Listwy.online – gwarancja jakości i wytrzymałości

0
1412

Wybierając płytki czy panele do salonu lub łazienki, zawsze staramy się kupować produkty sprawdzonych firm. Dlaczego więc często oszczędzamy na elementach wykończeniowych? Najdroższe, luksusowe płytki w połączeniu z najtańszymi listwami nigdy nie dadzą nam pożądanego efektu. Dlatego wybierając listwy wykończeniowe do płytek, postawmy na produkty sprawdzonych i uznanych producentów.

Do czego służą listwy wykończeniowe?

Dla jednych listwy wykończeniowe mają tylko funkcję estetyczną. Ich zadaniem ma bowiem być zakrycie wszelkich niedoskonałości na łączeniach dwóch różnych posadzek. Ponadto mają one prezentować się dobrze, tak aby podłoga z ich wykorzystaniem tworzyła spójną całość. Niekiedy listwy mają umożliwić łagodne przejście między dwoma rodzajami posadzek. Wystarczy, że wybierzemy odpowiedni kolor orz materiał.

Nie możemy jednak zapominać, że listwy mają też przede wszystkich chronić brzegi płytek i paneli, żeby te po jakimś czasie – pod wpływem uderzeń czy warunków atmosferycznych – nie pękały i nie niszczyły się. Do tego jednak musimy wybrać odpowiednie materiały. Plastik w roli ochrony na pewno się nie sprawdzi, ponieważ sam jest mało odporny na uszkodzenia. Dlatego też dużo lepszym rozwiązaniem jest wybranie listew aluminiowych, które są odporne na uszkodzenia.

Listwy wykończeniowe mają też służyć naszemu bezpieczeństwu. Jeśli powiedzmy kładziemy w pokoju panele, a w przedpokoju kafelki, mogą one różnić się wysokością, tworząc dość niebezpieczne progi. Bardzo łatwo w takim przypadku o potknięcie i złamanie sobie palca czy nawet nogi. Listwy progowe niwelują tak duże różnice w wysokościach i sprawiają, że progi są dużo łagodniejsze, a przez to bardziej bezpieczne.

Co świadczy o jakości listew wykończeniowych?

Przede wszystkim materiał, z jakiego zostały wykonane listwy. Najtańsze są listwy wykonane z plastiku. Jeszcze do niedawna wydawało nam się, że to dobry wybór, jednak przy długotrwałej eksploatacji zauważymy, że plastik nie tylko jest bardzo podatny na pęknięcia i zarysowania, ale także może płowieć pod wpływem promieni słonecznych czy środków stosowanych m.in. do mycia podłóg. Dużo lepszym wyborem jest aluminium i stal nierdzewna. Materiały te są trwałe, wytrzymałe na uszkodzenia, odporne na korozję oraz całkowicie odporne na zmywanie się czy wycieranie koloru.

Za wysoką jakość produktów często odpowiada też producent. Listwy wykończeniowe, dostępne na stronie https://listwy.online/, pochodzą od sprawdzonego, polskiego producenta, jakim jest Pawotex. Firma Pawotex, znajdująca się w Łodzi, to jeden z liderów w branży listew wykończeniowych. Produkcją elementów wykończeniowych do glazury zajmuje się już od ponad 30 lat. Wiedza połączona z doświadczeniem to gwarancja wysokiej jakości oraz dbałości o szczegóły, która widoczna jest na każdym etapie produkcji. Dzięki temu mamy pewność, że listwy posłużą nam na wiele lat.

Nie od dziś wiadomo, że o jakości danego sklepu świadczy fachowa obsługa. W sklepie listwy.online znajdziecie profesjonalnych doradców, którzy pomogą Wam wybrać odpowiednie listwy wykończeniowe, dopasowane do Waszych wnętrz oraz rodzaju zastosowanej posadzki.

[Głosów:3    Średnia:5/5]