czy nie widnieje na nich Twój potencjalny klient! Możesz uchronić się w ten sposób przed nawiązaniem współpracy z niewypłacalną firmą, która ma zaległe długi. W takich sytuacjach istnieje duże prawdopodobieństwo, że udział w przedsięwzięciu byłby dla Ciebie nieopłacalny, a nawet niekorzystny! Jeżeli transakcja dotyczyłaby dużych i kosztownych działań, nierzetelny partner mógł narazić Twoją firmę na duże straty, a nawet doprowadzić ją do utraty płynności finansowej i zaburzyć systemy płatności.

Nie narażaj swojego biznesu na takie problemy. Nie trać energii na gonitwy za dłużnikami – Twoje przedsiębiorstwo nie ma na to czasu! Skorzystaj z nowoczesnych rozwiązań i możliwości, jakie daje internetowa giełda długów! Sprawdzaj swoich potencjalnych kontrahentów pod względem ewentualnego zadłużenia i sprzedawaj na giełdzie wszystkie pojawiające się wierzytelności. Jeśli upomnienie nie przyniosło efektów, nie trać czasu na długotrwałe procesy windykacyjne. Rozwiąż problemy szybko i skutecznie korzystając z internetowej giełdy długów.

Więcej informacji znajdziesz na https://www.system3000.pl/gielda_dlugow/

[Głosów:1    Średnia:5/5]