Co daje karta klienta w sklepie?

0
1874

Karty stałego klienta to dla firm szansa na zatrzymanie lojalnego klienta. W zamian za to, marki odzieżowe, kosmetyczne czy budowlane przygotowują liczne rabaty oraz zachęcają do udziału w akcjach promocyjnych. To szansa na zakup potrzebnych produktów w niższej cenie albo spełnienie swoich marzeń, co do ubrań czy mebli. Na co możesz liczyć jako zaufany klient?

Rabaty w marketach spożywczych

Zarejestrowanie karty stałego klienta w supermarketach to możliwość zyskania rabatów na zakupy. Mogą one dotyczyć zarówno wybranego asortymentu, jak i obniżenia rachunku o dany procent wartości zakupów. Często organizowane są cykliczne akcje promocyjne, o których klient dowiaduje się przez sms czy gazetkę dostarczaną do skrzynki pocztowej. Przykładowo, raz w miesiącu jest oferta specjalna dla klientów stałego klienta. Warto wtedy wybrać się na zakupy. Niektóre markety spożywcze zachęcają do skorzystania z ich oferty dzięki stałym rabatom, np. 5% na cały koszyk produktów.

Promocja na dzień dobry

Niektóre marki odzieżowe wprowadzają promocję dla tych, którzy dopiero dołączają do grona stałych klientów. Za lojalność można zyskać nawet 20% na pierwsze zakupy w sklepie. Oprócz rabatów, przygotowywane są także promocje, w których odejmowana jest dana kwota przy zakupach, np. 40 złotych.

Promocje dla nowych klientów to częste akcje promocyjne prowadzone w sklepach internetowych. Rabat na pierwsze zakupy to możliwość zakupu wymarzonych butów czy drogiej, unikatowej torebki. Jeśli nagle Twoja ulubiona marka proponuje Tobie założenie karty, a w zamian ma dla Ciebie rabat, warto zrobić zakupy. Jeśli nie masz odłożonej gotówki, szybka pożyczka w proficredit.pl może okazać się dobrą alternatywą. Pamiętaj jednak o jej regularnej spłacie.

Zbieranie punktów

Karty stałego klienta to także możliwość zbierania punktów. Określona ilość to szansa na zakup np. patelni znanych marek w niższej cenie. Punkty przyznawane są najczęściej w zależności od wydanej kwoty przy kasie. Akcje promocyjne zazwyczaj trwają dłużej niż dwa czy trzy tygodnie, dlatego można zaplanować zakupy i zebrać oszczędności na wybrany asortyment. Jeśli zebrana kwota nie jest wystarczająca, szybka pożyczka może okazać się dobrym rozwiązaniem.

Rabaty urodzinowe

Rejestrując kartę stałego klienta w danym sklepie, podajesz swoje dane osobowe, w tym także dzień urodzenia. Marki wykorzystują to do stworzenia akcji promocyjnych. Najczęściej taką formę promocji stosują sklepy z obuwiem. To szansa na zakup np. drogich skórzanych butów w niższej cenie lub uzyskania rabatu na kolejne zakupy. Jeśli oszczędności nie wystarczą na wymarzony produkt jako prezent urodzinowy od ulubionej marki, może szybka pożyczka okaże się idealną alternatywą dla zakupu?

[Głosów:1    Średnia:5/5]