Zalety maszyn do cięcia wodą

0
398

Nie ma czystszego i bardziej precyzyjnego sposobu cięcia różnego rodzaju materiałów od cięcia wodą za pomocą maszyny waterjet. To właśnie ze względu na swoje liczne zalety, proces ten staje się standardem w wielu firmach produkcyjnych, wypierając na przykład cięcie laserem czy plazmą. Technologia waterjet w dzisiejszych czasach może pochwalić się najszybszym rozwojem ze wszystkich procesów obróbkowych, związanych z cięciem materiałów. W przypadku średnio twardych materiałów, do ich obróbki wystarczy czysty strumień wody. Jeśli jednak mamy do czynienia z twardszym materiałem, na przykład tytanem czy stalą nierdzewną, konieczne będzie zastosowanie ścierniwa, zwanego garnetem. Z wyglądu garnet przypomina piasek, jest jednak od niego znacznie twardszy i ostrzejszy.

Maszyny waterjet do cięcia wodą z oferty OMAX

Światowym liderem wśród maszyn do cięcia wodą jest amerykańska korporacja OMAX. Jakie są zalety maszyn do cięcia wodą OMAX? Zacznijmy od bardzo niskiego zużycia wody, które waha się w granicach 1,9-3,8 l/min. Ze względu na zamknięty obieg, woda może być ponownie wykorzystana, a jako że trafia do niej bardzo niewielka ilość zanieczyszczeń, powstałych podczas cięcia, zazwyczaj zużyta woda może bezpiecznie trafić do kanalizacji. Wykorzystywany do cięcia garnet jest nietoksyczny i bez problemu może zostać ponownie użyty w zamkniętym obiegu, a maszyny waterjet omax nie emitują spalin. Dzięki temu proces cięcia wodą wywiera niewielki wpływ na środowisko naturalne, co w dobie troski o ekologię i poszukiwania jak najbardziej przyjaznych dla środowiska rozwiązań, jest na wagę złota.

Kolejną niezwykle istotną zaletą cięcia wodą jest bardzo duża precyzja i wysoka jakość ciętych krawędzi, nie wymagających obróbki wykańczającej. Wykorzystanie wąskiego strumienia wody pod potężnym ciśnieniem otwiera przed nami wachlarz ogromnych możliwości, wliczając w to regulację szerokości cięcia.

Pierwszy kontakt strumienia wody z materiałem może odbywać się przy niskim ciśnieniu, a dopiero później następuje wysokociśnieniowe cięcie, dzięki czemu takie materiały jak kamień, szkło lub ceramika nie ulegają uszkodzeniu i odpryskom. Z kolei ze względu na brak ingerencji w wewnętrzną strukturę obrabianego materiału, elementy metalowe nie ulegają odkształcaniu i nie tracą swoich właściwości.

Używanie maszyn do cięcia wodą waterjet marki OMAX daje możliwość osiągania dowolnych kształtów i obróbki praktycznie wszystkich materiałów.

W katalogu producenta jest bardzo szeroki wybór różnego rodzaju modeli maszyn do cięcia wodą, od kompaktowych OMAX MicroMAX o polu roboczym 635/635 mm, aż po przemysłowy model OMAX 160X Series. W związku z tym znajdą zastosowanie we wszelkiego typu zakładach produkcyjnych.

Kupując maszyny do cięcia wodą z omax.pl otrzymujesz gwarancję serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Oferujemy najwyższy poziom usługi instalacji maszyn waterjet OMAX, rozwojowe szkolenia dla operatorów, a także profesjonalne doradztwo techniczne. Nasz magazyn części zamiennych błyskawicznie realizuje wysyłki we wskazane, dowolne miejsce na świecie. Maszyny waterjet marki OMAX dostarczają najlepszych, najbardziej zaawansowanych produktów do cięcia wodą, bazując na wielu latach zdobywania wiedzy i doświadczenia w branży.

[Głosów:0    Średnia:0/5]