Wizualizery to urządzenia stosowane w różnych miejscach, w celu przekazywania usystematyzowanych porcji informacji szerokiemu gronu odbiorców. Do niedawna jeszcze stosowano przede wszystkim urządzenia starej generacji – takie jak wyświetlacze lub rzutniki. Obecnie natomiast stosuje się bardziej zaawansowane technologicznie i sprawne maszyny, które pozwalają prezentować treści w sposób wizualnie atrakcyjny dla odbiorcy. Zapraszamy do lektury, w której trakcie podpowiemy – w czym tkwi wyjątkowość wizualizerów, dlaczego i kiedy warto korzystać z tych urządzeń oraz gdzie polecamy zaopatrywać się w profesjonalne wizualizery.
Wizualizery – podstawowe informacje
Wizualizery to urządzenia, których nazwa może brzmieć dla nas obco. Prawdopodobnie jednak mieliśmy okazję zetknąć się z podobnymi do nich, starszymi urządzeniami, z których pomocy korzystali nasi nauczyciele w szkole lub wykładowcy w czasie studiów. Urządzenia te służyły do wyświetlania na ścianie treści wydrukowanych wcześniej na przezroczystych kartkach folii. Dzięki temu mieliśmy możliwość prezentowania wybranych treści – głównie o charakterze edukacyjnym – dużej ilości osób. Minusem tamtych urządzeń była konieczność dysponowania specjalnymi arkuszami z folii z nadrukowanymi informacjami.
Przeciwnie do nich, wizualizery pozwalają na prezentację treści multimedialnych, emitowanych bezpośrednio z urządzeń takich jak komputer lub wydrukowanych na zwykłej kartce papieru. W budowie wizualizera znajduje się przede wszystkim niewielkich rozmiarów kamera oraz elastyczny statyw. Ponadto, zastosowano technologię lampek LED, które pozwalają na emitowanie światła w bardzo szerokim zakresie widma widzialnego dla ludzkiego oka. Powstający w ten sposób obraz jest bardzo wyraźny i posiada wyjątkową głębię barw. Ponadto, wizualizery pozwalają na skierowanie obiektywu na wybrany element prezentacji, jego powiększenie w celu podkreślenia wybranych szczegółów.
Wizualizery stacjonarne i przenośne – krótkie wprowadzenie
Dostępne w naszym kraju wizualizery można podzielić na dwie ogólne kategorie, w zależności od tego, czy dane urządzenie nadaje się do przemieszczania i swobodnego transportu, czy nie. Mowa więc o wizualizerach stacjonarnych lub przenośnych, nazywanych rzadziej niestacjonarnymi.
Wizualizery stacjonarne to urządzenia większych gabarytów, przeznaczone do zamontowania i użytkowania w jednym miejscu. Często, znajdują zastosowanie w salach wykładowych, centrach szkoleniowych lub szkołach. Pozwalają na emitowanie obrazu o wysokiej rozdzielczości oraz dużej szczegółowości. W niektórych modelach wizualizerów stacjonarnych zastosowano specjalne oprogramowanie, pozwalające dodawać wirtualne notatki w trakcie prezentowania treści.
Wizualizery przenośne to nieco mniejsze wersje tych urządzeń. Ich zaletą jest oczywiście możliwość swobodnego transportu – zarówno na krótki, jak i długi dystans. Cześć dostępnych wizualizerów przenośnych działa bezprzewodowo, co znacząco zwiększa swobodę korzystania z nich w czasie prowadzenia prezentacji. Nie będzie również zaskoczeniem, gdy podpowiemy, że są to urządzenia tańsze niż ich stacjonarne odpowiedniki.
Osobom poszukującym sprawdzonych i zaufanych dostawców wizualizerów różnych typów polecamy zapoznać się z ofertą AV Point, dostępną pod adresem: avpoint.pl/wizualizery-stacjonarne. W ofercie znajdują się wyłącznie wizualizery wysokiej jakości, dostosowane do prezentowanie treści szkoleniowych dużej liczbie odbiorców.