Szukasz pożyczki online? Sprawdź, co pożyczkodawcy oferują dodatkowo!

0
1446

Duża konkurencja na rynku pożyczkowym sprawia, że pożyczkodawcy w różny sposób zachęcają klienta do skorzystania z ich oferty. Wprowadzają programy lojalnościowe, oferują bonusy, a także premie. Aby jednak otrzymać takie dodatkowe korzyści, trzeba spełnić określone warunki.

Rynek pożyczkowy w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Wartość aktywów instytucji pożyczkowych to około 7,26 mld zł, a liczba ich klientów przekracza 3 mln osób. Pożyczkodawcy udzielili 3,87 mln pożyczek w 2019 roku. Średnia wartość kolejnego zobowiązania udzielanego przez firmy pożyczkowe wynosiła 1 506 zł, natomiast średni okres, na jaki udzielana była pożyczka, wzrósł o 2 dni i wynosił 34 dni. Zwiększyła się również wartość pierwszego zobowiązania udzielanego przez instytucje pozabankowe – obecnie wynosi 940 zł. Coraz silniejszym trendem jest także zwiększone zainteresowanie pożyczkami na raty na dowód, dzięki którym można pożyczyć nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, spłacając je przez kilka lat.

Instytucje pozabankowe mają swoją stałą grupę klientów. Mało tego, co trzeci Polak docenia działalność firm pożyczkowych. 44% naszych rodaków, którzy w przeszłości korzystali z pożyczek, uważa, że sektor pożyczkowy jest potrzebny. Wśród osób, które nie miały do czynienia ze zobowiązaniem pozabankowym, 12% także uważa, że firmy pożyczkowe powinny działać na rynku finansowym. 44% konsumentów twierdzi, że w razie nagłej potrzeby, ponownie skorzystałoby z usług instytucji pożyczkowej. Z jednej strony mamy więc duże zainteresowanie Polaków ofertą firm pożyczkowych, a z drugiej na rynku pożyczkowym panuje coraz większa konkurencja. To korzyść dla klientów tego sektora.

– Sektor pozabankowy działa już wiele lat w Polsce. W tym czasie dokonywanych było wiele zmian prawnych i ekonomicznych, które przetransformowały tę branżę i umocniły jej pozycję na rynku finansowym. Dziś firmy pożyczkowe cieszą się zaufaniem konsumentów i mają grupę stałych klientów – mówi ekspert www.hapipozyczki.pl. – Instytucje pozabankowe na różne sposoby próbują przyciągnąć nowych klientów, jednocześnie dbając o stałych. W ofertach sektora pozabankowego znajdziemy korzystne pożyczki ratalne, programy lojalnościowe, bonusy, a także premie za polecenia pożyczki – zwraca uwagę ekspert.

Bonusy dla klientów

Na rynku firm pozabankowych panuje dość duża konkurencja, dlatego każdy pożyczkodawca stara się różnymi sposobami przyciągnąć do siebie klientów. Jednym z takich sposobów jest tzw. darmowa pożyczka lub pożyczka za 0 zł. To oferty skierowane wyłącznie do nowych klientów. Jak to działa? Pierwszą pożyczkę spłaconą w terminie pożyczkobiorca może otrzymać bez dodatkowych kosztów.

Jednak instytucje pozabankowe dbają również o pożyczkobiorców, którzy regularnie korzystają z ich usług. Aby ich zachęcić do pozostania na dłużej, proponują im na przykład programy lojalnościowe. Koncepcją tego pomysłu jest zapewnienie pożyczkobiorcy określonych korzyści w zamian za jego lojalność i terminową spłatę zobowiązań. W tym przypadku bonusy mają najczęściej charakter finansowy (np. umożliwiają skorzystanie ze zniżki przy następnej pożyczce itp.). Jednak takie programy firm pożyczkowych najczęściej są skierowane do lojalnych klientów. Aby otrzymać takie bonusy, trzeba skorzystać z oferty danego pożyczkodawcy więcej niż jeden raz, a do tego trzeba być rzetelnym klientem, który spłaca swoje zobowiązania w wyznaczonym terminie. Szczegółowe warunki programów lojalnościowych są ustalane indywidualnie przez poszczególnych pożyczkodawców.

Instytucje pozabankowe, aby nagrodzić pożyczkobiorcę, a jednocześnie zdobyć nowego konsumenta, proponują także „premie za polecenia klienta”. Oferta ta polega na tym, że każdy klient za przyprowadzenie nowego pożyczkobiorcy, czyli polecenie usług danej firmy pożyczkowej, może zdobyć dodatkowe profity. Mogą to być bonusy do wykorzystania przy następnym zobowiązaniu (np. mniejsze koszty, wyższa kwota pożyczki lub dłuższy okres spłaty). Jednym z częstych zachęt (np. w przypadku pożyczek ratalnych na dowód) jest także możliwość skorzystania z wakacji od spłaty raty lub przesunięcie spłaty pierwszej raty o 1-2 miesiące.

Szybki proces pożyczkowy i minimum formalności

Instytucje pożyczkowe, aby przyciągnąć do siebie klientów, stawiają także na dużą szybkość pożyczania i na minimum formalności. W większości firm pożyczkowych normą jest udzielanie pożyczki na dowód, co przyspiesza proces pożyczkowy i skraca czas oczekiwania na gotówkę.

Dodatkowo, dzięki temu, że instytucje pozabankowe działają przez internet, mogą zaoferować swojemu klientowi ułatwienia w formalnościach. Wszystkie procedury odbywają się online, bez wychodzenia z domu. Aby wypełnić wniosek o pożyczkę, klient potrzebuje tylko smartfonu, tabletu lub komputera z dostępem do internetu. To bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba nigdzie chodzić, stać w kolejkach ani załatwiać żadnych dokumentów i zaświadczeń. Dzięki takim rozwiązaniom między innymi coraz popularniejsza pożyczka na raty na dowód jest łatwo dostępna. O pożyczkę na raty online może wnioskować każdy, kto jest pełnoletni, posiada dowód osobisty, telefon, konto w banku oraz uzyskuje stały dochód.

Pożyczki online cieszą się dużą popularnością wśród polskich konsumentów, ponieważ są łatwo dostępne i można je zdobyć bez skomplikowanych formalności. Dodatkowe bonusy, profity i programy lojalnościowe sprawiają, że pożyczkobiorcy jeszcze chętniej korzystają z oferty sektora pożyczkowego.

Pożyczkodawcą jest IPF Polska Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie. RRSO oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. RRSO wynosi 9,72% . Produkt „Pożyczka dla Nowych Klientów” dostępny jest od 24.04.2019 r. wyłącznie dla konsumentów nieposiadających pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki pożyczki uzależnione są od poziomu wiarygodności kredytowej konsumenta. Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Więcej szczegółów w regulaminie na hapipozyczki.pl.

Materiał zewnętrzny.

[Głosów:2    Średnia:5/5]