Jak otworzyć własny salon fryzjerski?

0
3716

Jesteś fryzjerem i od dawna marzysz o własnym salonie? Już od jakiegoś czasu myślisz o własnej działalności, ale nie wiesz, od czego zacząć?

Jeśli tak, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Dowiesz się z niego, jakie powinny być Twoje pierwsze kroki i na czym warto się skupić.

Jeśli zależy nam na kupieniu niżej wymienionych produktów, mebli i sprzętu w korzystnej cenie, warto skorzystać z usług internetowej hurtowni fryzjerskiej. Po pierwsze, zaoszczędzimy w ten sposób sporo pieniędzy. Po drugie, w jednym miejscu znajdziemy wszystkie potrzebne nam rzeczy. Internetowe hurtownie fryzjerskie oferują szeroki wybór produktów wielu sprawdzonych firm. Po trzecie, jest to naprawdę wygodna forma zakupów. Nasze zamówienie trafia pod wskazany przez nas adres, więc nie trzeba martwić się o transport. Wszystkie niezbędne nam produkty możemy zakupić bez wychodzenia z domu. Jedną z najpopularniejszych i cieszącą się zaufaniem klientów internetową hurtownią fryzjerską jest Fryzomania.pl. Jej dodatkowym atutem jest program lojalnościowy. Za zrobione zakupy otrzymujemy punkty, które możemy później wydać na inne produkty z hurtowni. Oferta Fryzomanii jest naprawdę korzystna i warto się z nią zapoznać.

Przede wszystkim chcemy Ci pogratulować, bo podjąłeś odważną decyzję. Własna działalność gospodarcza to spore wyzwanie, ale też ogromna satysfakcja, gdy uda się odnieść upragniony sukces. Najważniejsze, że zrobiłeś pierwszy krok. Teraz czas na kolejne! Niech przy ich realizacji towarzyszy Ci wiara w to, że jesteś w stanie spełnić swoje marzenie. Bo jeśli Ty sam w to nie uwierzysz, to kto ma to zrobić? My oczywiście wierzymy w Ciebie i dlatego dzielimy się z Tobą kilkoma ważnymi wskazówkami. Zapoznaj się z naszymi odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania odnośnie zakładania własnego salonu fryzjerskiego.

„Z jakimi kosztami powinienem liczyć się, gdy będę otwierał własny salon?”

Przy zakładaniu własnego salonu fryzjerskiego należy liczyć się z wydatkami wynoszącymi około 30-100 tysięcy złotych. Wielkość tej kwoty może początkowo odstraszać, ale warto pamiętać, że zawsze możemy ubiegać się o dofinansowanie, na przykład z środków Unii Europejskiej czy też Funduszu Pracy.

„Jak wybrać najlepszy lokal? Na co powinno się zwrócić uwagę?”

Warto dobrze zastanowić się nad lokalizacją naszego przyszłego salonu. Jest to niezwykle ważna kwestia, ponieważ od niej zależy, ile klientów dziennie będzie nas odwiedzać oraz kto najczęściej będzie korzystał z naszych usług. Upewnijmy się, że brany pod uwagę lokal jest dogodny pod kątem dojazdu. Warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Czy w pobliżu jest parking? Czy nasz klient bez problemu dotrze do naszego salonu korzystając z komunikacji miejskiej? Jak daleko od centrum miasta znajduje się ten lokal? Następnie sprawdźmy, ile salonów fryzjerskich jest w najbliższej okolicy. Jeśli w pobliżu znajduje się kilka dobrze prosperujących salonów, to zdecydowanie trudniej będzie zdobyć klientów. Możemy zrobić jeszcze dokładniejsze rozeznanie i sprawdzić, czy w pobliżu są osiedla, galerie handlowe czy przykładowo przedszkola i szkoły. Zapracowana mama z pewnością chętniej skorzysta z usług fryzjerskich blisko szkoły, do której uczęszcza jej pociecha. Będzie miała pewność, że dzięki temu zdąży na czas odebrać swoje dziecko. Jeśli zależy nam na przyciągnięciu określonej grupy klientów, to dobrze jest dłużej pomyśleć nad lokalizacją i nad optymalną strategią.

Jeśli chodzi o sam lokal, to powinien być on odpowiednio duży. Co to oznacza w praktyce? Powinien pomieścić tyle stanowisk pracy, ile ich przewidzieliśmy plus powinien mieć dodatkowe pomieszczenia, w których będą przechowywane produkty i narzędzia fryzjerskie, a także pomieszczenie higieniczno-sanitarne dla pracowników. Należy pamiętać o wyodrębnieniu poczekalni dla klientów, gdzie będą mogli miło i spokojnie spędzić czas w oczekiwaniu na swoją kolej.

„W co powinien być wyposażony profesjonalny salon fryzjerski? Gdzie znajdę te produkty w najkorzystniejszej cenie?”

Wyposażenie salonu fryzjerskiego jest dość kosztowne, dlatego warto zainwestować w sprzęt i akcesoria fryzjerskie najwyższej jakości, aby służyły nam jak najdłużej. Należy liczyć się z tym, że kosmetyki do włosów będzie trzeba zamawiać raz na jakiś czas, na przykład co 3 miesiące. W tej kwestii również nie warto oszczędzać na jakości produktów. Jeśli chcemy, aby nasi klienci byli zadowoleni z naszych usług, to powinniśmy wybrać profesjonalne produkty. Warto zrobić rozeznanie i sprawdzić, które z nich cieszą się powodzeniem wśród fryzjerów z dużym doświadczeniem.

W przypadku mebli warto postawić przede wszystkim na ich praktyczność, najlepiej połączoną z estetyką, która będzie odpowiadała naszym oczekiwaniom. Zadbajmy o przyjemną atmosferę, aby klient dobrze czuł się w naszym lokalu. Pamiętajmy o odpowiednim oświetleniu.

fryzomania

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki przydały się i pomogły rozwiać różne wątpliwości. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za Twój salon fryzjerski!

[Głosów:7    Średnia:4.6/5]