Z jakimi problemami udać się do prawnika w Anglii?

0
19744

Niezależnie od tego, czy Wyspy przyciągnęły Cię swoją niesamowitą historią, czy może lepszą ofertą zarobkową, warto znać możliwości dochodzenia swoich praw. Za granicą jesteś narażony na różne zdarzenia losowe tak samo, jak w kraju. Ogromną barierą w dochodzeniu swoich praw może być nieznajomość systemu sądowego, tak różnego od kontynentalnego. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych porad radzących, z jakimi problemami najlepiej udać się do prawnika i nie działać na własną rękę.

Wypadki drogowe

Nie zawsze zdarza się, że wszczynane jest postępowanie sądowe w przypadku wypadków komunikacyjnych. Jeżeli jednak chcesz uzyskać najwyższe odszkodowanie, które pokryje wszystkie poniesione przez Ciebie koszty, warto zasięgnąć porady profesjonalisty. Porada od osoby, która na co dzień zajmuje się podobnymi kwestiami, na pewno doradzi Ci, jakie dowody zebrać, oraz jakie dokumenty warto przedstawić. Odszkodowania powypadkowe są popularne, dlatego ubezpieczyciele mogą utrudniać Ci otrzymanie należności. Warto zawalczyć o coś, co Ci się należy.

Problemy rodzinne

Gdy widzisz, że sytuacja rodzinna nie może być rozwiązana inaczej, niż sądownie, nie zastanawiaj się i skontaktuj z prawnikiem. Sytuacje takie jak rozwód, wyznaczenie opieki nad dziećmi lub pozbawienie praw rodzicielskich, podział majątku to zdecydowanie zadania dla specjalisty. Nie tylko doradzi, jak postępować, ale również pomoże w przygotowaniu się do procesu, a także wesprze Cię swoją wiedzą na rozprawie. Ekspert w prawie rodzinnym w UK to nieoceniona pomoc w zrozumieniu brytyjskiego systemu oraz w poznaniu własnych praw.

Sprawy karne

Do prawnika w Wielkiej Brytanii warto również skierować się, gdy jesteś ofiarą w sprawie karnej. Skomplikowany proces odbiera dużo siły, energii, a także może zniechęcić do dochodzenia własnych racji. W tym momencie korzystanie z usług prawniczych w postępowaniach karnych to standardowa procedura. Prawnik zajmuje się przygotowaniem dokumentacji, zebraniem świadków, do których mogła nie dotrzeć policja, oraz gromadzi wszelkie pomocne materiały. Mając fachową pomoc, możesz odetchnąć z ulgą i polegać na jego doświadczeniu i obserwacjach.

Czy warto?

Wiadome jest, że za każdą dobrze wykonaną usługę należy zapłacić odpowiednią cenę do jej jakości. Prawnicy w Wielkiej Brytanii mogą pobierać stałą opłatę albo działać na zasadzie “no win, no fee”, która zwalnia Cię z opłat w przypadku przegranej. Zanim skorzystasz z usług wybranego prawnika, warto zorientować się, jak duże ma doświadczenie i czy stawka nie jest zbyt wysoka, w porównaniu z innymi na rynku. Jeżeli obawiasz się bariery językowej, możesz zdecydować się na polskiego adwokata działającego w UK. Największy odsetek rodaków znajdziesz w dużych miastach, szczególnie w Londynie i Birmingham. Gdy zdecydujesz się na pomoc rodaka, koniecznie upewnij się, że ma prawo do występowania przed sądem. Pamiętaj, że niezależnie od kraju Twojego pochodzenia, masz prawo do upominania się o należne Ci przywileje lub świadczenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]