Hedge fund – termin z innej galaktyki?

0
1762

Aby płynnie przejść do objaśnienia tytułowego terminu należy wspomnieć o towarzystwie Opoka TFI działającym na rynku kapitałowym od 10 lat. Dlaczego to tak istotne? Ponieważ wspomniane przedsiębiorstwo należy do liderów rynkowych w branży jeśli chodzi o fundusze absolutnej stopy zwrotu cechując się najwyższą skutecznością. Ale Opoka TFI to nie tylko doświadczenie i skuteczność, to także profesjonalizm i zarządzanie funduszami najwyższej klasy kadrą specjalistów. Z prywatnym i niezależnym towarzystwem funduszy inwestycyjnym można się bliżej zapoznać za pomocą strony internetowej – https://www.opokatfi.pl/

Fundusz Hedgingowy

Taki typ funduszu jest absolutnie nie do zdefiniowania. Ogólnie rzecz ujmując jest to rodzaj funduszu wykorzystujący rozmaite techniki inwestycyjne działając za pomocą narzędzi w dużej mierze podobnych do tych dotyczących absolutnej stopy zwrotu, czyli dźwignię finansową i krótką sprzedaż. Cel jest również podobny, a jest nim wynik z tendencją zwyżkową niezależny od zmian rynkowych. Warto podkreślić iż fundusz hedgingowy ma charakter zamknięty przez co jest dedykowany dla graniczonej grupy inwestorów z wymaganą minimalną wartością inwestycji. W Polsce kwota ta wynosi 40.000EUR. Działalność tego rodzaju funduszy nie podlega ścisłym regulacjom prawnym w odróżnieniu od reszty funduszy zamkniętych. Należy podkreślić również formę uniwersalności hedge fund. Polega ona na różnorodności instrumentów typów inwestycyjnych, co skutkuje większą elastycznością działania w kwestii zarządzania funduszem.

Absolutna stopu zwrotu

Jest podstawą i chlubą w działaniach Opoka TFI. Wysoka skuteczność odnotowywana w przypadku tego typu funduszy nie jest przypadkowa. W oparciu o doświadczenie i profesjonalizm w zarządzaniu fundusze absolutnej stopy zwrotu zyskały na popularności i zaufani klientów. Warto zaznaczyć, że w większości przypadków muszą być to klienci cierpliwi, ponieważ, aby mówić o udanej inwestycji często potrzeba kilku lat. Jest to jedno z bezpieczniejszym rozwiązań, gdyż niezależnie od zmian występujących na rynku da się zarobić. Oczywiście istnieją wyjątki od reguły, co należy mieć wkalkulowane, ale jest to rzecz naturalna w działaniach na rynku kapitałowym. Poprzez elastyczną politykę finansową i odcięcie się od podejścia benchmarkowego ten typ funduszu stanowi łakomy kąsek dla wielu inwestorów. Czy w przypadku hedge fund i absolutnej stopie zwrotu można mówić o podobieństwach? Oczywiście. Zwłaszcza pod względem prawnym oraz sposobie działania. Poprzez brak funkcjonowania terminu – fundusze hedgingowe, czy hede fund w terminologii branżowej wielu myli je z absolutną stopą zwrotu świadomie, lub mniej świadomie. Nic nie stoi na przeszkodzie – efekt jest bardzo podobny, żeby nie powiedzieć taki sam. Warto sięgnąć po dodatkowe informację na https://www.opokatfi.pl/aktualnosc/czy-mamy-w-polsce-fundusz-hedgingowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]