Co daje karta klienta w sklepie?

0
1828

Karty stałego klienta to dla firm szansa na zatrzymanie lojalnego klienta. W zamian za to, marki odzieżowe, kosmetyczne czy budowlane przygotowują liczne rabaty oraz zachęcają do udziału w akcjach promocyjnych. To szansa na zakup potrzebnych produktów w niższej cenie albo spełnienie swoich marzeń, co do ubrań czy mebli. Na co możesz liczyć jako zaufany klient?

Rabaty w marketach spożywczych

Zarejestrowanie karty stałego klienta w supermarketach to możliwość zyskania rabatów na zakupy. Mogą one dotyczyć zarówno wybranego asortymentu, jak i obniżenia rachunku o dany procent wartości zakupów. Często organizowane są cykliczne akcje promocyjne, o których klient dowiaduje się przez sms czy gazetkę dostarczaną do skrzynki pocztowej. Przykładowo, raz w miesiącu jest oferta specjalna dla klientów stałego klienta. Warto wtedy wybrać się na zakupy. Niektóre markety spożywcze zachęcają do skorzystania z ich oferty dzięki stałym rabatom, np. 5% na cały koszyk produktów.

Promocja na dzień dobry

Niektóre marki odzieżowe wprowadzają promocję dla tych, którzy dopiero dołączają do grona stałych klientów. Za lojalność można zyskać nawet 20% na pierwsze zakupy w sklepie. Oprócz rabatów, przygotowywane są także promocje, w których odejmowana jest dana kwota przy zakupach, np. 40 złotych.

Promocje dla nowych klientów to częste akcje promocyjne prowadzone w sklepach internetowych. Rabat na pierwsze zakupy to możliwość zakupu wymarzonych butów czy drogiej, unikatowej torebki. Jeśli nagle Twoja ulubiona marka proponuje Tobie założenie karty, a w zamian ma dla Ciebie rabat, warto zrobić zakupy. Jeśli nie masz odłożonej gotówki, szybka pożyczka w proficredit.pl może okazać się dobrą alternatywą. Pamiętaj jednak o jej regularnej spłacie.

Zbieranie punktów

Karty stałego klienta to także możliwość zbierania punktów. Określona ilość to szansa na zakup np. patelni znanych marek w niższej cenie. Punkty przyznawane są najczęściej w zależności od wydanej kwoty przy kasie. Akcje promocyjne zazwyczaj trwają dłużej niż dwa czy trzy tygodnie, dlatego można zaplanować zakupy i zebrać oszczędności na wybrany asortyment. Jeśli zebrana kwota nie jest wystarczająca, szybka pożyczka może okazać się dobrym rozwiązaniem.

Rabaty urodzinowe

Rejestrując kartę stałego klienta w danym sklepie, podajesz swoje dane osobowe, w tym także dzień urodzenia. Marki wykorzystują to do stworzenia akcji promocyjnych. Najczęściej taką formę promocji stosują sklepy z obuwiem. To szansa na zakup np. drogich skórzanych butów w niższej cenie lub uzyskania rabatu na kolejne zakupy. Jeśli oszczędności nie wystarczą na wymarzony produkt jako prezent urodzinowy od ulubionej marki, może szybka pożyczka okaże się idealną alternatywą dla zakupu?

Książki Altenberg

[Głosów:1    Średnia:5/5]