Zabieg mikrodermabrazji – Czym jest mikrodermabrazja?

0
2240

Bardzo popularnym zabiegiem złuszczającym skórę, który jest wspomagany maszynowo, nazywamy mikrodermabrazją. Zabieg ten niesie ze sobą wiele zalet  m.in. niskie ryzyko oraz szybką regenerację poddanego zabiegowi obszaru. Na skutek niewielkiej głębokości usuwanego naskórka, najlepiej sprawdza się jako poprawa jego nawierzchni. Świetnie sprawdzi się zatem na uszkodzenia słoneczne (np. przebarwienia), bliznowacenie powierzchowne, plamy starcze czy trądzik. Mimo, iż twarz jest najczęściej wybieranym obszarem do tego zabiegu, wykonywać można go również na szyję, klatkę piersiową, plecy bądź ręce.

Jak to działa sprzęt do mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem bezbolesnym i nieinwazyjnym. Jest to rodzaj odmładzania skóry, poprzez użycie niewielkiej głowicy ściernej bądź diamentowej i odsysania próżniowego. Środki znieczulające czy igły są tu zupełnie niepotrzebne. W zależności od wrażliwości i tolerancji obszaru poddanego mikrodermabrazją, dobierane jest odpowiednie tempo oraz intensywność zabiegu. Używane głowice odczuć można jako delikatne ścieranie z lekkim zasysaniem skóry.

Czas zabiegu waha się od 5 minut nawet do godziny. Znaczenie ma tutaj głównie obszar wykonywanego zabiegu oraz jego cel, kondycja skóry również odgrywa sporą rolę. Jeżeli chodzi o wygląd zabiegu, tradycyjna mikrodermabrazja kryształowa zawiera pompę, łączącą rurkę, rękojeść oraz próżnie. W momencie, gdy pompa wytwarza wysokociśnieniowy strumień objętych kryształów, takich jak tlenek magnezu, glinu, wodorowęglan i chlorek sodu w celu ścierania naskórka, próżnia usuwa kryształy i złuszczone komórki skóry. Obojętne kryształy można również zastąpić końcówką o szorstkiej powierzchni w systemie mikrodermabrazji diamentowej.

Mikrodermabrazja kryształowa a diamentowa..

Mikrodermabrazja diamentowa w przeciwieństwie do kryształowej nie wytwarza cząsteczek z kryształów, dzięki czemu pacjent nie jest narażony na wdychanie ich do nosa oraz przedostania się ich do oczu. Dlatego mikrodermabrazja diamentowa jest bezpieczniejsza, jeżeli chodzi o zastosowanie na obszarze w okolicy oczu i ust.

Jak dbać o skórę po zabiegu..

Mimo, iż mikrodermabrazja nie jest zabiegiem inwazyjnym, jakiś czas po nim należy skórę traktować nieco inaczej. Spora część osób korzystająca z tego rodzaju usług od razu wraca do codziennej aktywności, należy jednak pamiętać aby bezpośrednio po zabiegu nie wystawiać skóry na mocne słońce. Może skutkować to nawet powstaniem przebarwień. Natomiast, jeżeli chodzi o pielęgnację, badania wykazały, że skóra może mieć lepszą przepuszczalność, dzięki czemu kremy czy leki wchłaniane przez nią będą dawały lepszy efekt.

Częstotliwość wykonywania mikrodermabrazji

Zabieg ten polega na usunięciu kilku górnych warstw skóry, tzw. warstwę rogową. Ludzka skóra regeneruje się w około 30 dniowym okresie, zatem poprawa stanu skóry jest tymczasowa i, aby utrzymać jak najlepsze efekty zabieg należy powtarzać regularnie. W celu dalszej poprawy miejsca objętego zabiegiem, do salonu należy wracać co około od 2 do 4 tygodni. Zabiegi wykonywane regularnie w połączeniu z codzienną, odpowiednią pielęgnacją przynoszą bardzo korzystne efekty. Warto wspomnieć również o wieku, w jakim można zacząć wykonywać zabieg. Mimo,iż nie ma określonej normy, wiek pacjentów szacuje się od- powyżej 12 do 65 roku życia. 

Aby nasza skóra wyglądała świeżo i młodo należy dbać o nią każdego dnia. Jednorazowe wykonanie mikrodermabrazji nie jest w stanie zapewnić zadowalającego efektu na miejsce ze zmianami skórnymi. Decydując się na podjęcie tego typu działań, najlepiej będzie zdecydować się na całą serię oraz dbać o skórę codziennie używając odpowiednich dla niej kosmetyków. Systematyczność oraz odpowiednia pielęgnacja przyniosą efekty w postaci pięknego wyglądu.

Więcej na temat urządzeń do mikrodermabrazji znajdziesz tutaj: https://maxmedik.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]