Wszechstronna ochrona posadzki do domu i biura

0
970

Posadzka, w szczególności w okresie zimowym, ulega bardzo szybkiemu zabrudzeniu. Wystarczy, aby przeszło po niej kilka osób, a zaraz pokrywa się ona nieprzyjemnym i nieestetycznymi osadem z piachu, błota, śniegu i soli. Jest to nie tylko zabrudzenie, które ciężko usunąć, ale także powód wielu wypadków, gdyż mokra posadzka bywa bardzo śliska. Istnieje jednak rozwiązanie wszystkich tych problemów – gumowa wycieraczka.

W celu zachowania czystości

Jak już zostało wspomniane we wstępie, zima – a także jesień czy wczesna wiosna – to czas, który nie sprzyja posadzce. Wystarczy chwila przebywania na zewnątrz, aby na obuwiu zebrała się duża ilość błota, śniegu czy soli drogowej. Wszystko to wnosi się z łatwością do pomieszczeń, co skutkuje pozostawaniem na posadzce nieestetycznych plam.

Sytuacja jeszcze bardziej się pogarsza, kiedy błoto i sól drogowa nie zostaną szybko usunięte. Roznoszą się one po całej powierzchni, a po zaschnięciu stają się trudne do usunięcia. Biały nalot z soli drogowej może utrzymywać się jeszcze przez długi czas nawet po zakończeniu sezonu zimowego.

Pragnąc zachować czystość posadzki w domu lub biurze, warto zdecydować się na położenie gumowej wycieraczki tuż przy wejściu. Można ją umieścić we wnętrzu albo jeszcze przed drzwiami, by jak najmniejsza ilość zabrudzeń została wniesiona do środka. Gumowe wycieraczki są bardzo odporne na zabrudzenia, wilgoć, czy zmienne warunki atmosferyczne, dlatego zniosą dobrze nawet stałe przebywanie przed wejściem, stanowiąc pierwszą linię ochrony.

Sama także jest łatwa w czyszczeniu

Gumowa wycieraczka nie tylko pomaga ochronić podłogę przed zabrudzeniami, poprzez zbieranie ich z butów od każdego, kto po niej przejdzie. Ważną jej cechą jest to, iż sama jest łatwa w czyszczeniu. Dzięki temu usunięcie z niej i spod niej naniesionego błota sprowadzi się do jego solidnego strzepnięcia, pozamiatania, a na koniec zmycia spod wycieraczki. W okamgnieniu posadzka odzyskuje więc czystość, a i wycieraczka po otrzepaniu gotowa jest do dalszego użytkowania.

Antypoślizgowa

Mokra podłoga może być bardzo śliska, i – zwłaszcza, jeśli idzie się po niej szybko – nietrudno o upadek. Poślizgnięcie się na płytkach na posadzce może zakończyć się jedynie odrobiną śmiechu albo poważnymi konsekwencjach dla zdrowia. Zwłaszcza osoby starsze narażone są na potencjalne niebezpieczeństwo, dlatego ze wszystkich sił należy zadbać o to, aby czuły się bezpiecznie.

Niezależnie od tego, czy myślisz o zabezpieczeniu posadzki wewnątrz budynku, czy raczej o tarasie lub schodach prowadzących do drzwi, gumowa wycieraczka sprawdzi się doskonale. Posiada właściwości antypoślizgowe, dzięki czemu pozwoli każdemu przejść szczęśliwie i bezpiecznie nawet po mokrej podłodze.

Jeśli poszukujesz wycieraczek gumowych o różnych kształtach i rozmiarach, możesz skorzystać z oferty sklepu magazynuj.pl. Dzięki niej na pewno znajdziesz idealną dla swojego domu lub biura.

[Głosów:1    Średnia:5/5]