Czym jest i jak korzystać z giełdy wierzytelności?

0
1148

Masz problem z nieuczciwym kontrahentem? Odebrał towar i choć termin płatności już dawno minął, to nic nie wskazuje, że zamierza zapłacić? Ponaglenia nie przynoszą efektów i nie wiesz co robić, żeby wyegzekwować swoją należność? Dobrze, że jesteś! Wiemy jak Ci pomóc!

Tradycyjna windykacja czy giełda wierzytelności?

Tradycyjna procedura windykacyjna realizowana drogą sądową to żmudna i bardzo męcząca przeprawa, która długo trwa i sporo kosztuje. Jeśli prowadzisz małą firmę i brak zapłaty od kontrahenta utrudnia jej działanie, to kosztowny proces sądowy jeszcze bardziej pogłębi problem. Komornik może egzekwować należność tylko wtedy, gdy jego działania poparte są decyzją sądu. Proces będzie posuwał się zgodnie z procedurami – dłużnik otrzyma kilka wezwań, zawiadomień, uzbiera pokaźny stosik dokumentów… Zanim odzyskasz zaległe pieniądze to prawdopodobnie, niewiele one już pomogą. Jeśli zależy Ci na tym, aby działać jak najszybciej, skorzystaj z internetowej giełdy długów! – Pieniądze możesz odzyskać niemal od razu!

Co to jest internetowa giełda długów?

Internetowa giełda długów to rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie chcą lub nie mogą tracić czasu na upominanie swoich dłużników. Z roku na rok z giełdy długów korzysta coraz więcej osób. Głównie ze względu na czas, gdyż pieniądze można odzyskać bardzo szybko, bez procesu egzekucyjnego prowadzonego przez komornika!

Internetowa giełda długów to platforma, na której możesz umieścić ofertę sprzedaży przysługującej Ci należności i pozbyć się problemu! Wystarczy, że znajdzie się ktoś, kto odkupi od Ciebie należność – Dzięki cesji prawo roszczenia zostanie przeniesione na kupującego, a Ty od razu otrzymasz pieniądze! Sprzedaż długu nie wymaga zgody dłużnika. Wystarczy go jedynie poinformować, aby wiedział, komu musi spłacić dług.

Jak korzystać z giełdy wierzytelności?

Z internetowej giełdy długów System 3000 może korzystać każdy! Rejestracja na portalu jest bezpłatna. Prowadzenie konta i wystawianie ofert sprzedaży również! Wystarczy, że zarejestrujesz się na platformie, a w ciągu kilku minut zapewnisz sobie spokój ducha… Nie będziesz musiał przejmować się dłużnikami ani martwić, że Twoje upomnienia nie przynoszą skutku.

Możesz wystawić wszystkie swoje wierzytelności – nie ma znaczenia, jaka jest ich wartość ani jaki jest okres przeterminowania! Musisz je jedynie udokumentować, aby potwierdzić, że taki dług faktycznie istnieje. Jeśli dysponujesz fakturą, umową o dzieło, umową zlecenie, umową pożyczki, nakazem zapłaty, wyrokiem sądu, umową najmu czy wekslem to każdy z nich będzie wystarczającym dowodem.

Jak sprzedać wierzytelność?

  • Zarejestruj swoją firmę na portalu System 3000,
  • Umieść swojego dłużnika w bazie,
  • Wybierz kancelarię i poinformuj dłużnika o zamiarze sprzedaży długu,
  • Zleć windykację i wystaw ofertę sprzedaży wierzytelności.
  • To wszystko!

Warto pamiętać, że cena sprzedaży długu jest zazwyczaj nieco niższa niż jej nominalna wartość, ale czy to ma większe znaczenie, skoro pieniądze otrzymasz właściwie od razu? To, jak wysoką cenę zaoferuje Ci kupujący, zależy od realnych szans wyegzekwowania długu i wypłacalności dłużnika. Kupujący sprawdzi również, czy dług nie jest sporny i przedawniony. Dlatego nie warto zwlekać – im krótszy okres przeterminowania długu, tym wyższa cena i większa ilość chętnych, gdyż takie należności zwykle łatwiej jest wyegzekwować.

Jakie korzyści niesie giełda długów?

Bardzo często efekty przynosi już samo zawiadomienie dłużnika o zamiarze wystawienia oferty sprzedaży długu. Świadomość, że dane zostaną upublicznione i pojawią się na liście dłużników, przez co ucierpi wizerunek firmy, mobilizuje ich do działania. Często decydują się polubownie rozwiązać sprawę i uregulować zaległości, aby tylko uniknąć wątpliwej przyjemności pojawienia się w bazie dłużników.

Poza tym oprócz podstawowej korzyści, jaką jest szybkie odzyskanie pieniędzy, System 3000 to również doskonała baza danych. Giełda wierzytelności jest bardzo pomocnym narzędziem dla przedsiębiorców, banków czy leasingodawców, gdyż pozwala ona ocenić rzetelność i wiarygodność potencjalnych klientów i kontrahentów. Przejrzyj jawne listy dłużników i dowiedz się, czy nowy kontrahent nie jest przypadkiem winien komuś dużych pieniędzy! Możesz uniknąć w ten sposób niekorzystnej współpracy z nieuczciwą osobą…

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na https://www.system3000.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]