Zdrowe benefity dla pracowników? Poznaj nasze propozycje!

0
662

Dbanie o zdrowie pracowników jest zawsze mile widzianym gestem ze strony pracodawcy. W niektórych momentach ma jednak szczególne znaczenie. W trakcie pandemii jest nie tylko przejawem troski, ale powinno być wpisane w kanon działań firmy, której zależy na odpowiedniej jakości wykonywanej pracy. Oto pomysły na zdrowe benefity dla pracowników.

Opieka medyczna

Prywatna opieka zdrowotna jest jednym z najbardziej docenianych benefitów wśród pracowników. W zależności od tego, na jaki pakiet zdecyduje się pracodawca, może ona obejmować szereg usług medycznych, łącznie z opieką stomatologiczną, psychologiczną czy różnego typu badaniami.

Zdrowe śniadanie to podstawa

Pracownicy najczęściej przynoszą do pracy własnoręcznie przygotowane śniadanie, choć nie zawsze jest ono pełnowartościowe. Jeszcze gorzej, jeśli z powodu pośpiechu żywią się przetworzonymi, niezdrowymi przekąskami, dostępnymi np. w specjalnych dystrybutorach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować śniadanie firmowe, które dostarczy wartościowych składników odżywczych i energii na cały dzień pracy. Dietetyczne pieczywo, musli, krojone warzywa i owoce, jogurty – warto znaleźć sprawdzonego dostawcę, który dostarczy tego typu produkty zarówno do firmowej stołówki, jak i do pracowników zdalnych.

Zdrowe paczki

Minimalne dzienne spożycie owoców i warzyw to 400 g dziennie, która najlepiej rozłożyć na pięć porcji. Taki zestaw zapewnia prawidłowe funkcjonowanie organizmu i utrzymanie odpowiedniej wagi. W czasach pandemii, pracy zdalnej i ograniczonego ruchu to absolutna podstawa. Warzywa i owoce dzięki zawartości wielu cennych witamin i związków wzmacniają układ odpornościowy, pomagają w pracy różnych narządów, w tym mózgu, a także poprawiają samopoczucie.

„Owocowe czwartki” to opcja, którą stosuje już wiele firm w całej Polsce, ale można ją rozszerzyć o zdrowe przekąski, takie jak orzechy czy owoce suszone i dostarczać również pracownikom zdalnym.

Kolejnym elementem lub alternatywą dla paczek z owocami i warzywami jest zapewnienie pracownikom zdrowych soków, naturalnych syropów czy miodów. Miody oraz syropy, zwłaszcza te z czarnego bzu, aronii, czarnej porzeczki czy maliny przydadzą się zwłaszcza w okresach wzmożonej zachorowalności.

Warsztaty i eventy zdrowotne

Coraz bardziej popularną opcją jest organizacja warsztatów, podczas których pracownicy uczą się układać zbilansowaną dietę, a nawet przygotowywać pełnowartościowe posiłki. Kolejną możliwością zadania o samopoczucie pracownika są konsultacje z dietetykiem. Tego typu wydarzenia mogą odbywać się na żywo, o ile pozwala na to sytuacja lub online. Oprócz tego, że są oczywistym benefitem dla zdrowia fizycznego pracownika, wpływają korzystnie także na jego psychikę. Dzięki takim spotkaniom pracownicy czują się zaopiekowani, zmotywowani, mają możliwość spędzenia wartościowego czasu poza pracą.

Karty sportowe

Cieszą się wśród pracowników dużą popularnością, jednak korzystanie z tego benefitu w trakcie pandemii jest utrudnione. W czasach gdy siłownie pozostają zamknięte, pracodawca może organizować pracownikom różnego typu zajęcia online, również ruchowe. Mile widziane są chociażby zajęcia z jogi, która przynosi odprężenie po długim dniu pracy i nie wymaga dodatkowego sprzętu sportowego.

Owoce, warzywa i inne produkty do biura zamówisz na stronie https://DailyFruits.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]